Сонце, море, відпочинок, свіжі овочі та фрукти – незаперечні переваги літньої пори. Однак, літо може принести не лише задоволення, але й неприємності, які можуть зіпсувати вам відпочинок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДостаток вітамінів і тепла сонячна літня погода не гарантує захищеності від кишкових отруєнь, обгорання на сонці і теплових ударів, які можуть надовго зіпсувати вам настрій. Але цього можна уникнути, якщо застосовувати деякі правила і дотримуватись обережності.
Влітку, у вільний час, ми намагаємось проводити свій відпочинок поблизу водойм. При цьому ми мало замислюємось про можливість отримання сонячних опіків чи того гірше - теплового удару. Шанс отримати ці неприємні недуги особливо посилюється в теплих країнах c незвичним для нас кліматом.
Перш за все потрібно пам'ятати, що сонячні опіки та тепловий удар – це серйозні травми для нашого тіла. Адже сонячний опік може привести до пігментації шкіри, ранньої появи зморшок і навіть до раку, а тепловий удар, взагалі, може призвести до незворотних змін в структурі головного мозку. Тому до цих захворювань треба ставитись серйозно.
Сонячний опік і тепловий удар, не так просто розпізнати, тому слід стежити за своїми відчуттями.
Тепловий удар
При тепловому ударі з'являється слабкість, нудота і запаморочення. Можуть початися судоми, піднятися висока температура, з'явитись озноб. При тепловому ударі потерпілого необхідно помістити в прохолодне приміщення, покласти його на спину, так щоб ноги були вище за голову. Обтерти тіло мокрим рушником, при необхідності піднести нашатир. І обов'язково викликати "швидку".
Сонячні опіки
Перший прояв сонячного опіку – неприємні відчуття від дотику до шкіри. Згодом з'явиться почервоніння і припухлість шкіри. При сонячному опіку потрібно змащувати шкіру зволожуючими кремами, соком алое, кисломолочними продуктами або спеціальними засобами від опіків. Можна також робити примочки з завареного міцного чаю. Однак, опіків легше уникнути, ніж потім лікувати. Том, перш за все, візьміть собі за правило, що приймати сонячні ванни в період з 12 години до 16 години не слід. Також корисно пити більше рідини, не знімати головний убір і сонячні окуляри. Не рекомендується вживати алкоголь на спеці.
Читайте також: 9 порад як захиститись від спеки
Кишкові бактерії
Потрібно пам'ятати, що ймовірність підхопити таку інфекцію в спеку зростає, адже саме в літню теплу пору року ці кишкові бактерії починають активно розмножуватися.
Ознаки кишкової інфекції з'являються раптово. У людини починає боліти голова, з'являється нудота, слабкість, відсутність апетиту, підвищується температури, з'являється діарея. Якщо немає можливості звернутися до фахівця, обов'язково потрібно випити води, чим більше, тим краще, але не менше одного літра і викликати блювоту, щоб прочистити шлунок. Потім потерпілому обов'язково потрібно дати який-небудь сорбент, це може бути звичайне активоване вугілля. Щоб не допустити зневоднення і відновити сили, потрібно багато пити рідини, наприклад, неміцний солодкий чай.
Щоб уникнути кишкових інфекцій, потрібно частіше мити руки з милом, пити тільки кип'ячену воду, обов'язково перевіряти продукти на термін придатності, продукти, які можуть швидко псуватись, вживати в їжу лише після гарячої обробки.
Пам'ятайте, що краще дотримуватись запобіжних заходів і правил індивідуальної гігієни, ніж потім лікуватись.