Осіння депресія вже стала каноном, трендом і одночасно – величезною проблемою. Вона заважає у роботі, стосунках та спілкуванні з людьми взагалі.

Портал "Знай.ua" підібрав найбільш прості та дієві методи боротьби з подавленим емоційним станом.

"Арсенал зброї" проти осінньої депресії такий:

1. Не закриватися в собі. Спілкуватися варто навіть через силу, коли люди викликають відразу чи негативне ставлення.

2. Уникати самотності. Помилково вважати, що добровільне перебування у чотирьох стінах позбавить вас від апатії. Кращі місця для "реабілітації" – велике скупчення людей. Намагайтеся заговорити із випадковим перехожим, зробити комплімент, перерахувати позитивні обличчя людей на вулиці.

3. Записатися до басейну. Дехто вважає, що спортзал – ідеальний варіант, та не завжди. Вода має властивість забирати так звані "мінусові" емоції та розслабляти психіку.

4. Тренувати принцип "живи сьогодні". Перестати виправдовувати себе, і що швидше, то краще. Згадайте (тільки без песимізму), скільки триває людське життя – правда, воно закоротке, аби витрачати його на дурниці?

5. Приділяти більше уваги рідним. Якщо у вас є кохана людина, дайте їй зрозуміти, що ви поряд, що цінуєте та розумієте. Зробіть маленький приємний сюрприз. Який саме – обирати вам, адже ніхто краще не знає смаків другої половинки. Якщо ви самотні – саме час перестати проводити дні у компанії кота та комп'ютера.

6. Займіться переоцінкою цінностей. Напишіть на папері усе, що ви хотіли б змінити у своєму житті. Поставте бали навпроти кожного пункту – наскільки реальним є те чи інше завдання. І починайте нарешті змінювати своє життя так, як хочеться вам.

7. Використовуйте візуалізацію. Це може бути все, що завгодно – постери із улюбленими виконавцями, фото будинку вашої мрії, автомобіля, нової сукні, костюму. Головне - поближче до поля зору.

8. Змініть музику. Якщо ви меломан – тут буде складніше. А якщо ви любите якийсь певний стиль – кардинально змініть його, але тільки не рок на шансон, адже у всьому повинна бути міра.

І на останок, запасіться терпінням – "усе проходить, і це пройде".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що побороти депресію допоможе музика у стилі хеві-метал.