Біографія

Ольга Віталіївна Стефанішина - екс-заступник Міністра охорони здоров'я України щодо євроінтеграції.

Ольга Віталіївна народилася в місті Київ в 1983 році

Сім'я

Ольга Стефанішина заміжня з 2009 року, спільно з чоловіком Богданом займаються вихованням дочок Влади і Валерії.

Освіта

Ольга Віталіївна починає свою освіту в Українському коледжі імені В.О. Сухомлинського, диплом з якого отримує в 2000 році. після цього надходить до Київського національного університету імені Т.Г. Шевченко, його закінчує в 2005 році і отримує диплом магістра, в цьому університеті вона освоїла спеціальність «Мова та література» спеціалізувалася на англійській і німецькій.

На цьому навчання Ольги Стефанішиной не закінчується далі вона вступає до Університету Огайо, його закінчує через рік. Через чотири роки навчившись в навчальному центрі напрямку бухгалтерський облік закінчує курси в 2010 році за направленням - Перспектива XXI століття.

Кар'єра і бізнес

Працювати Ольга Віталіївна починає ще в 2004 році в той час коли здобувала освіту в Київському національному університеті, була в той час перекладачкою. Після цього освоїла посаду асистента, а незабаром доросла і до координатора проекту МАРТА «Реінтеграція бездомних жінок у місті Київ: інтегральний підхід виключно на місцевому рівні» в організації «VNG-International». В рамках проекту роботи на посаді координатора Головного Управління соціального захисту населення в місті Київ та Київській області.

Через рік Ольга Віталіївна вибрала для себе такий напрямок в роботі, як благодійність. В цей же час будучи координатором проекту Смарт в Україні за напрямком - «Спільне стратегічне управління заходами боротьби зі СНІДом в Україні» у всесвітньо відомої Академії Сприяння Освіті.

Ще через рік після цього Ольга Віталіївна Стефанішина обіймає посаду координатора в проекті який працює з питанням зменшення шкоди в Національному комітеті Товариства Червоного Хреста України.

Протягом чотирьох років починаючи з 2007 року працює на посаді керівника в відділі політики та адвокації Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ / СНІДом.

Ольга Віталіївна Стефанішина

Після такого професійного досвіду Ольга Віталіївна стає однією з організаторів масштабної організації "Пацієнти України". На цьому місці роботи займала посаду виконавчого директора до 2018 року. Ця організація займається благодійністю дотримувалася мети - об'єднання пацієнтів з абсолютно різними видами захворювань з метою боротьби за життєво необхідне для них лікування. За весь період поки Ольга Віталіївна Стефанішина була на посаді керівника, була сформована величезна сучасна електронна платформа, яка займалася відстеженням різних ліків у всіх лікарнях по всій Україні і повідомленням про їх наявність.

У 2018 році Ольга Віталіївна Стефанішина була призначена на нову посаду, тепер вона зайняла пост заступника міністра Уляни Супрун, в цей час працює з актуальними питаннями європейської інтеграції України і ще головним куратором з питань вакцинації та всіх державних закупівель ліків і медичних виробів.

І вже через рік Ольга Віталіївна подала прохання про відставку з цього поста, через те, що вирішила далі висувати свою кандидатуру до Верховної Ради в народні депутати 9 скликання від партії "Голос", керівником якої є Святослав Вакарчук, проходить Ольга Віталіївна за списком.

Компромат і чутки

На повний оголос ще на початку 2016 року було відома галаслива ситуація з активістами, вони входили до складу Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро. Саме в цьому активістського русі і була помічена Ольга Стефанішина. Але не дивлячись на це журналісти з'ясували, що активісти які боряться з корупцією самі щось приховують, а саме той факт, що їх організації живуть за рахунок одного джерела - конгломерату організації. Зібравши весь ланцюжок взаємозв'язку між такими організаціями: Благодійний фонд «Пацієнти України», Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД, «Transparency International Україна», можна виявити, що кожна з них існує під керівництвом Дмитра Шерембля. Він так само є творцем і деякий час назад керівником Благодійного фонду «Пацієнти України».

Трьома роками раніше як підрозділ для даного фонду було вирішено створити - Центр протидії корупції на чолі якого був Віталій Шабунін. Крім Шерембея засновниками БФ «Пацієнти України» так само є помічники - консультанти народного депутата Ганни Гопко - Інна Бойко і Ольга Стефанишина.

На сьогоднішній день керівниками фонду є Стефанішина Ольга Віталіївна, Шерембей Дмитро і не без відомий "активіст" Володимир Курпіта, він паралельно так само є главою Всеукраїнської мережі людей, які живуть із захворюванням на ВІЛ / СНІД.

Журналісти впевнені, що основним заробітком цього конгломерату, є ті кошти, які направляються в Україну для закупівлі медичних препаратів. Фондом, який завідує фінансуванням України керує - Георгій Сакварелідзе. Ця людина за 2016 рік допоміг привласнити організації 68 000000 доларів. До того ж нинішні борці з корупцією досить таки непогано заробляють на піарі, в той час коли беруться за лобіювання інтересів фармакологічної компанії, так як всі вони пов'язані з відомим магнатом - Борисом Литовським. 

Ольга Стефанішина

Ще один відомий компромат на Ольгу Стефанішину, це виник скандал на початку 2016 року його зачепив питання державних закупівель ліків. У той час всі журналісти одноголосно стверджували, що Міністерством охорони здоров'я було укладено вкрай невдалий договір з Програмою розвитку ООН. Всіх дивувало, чому ж одні з найбільш активних організацій, наприклад, БФ «Пацієнти України» не виступають з протестом, а зовсім навпаки, виходять на підтримку за міжнародні закупівлі в цілому, і навіть ті, які були здійснені через ПРООН? Відповідь в ході тривалого розслідування було знайдено журналістами в одному з документів відносяться до проекту «Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров'я України», термін реалізації якого чотири роки починаючи з 2015 року. Згідно даного документа було з'ясовано, що посада виконавчого директора організації БФ «Пацієнти України» займає Ольга Віталіївна Стефанішина, вона постійно стверджує, що не має ні найменшого відношення до міжнародних організацій точно так само як і її організація, які отримують гроші з бюджету від МОЗ. Далі стало відомо, що Ольга Віталіївна Стефанішина спільно з Міністерством охорони здоров'я є прямими бенефіціарами вище названого проекту. З цього випливає, що представники організації БФ «Пацієнти України» безпосередньо впроваджені в цей проект, від чого відповідно є його бенефіціарами і мають право брати безпосередню участь в його прямому управлінні і вирішувати всі дотичні питання самостійно.

Як свідчить декларація, яку Ольга Віталіївна подала за 2017 рік, серед її майна є квартира в місті Київ площа якої становить 86,5 квадратних метрів, а ще володіє правом власності на 50% квартири площею 33 квадратних метра. Ще є пара земельні ділянки в Київській області.

Та до же за 2017 рік Ольгою Віталіївною було отримано 817 000 гривен заробітної плати за свою роботу в «Благодійному фонді« Пацієнти України ». Ще Ольгою Віталіївною було отримано 10000 гривень як компенсацію за медичною страховкою. Сімейний бюджет в родині Ольги Стефанішни вони з чоловіком ведуть разом, так наприклад, згідно з декларацією чоловік за 2016 рік отримав 156 000 гривен прибутку від підприємницької діяльності.

Фотографії

Ольга Віталіївна Стефанішина

Ольга Стефанішина

Відео

Посилання

Фейсбук