Ярослав Михайлович Годунок – український політик, секретар Бориспільської міськради, член партії «Батьківщина», якого президент Володимир Зеленський вигнав з наради в Борисполі. До своєї активної громадської і політичної діяльності він уже встиг пропрацювати в правоохоронних органах і навіть погоріти на криміналі. Про кар'єру, компромат, доходи – читайте в нашому матеріал.

Біографія

Дата народження – 02.07.1977

Місце народження – село Любахи, Рівненська область, Україна

Вік – 42 роки

Національність – українець

Знак зодіаку – Рак

Сім'я

Ярослав Михайлович одружений, його дружину звуть Надія Годунок. Сім'я виховує двох дітей – дочку Анастасію та сина Захара.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Про наявність вищої освіти у політика інформації у відкритих джерелах немає.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру починав на посаді тракториста в рідному місті. З 1995 році Годунок проходив службу в Збройних силах України, а через два роки перейшов в спеціальний підрозділ «Беркут» міліціонером-водієм.

У 2000 році Ярослав Михайлович був обраний заступником голови організації «Молодий рух». Також декількох років він очолював «Спілка власників землі».

2002 рік – Годунок керує напрямком по роботі з молоддю в Київському штабі блоку Віктора Ющенко. З березня 2002 року по лютий 2005 року обіймав посаду помічника народного депутата Оксани Білозір. За свою роботу зарплату не отримував.

У 2004 році став членом виборчого штабу Віктора Ющенка. Через рік очолив ради партії «Пора».

У березні 2005 року став помічником народного депутата Олександра Марченко.

Ярослав Михайлович був депутатом міськради в Борисполі, а також очолював благодійний фонд «Надія».

На сьогоднішній день Годунок обіймає посаду секретаря Бориспільської міської ради. Чиновник обирався депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка. Однак його звідти вигнали. Як розповів сам політик, конфлікт з Ляшко виник через те, що глава Радикальної партії критикував новообраного президента, а Годунок заявив, що політики повинні поважати думку народу, який і вибрав Зеленського главою країни.

Однак незабаром Ярославу Михайловичу запропонували вступити в партію «Батьківщина» і взяти участь у виборах 2019 року.

Компромат і чутки

Влітку 2019 року під час наради в Борисполі між Володимиром Зеленським та Ярославом Годунком виникла перепалка під час обговорення будівництва лікарні. У підсумку – президент вигнав чиновника зі словами «Exit ... Іди гуляй, Господи».

Вся справа в тому, що Годунок поскаржився на те, що раніше власниками Бориспільської лікарні були місто і район (50/50), проте потім глава Бориспільської райдержадміністрації Олександр Туренко забрав у міста лікарню, і тепер організацію не можна фінансувати за кошти з міського бюджету.

«Коли дуже багато кричать, я завжди прошу знайти в інтернеті щось про людину, яка дуже багато кричить», – сказав Зеленський Годунку і зачитав, що той має судимість. Президент назвав чиновника «розбійником» і наказав йому залишити зал нарад.

Годунок у відповідь вигукнув: «Всі ми президенти», нагадавши інавгураційну промову Зеленського, на що гарант відповів: «Ти точно не президент. Тому що у президента немає криміналу».

Цікаво, що на сторінці Ярослава Годунка в Facebook є фото з виборчої дільниці, а в коментарі він висловив підтримку Володимиру Зеленському.

Ярослав Годунок

Судимість. У Ярослава Михайловича дійсно є судимість. У 2000 році, під час роботи в «Беркуті», Годунок разом з напарником увірвався в квартиру на вулиці Генерала Потапова.

Там проживала киянка разом з сином – інвалідом першої групи. За версією правоохоронців, він нібито продавав наркотики. Чоловіки погрожували кримінальною справою, а потім почали вимагати гроші в якості відкупу. У квартирі їм вдалося знайти тільки 300 гривень і телефон, який беркутівці і забрали. Однак цієї здобичі їм виявилося мало. У підсумку, чоловіки прикували інваліда до батареї наручниками побили і зажадали, щоб мати принесла ще тисячу доларів. Жінка змогла позичити у знайомих тільки 900 доларів. Зрештою, забравши відкупні, правоохоронці пішли.

Ярослав Михайлович залишив мобільний телефон і 300 гривень собі, а доларовий «куш» чоловіки розділили. Пізніше правоохоронець віддав телефон своїм знайомим, які не знали про те, що гаджет крадений. Зрештою, телефон вдалося запеленгувати і виявити «міліціонерів-перевертнів».

У 2002 році київський суд засудив Годунка до п'яти років ув'язнення за трьома кримінальними статтями – розбій, перевищення влади і порушення недоторканності житла. Згодом термін знизили, врахувавши першу судимість, щире каяття та відшкодування шкоди потерпілим.

Крім того, Годунку заборонили протягом наступних трьох років (до 2005 року) займати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків. На сьогоднішній день судимість погашена.

У 2016 році Бориспільський районний суд розглядав справу про дрібне хуліганство. Вся справа в тому, що депутат міськради Ярослав Годунок нецензурно і грубо висловлювався на адресу учасників Всеукраїнського хресного ходу за мир і правоохоронців, які тоді забезпечували правопорядок.

Сам Годунок не приховував, що виступав проти заходу. Згодом справу закрили через «відсутністю складу правопорушення».

Також в 2015 році під час пленарного засідання 49-ї сесії Київської обласної ради між замгубернатора Київської області Олегом Корбаном і Годунком сталася бійка.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, сім'я Годунка володіє трьома земельними ділянками в Яготинському районі. Двоє з них задекларувала дружина чиновника Надія.

Крім цього, сімейство декларує п'ять квартир – чотири з них в столиці, ще одна в Борисполі. При цьому на самого Годунка оформлена тільки одна квартира, всі інші – також на дружину.

Ще у власності чиновника є автозаправна станція в місті Бориспіль. А Надія Годунок має будинок на 60 квадратних метра в Яготині.

Пересуваються члени сім'ї Годунка на двох автомобілях – БАЗ 2012 випуску (вартість на момент покупки становила 337 тисяч гривень), а також МАЗ 2002 року випуску.

За минулий рік політик заробив 340 тисяч гривень. У банках Годунки зберігають понад мільйон гривень, 26 тисяч доларів і 6 тисяч євро. Готівкою – 25 тисяч доларів, 900 тисяч гривень і 3,5 тисячі євро.

Фотографії

Фото 1 из 3.
Фото 2 из 3.
Ярослав Годунок
Фото 3 из 3. Ярослав Годунок

Відео

Посилання

Сторінка Ярослава Годунка в соціальній мережі Фейсбук