Породисті собаки вважаються на порядок кращими, аристократичнішими, розумнішими за звичайних дворняг. Це позначається не тільки на особливостях догляду за ними, а й на ціні тварин.

Проте нещодавно у всесвітній мережі Інтернет були викладені фотографії з книги В.Є. Масона "Породи всіх націй" (Breeds Of All Nations by W. E. Mason), 1915 року випуску, де наочно демонструється, наскільки погіршився зовнішній вигляд та фізичні характеристики чотирилапих унаслідок експериментів із селекцією, повідомляють "Интересные факты".

Бультер'єр

Якщо захочете подивитися на еталонного представника цієї породи сто років тому, то побачите гарного спортивного пса, без потворної притупленої морди та відвислого живота. Внаслідок селекції у бультер'єра з'явилася не тільки нова форма черепа, а й проблеми з зубами та глухота, вроджений вивих ліктя. У сонячну погоду представники цієї породи страждають від опіків.

Популярні новини зараз
Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Бассет-хаунд

Селекція зробила собаку цієї породи нижчою, зате з довшими, ніж сто років тому, вухами. Після зменшення задніх ніг бассет-хаунди отримали проблеми з хребтом і дисплазію тазостегнового суглоба. Це призводить до швидкого набору ваги і ще більших проблем зі здоров'ям. Також ці собаки потерпають від хвороб очей: глаукоми, ектропії.

Боксер

Нинішній представник цієї породи має коротшу і вищу морду, ніж раніше, через що у нього постійні проблеми з перегрівом. Також укорочення морди часто призводить до захворювань зубів і вух. Чимало цуценят боксерів уже від народження глухі на одне або обидва вуха. Часто у них буває ентропіон (заворот повіки). Сучасні боксери можуть потерпати від аортального стенозу й аритмогенної кардіоміопатії правого шлуночка, гіпотиреозу й здуття живота.

Англійський бульдог

Красунчик з рекламних постерів сторічної давнини внаслідок селекції перетворився на одну з найхворобливіших собак. Він має цілий букет хвороб: дисплазію кульшового суглоба, вроджений вивих ліктя, гіпоплазію трахеї, дерматит шкірних складок, брахіцефальной синдром, ентропіон. Жити без постійного медичного супроводу бульдог не зможе, а тривалість їх життя – трохи більша шести років.

Німецька вівчарка

Не оминули наслідки селекційної роботи й німецьких вівчарок. У книзі "Собаки Всіх Націй" описується стандарт 25-30 кг. Нинішні представники цієї породи значно важчі, що позначилося на хребті і задніх лапах. Вівчарки потерпають від дисплазії ліктьового і тазостегнового суглоба, захворювань міжхребцевих дисків, кульгавості, цукрового діабету, катаракти та пухлин.

Читайте також: Собаки-гіпнотизери стали зірками інтернету

Мопс

Мопсів селекціонери "нагородили" значно довшим хвістом, який удвічі більше закручений, ніж раніше. Морда у цієї породи стала значно коротшою, а складчаста шкіра призводить до перегріву. У них постійні проблеми з диханням та зубами. Мопси схильні до ожиріння.

Сенбернар

Найбільше селекція вдарила по сенбернарах. Якщо раніше це була атлетична й спортивна порода, то нині у її представників проблеми з перегрівом, вагою. Вони мають дисплазію ліктьового і тазостегнового суглоба, вивих колінної чашечки, здуття живота, деякі собаки потерпають від вродженої глухоти та епілепсії.

Такса

У нинішніх такс сильно порушені пропорції ніг і тіла. У них вкоротилися задні ноги, що не може не відобразитися на здоров'ї хребта і міжхребцевих дисків. Тепер вони набагато швидше набирають вагу.