Міжнародний конкурс юних учених Google Scinece Fair 2016 оголосить імена 16 фіналістів завтра, 11 серпня. Четверо українських школярів потрапили до топ-100 кращих ідей, обігнавши таким чином кілька тисяч юних учених з 107-ми країн світу.

Микита Гордієнко, 17 років

Микита розробляє додаток для смартфона, який допоможе визначати втому. За його словами, у втомленої людини в руках з'являється тремор. Акселерометр у смартфоні вимірює прискорення, тому зможе вловити це тремтіння в руках. Школяр поки розробив тільки метод визначення критичної втоми, але хоче створити додаток для смартфонів, смарт-годинників та смарт-окулярів.

Данило Кузнецов, 15 років

Він придумав, як підготувати Марс і Венеру для заселення їх людьми.

Популярні новини зараз
Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку
Показати ще

"Найближчими кандидатами на роль "другої Землі" є Марс і Венера. Але на Марсі холодно, а на Венері спекотно" - заявив Кузнєцов.

Для вирішення цієї проблеми, за його словами, досить розпорошити на орбітах обох планет астероїд, щоб створити пилові кільця. Причому, на кожній планеті під різним кутом. Так, Марс можна буде "нагріти", а Венеру "охолодити". Зараз Данило працює над створенням пристрою, здатного розпорошити астероїд.

Антон Тихоненко, 15 років

Школяр самостійно розробив протез для людей, у яких не вистачає одного або декількох пальців на руці.

"Цей протез особливий тим, що можна окремо рухати пальцями за допомогою кнопок на руці. Їх натискають здоровою рукою. Такого серед механічних протезів ще немає. Зазвичай, вони можуть зробити один рух, аби щось ухопити. А в моїй моделі кожен палець рухається окремо" - повідомив Антон.

Поліна Хадеева, 13 років

Вона відправила на конкурс проект "Фотометричне дослідження астероїда 2012 LC1". Цей астероїд регулярно наближається до Землі на відстань 0,3 астрономічних одиниці. За космічними мірками це небагато, і Поліна дуже зацікавилася астероїдом. У своїй роботі вона з'ясовує розмір, форму й швидкість обертання об'єкта, щоб передбачити, чи впаде він на нашу планету.