Експерт Центру політико-правових реформ з питань судівництва Роман Куйбіда переконаний, що із залученням до роботи українських судів міжнародних фахівців, судочинство стане прозорим, а рівень корупції зменшиться. Про це пише видання "Лівий берег".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку Куйбіди, міжнародні судді в якості присяжних в українських судах апріорі стануть джерелом пристальної уваги не лише українських, але й закордонних ЗМІ. Тому будь-які корупційні вироки , які зараз доволі часто виносять українські судді, відійдуть в минуле. Крім того, рівень корупції в судах зменшиться.
"Якщо запрацює такий суд, то, по-перше, до нього буде прикута величезна увага ЗМІ, які відстежуватимуть кожну справу, по-друге, його судді можуть формуватимуть кращі стандарти судочинства в Україні, що безумовно принесене позитивні результати. Працюючи пліч-о-пліч з міжнародними фахівцями, наші судді зможуть показувати набагато вищу якість правосуддя. Цей досвід з часом може поширитися на всю судову систему", - повідомив Куйбіда.
Читати також: "Суддя-колядник" закликає спростити судову систему
Нагадаємо, практика застосування судів присяжних існує в більшості європейських країн. За статистикою, корупційні вироки в таких судах практично неможливі.