Сезон відпусток виявився вдалим часом для того, аби зазирнути у світ приватних літаків українських політиків.

Журналісти програми "Схеми " дізналися, хто з народних обранців має власний літак, хто з них регулярно орендує чартери та які курортні напрямки були найпопулярнішими серед депутатів у сезоні "літо–2016".

За п'ять тижнів спостереження журналісти виявили, що народні депутати масово користуються приватними літаками. І багатьох із них – засмаглих, щойно з елітних курортів – знімальні групи зафіксували у розпал серпня.

Літаки, що служать політикам, здебільшого зареєстровані на офшорні компанії, кінцевих власників яких можуть встановити хіба що правоохоронці.

Частина знятих на відео депутатів, згідно з офіційними деклараціями, не могла собі дозволити ні купівлі, ні оренди приватних літаків.

Також офіційно бідні політики не гребують літати на чартерах разом із бізнесменами.

Найпопулярнішими літаками серед народних обранців стали:

Bombardier Challenger 850, який коштує близько 40 мільйонів доларів. Година оренди такого літака обійдеться близько 7 тисяч євро.

Gulfstream G-280, вартість якого 25 мільйонів доларів.

Gulfstream G200 Galaxy. Середня вартість перельоту на ньому становить близько 20 тисяч євро (півмільйона гривень). У компанії, яка здає в оренду цей літак, повідомили, що переліт Харків–Київ коштує 8,5 тисячі євро.

Літак Falcon 900. Це один із найдорожчих приватних літаків. Його вартість сягає 50 мільйонів доларів.

Gulfstream G-200. На ринку авіаперевезень кілька компаній пропонують переліт Ніцца–Київ на цьому літаку у середньому за 20 тисяч євро, це близько 600 тисяч гривень.

Найпопулярнішими напрямками стали: Ніцца (Франція), Відень (Австрія), Ібіца (Іспанія), Венеція (Італія), Чорногорія. Також часто політики літають до Харкова у справах.

Серед народних обранців найбільше полюбляють користуватись VIP-перельотами Юлія Льовочкіна та Сергій Льовочкін, депутати з "Опозиційного блоку", лідер депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік та колишній "бютівець", потім "регіонал", а нині депутат групи "Відродження" Валерій Писаренко.

Крім того, журналісти помітили у VIP-транспорті й родину народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Сергія Тригубенка і родину бізнесмена Ігоря Сала, народних депутатів від "Опозиційного блоку" Юрія Бойка та Юлія Іоффе, народного депутата від БПП Гліба Загорія.

А також народного депутата Олександра Герегу з дружиною Галиною – співвласників мережі гіпермаркетів "Епіцентр". Депутата від "Опозиційного блоку" Нестора Шуфрича й колишнього голову Адміністрації президента Кучми й кума президента Росії Путіна Віктора Медведчука, народного депутата від "Опоблоку" Вадима Новинського, народного депутата БПП Ігоря Кононенка.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо, якими авто користується Порошенко та інша політеліта.