Нацбанк ускладнив життя клієнтам комерційних банків - люди можуть несподівано для себе виявити, що їх платіжна картка заблокована, причому на законних підставах. Тепер НБУ просить банки заблокувати платіжні картки своїх клієнтів, підозрюваних в отриманні доходів сумнівного походження.

У НБУ пояснили активний моніторинг доходів українців тим, що в останні місяці стали активно використовуватися схеми з переведення в готівку незаконних грошей через фізичних осіб. Наприклад, співробітники фірми масово отримують матеріальну допомогу в 20-30 тисяч гривень або благодійний фонд несподівано починає допомагати сотням людей, перераховуючи їм по 3-5 тисячі гривень. Про це повідомляє "Сегодня".

Щоб припинити цю діяльність, регулятор зажадав від банків провести ідентифікацію клієнтів. Першими під підозру потрапили фрілансери.

"Це європейська практика, там кожен банк знає своїх клієнтів. Причому ми тепер вимагаємо від банків не тільки повідомляти НБУ і службі фінансового моніторингу про підозрілі банківські операції, а й відразу ж ці операції зупиняти", - заявили в НБУ.

Читайте також: ПРОСТІР – нове ім'я національної платіжної системи

Популярні новини зараз
Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Юлія Тимошенко, при якій Україна заплатила літаками путіну за газ, вирішила боротися з тарифами на світло Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день Українців залишать без штанів: разом з електроенергією підвищать ще один тариф
Показати ще

Фінансовий аналітик Ігор Шевченко каже, що в зв'язку з тим, що банківська система зараз зазнає збитків, бо не працює основне джерело доходів - кредитування, банки не тільки стануть ще ретельніше перевіряти клієнтів, але і погіршать якість обслуговування. Крім цього, банки, імовірно, почнуть підвищувати тарифи за свої послуги.