Перед спокусами важко встояти, особливо коли питання стосується харчування. Найчастіше шкідливі продукти нас більше приваблюють: яскраві упаковки напівфабрикатів або чарівний вигляд салатів з майонезом. Але варто задуматися, що ця краса та привабливість - привід надалі до важких захворювань. Люди, які намагаються стежити за своїм раціоном, постійно вивчають проблему користі і шкоди певних продуктів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Сьогодні портал "Знай.ua" ділиться своїми знаннями в цій області. Харчування - те, що приносить нам певні емоції, те, що робить нас здоровими, але є і зворотна сторона медалі.
Читайте також: Український легіонер Фенербахче не влаштовує головного тренера
Існує принцип роботи збалансованого харчування. Що це означає? Необхідно дотримуватися певного режиму харчування, який відповідатиме вашому способу життя. Тут варто враховувати цілий день, починаючи зі сніданку, обід, який в основному проходить на роботі, і вечерю вдома. Коли щось одне випадає з графіка раціону, організм уже відчуває певний дискомфорт.
Дотримуйтесь енергетичної цінності вживаного продукту відповідно до витрат організму. Якщо доводиться важко працювати фізично, вам необхідно отримувати більше білків, вуглеводів і жирів.
Їжа повинна бути різноманітною. Напевно, вам знайома ситуація, коли у вихідний день ви готуєте відразу кілька страв, щоб їх вистачило на довгий робочий тиждень, оскільки часу немає на приготування після робочого дня. Цим методом користується багато хто, але різноманітність дуже важлива для користі продуктів для організму.
Висока калорійність продуктів - це отрута для організму. Їх дуже складно повністю виключити з раціону, але спустити до мінімуму вживання - можливо!
Продукти з дуже низькою калорійністю:
Ріпа, огірки, помідори, солодкий перець, гарбуз, салат, журавлина, кабачки, редис, капуста.
Продукти з маленькою калорійністю:
Ягоди, картопля, морква, зелений горошок, фрукти, щука, камбала, нежирний сир, кефір.
Продукти з помірною калорійністю:
Напівжирний сир, яйця, курка, сардина, кролятина, скумбрія, осетрина, нежирний оселедець, морозиво.
Продукти з високою калорійністю:
Макарони, мед, цукор, ікра, хліб, ковбаса, мармелад, сосиски.
Продукти з дуже високою калорійністю:
Шоколад, жирна свинина, арахіс, горіхи, халва, вершкове масло, олія рослинна, сирокопчена ковбаса.
Щоб домогтися правильного і некалорійного харчування, найкраще відмовитися від вживання таких продуктів:
Жир кулінарний, маргарин, яйця в смаженому вигляді, сири жирні, сири солоні, тістечка, оцет, какао, напої газовані, хрін, гірчиця, сало, пиво, коньяк, горілка, лікер, шампанське, вино, квашені і мариновані овочі, консерви рибні, щавель, гусак, тушонка, слойки, здоба, хліб свіжий, риба копчена, риба солона, бульйони грибні.
Для підтримки правильного раціону відмовтеся від шкідливих звичок, алкоголю. Займайтеся фізичними вправами, відвідуйте вчасно стоматолога, тому що бактерії, які знаходяться на зубах, потрапляють в травну систему - це погано для здоров'я. Від їжі у нас вироблена певна залежність, і відмовитися від усього, що постійно було в раціоні, дуже складно, але з часом до цього можна звикнути.
Раніше портал "Знай.ua" поділився, що нездорове харчування є найпоширенішою у світі причиною ранньої смерті.