Як лізингові компанії видурюють гроші

поділитись
Шахраї оформлюють документи як громадська організація із надання інформаційних послуг

Цього року різко побільшало шахрайств, пов'язаних із роботою лізингових компаній. Вони стали масовими. Лише за перший квартал цього року до Нацкомфінпослуг надійшла 51 скарга, помітили в Асоціації лізингодавців.

"Ми зіткнулися із тим, що шахраї оформлюють документи як громадська організація із надання інформаційних послуг, а видають себе за лізингову компанію. Люди, які вперше беруть лізинг, не перевіряють документів, тому швидко потрапляють на гачок шахраїв", - говорить порталу "Знай" Марина Масіч, директор Асоціації лізингодавців.

Такі компанії беруть у людей аванси, що становлять 10-20% від вартості речей. Найчастіше це автомобілі та інші крупні речі. Лізинг відрізняється від кредиту тим, що документи на річ оформлюють не на покупця, а на лізингову компанію.

"Наприклад, коли авто купують у лізинг, в техпаспорті власником записують представника компанії, а не позичальника. Нечесні гравці ринку цим користуються", - пояснює експерт.

Читайте також Світові автовиробники не знижуватимуть цін в Україні

Однак, за її словами, у більшості випадків до купівлі товарів не доходить. Шахраї зникають із авансовими платежами.

"Коли постраждалі звертаються до поліції із чеками й платіжками, то виявляється, що вони заплатили за консультаційні послуги, а не завдаток за бажану річ. Це означає, що шахраям нічого не загрожує. Вони ж чесно в документі написали "консультаційні послуги". Тому варто кожен документ перевіряти. Найкраще йти на укладення угоди зі знайомими, аби уважно все прочитати", - каже Марина Масіч.

Нагадаємо, лізингові компанії почали працювати в Україні із 2000 року. Деякі банки також продають у лізинг речі. Переважно це комерційний транспорт.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Лізинг, шахраї, як видурюють гроші
Вибір редакції, Політика
21.03.2018
Демони в текстах, нескінченне дитинство у душі
0
0
18:18 20.03.2018