Андрій Рева був міністром соціальної політики України, який схоже вже давно забув, які насправді Зарплати українців і які ціни в магазинах. Тому додумався в прямому ефірі порадив менше їсти. Давайте ж дізнаємося, скільки грошей на їжу витрачає Андрій Рева.

Біографія

Андрій Олексійович Рева народився 7 липня 1966 року. Місце народження - Харківська область, місто Богодухів.

Після Ленінградського військового училища переїхав до міста Вінниці, влаштувався працювати в середню школу №27, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною. У школі Андрій Рева шість років пропрацював вчителем історії.

У січні 1995 року Андрій Рева був призначений головою профспілки працівників науки й освіти у місті Вінниця. Пізніше Андрій Олексійович отримав посаду заступника мера з питань виконавчих органів міської ради Вінниці.
Дружина - Лариса Федорівна, вчитель початкових класів середньої школи №27 міста Вінниці.

Андрій Рева
Андрій Рева

Дочка - Наталія Андріївна 1991 року народження. Співробітник Вінницької міської ради, фахівець-юрисконсульт у відділі по роботі з нерухомістю. Її чоловік Олег Стапінчук - співробітник Вінницької обласної прокуратури.
Андрій Анатолійович Рева, колишній прокурор в місті Луганськ, який загинув у 2014 році, не має спорідненості з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою.

Сім'я

Батьківщина Андрія Олексійовича Реви - місто Богодухів Харківської області, є адміністративним центром Богодухівського району. Відноситься до залізничної гілки Харків-Суми. Відстань до Харкова становить 55 кілометрів.

Після закінчення середньої загальноосвітньої школи Андрій Рева поїхав з рідного міста. Його життя та діяльність не пов'язані з малою батьківщиною.

Освіта

Андрій Рева отримав освіту у військово-політичному училищі протиповітряної оборони імені Андропова в місті Ленінграді колишнього СРСР. Училище зараховувалося і в якості армійської служби. Два роки працював замполітом. У 1989 році отримав кваліфікацію офіцера з вищою політичною освітою, а також спеціальність викладача суспільствознавства та історії. Андрій Рева має ще одну вищу освіту - у нього є юридичний диплом МАУП, отриманий у 2004 році.

Кар'єра і бізнес

У дев'яностих роках, одразу після здобуття країною незалежності, економічне становище в Україні було складним. У Вінниці бюджетникам затримували зарплату. Вчитель історії Андрій Рева агітував співробітників виступати на мітингах. Також він разом з іншими вчителями подав до суду на Міністерство освіти. Пізніше Рева домігся переобрання членів вчительської профспілки та очолив її особисто у 1995 році.

Андрій Рева був кандидатом в депутати у 1998 році на виборах до Парламенту, балотувався від Всеукраїнської партії трудящих. У 2006 році був кандидатом від Соціалістичної партії України.

Андрій Рева
Андрій Рева

Протягом 1999 року Рева працював заступником голови Вінницької міської адміністрації. У 2000 році призначений заступником мера Вінниці. З червня 2000 року Андрій Рева очолив управління праці та соцзахисту населення в Замостянському районі Вінниці.

З 2005 року протягом двох років Андрій Рева займався ліквідацією стихійних ринків Вінниці. Завданням Реви була комунікація з громадськістю та пояснення ситуації.

З 2005 року протягом 10 років був заступником мера Вінниці з питань соціальної сфери та медичного обслуговування.

Рева створив Вінницьку міжлікарняну касу для оплати медичних послуг. Проект переріс в експериментальну систему платної медицини, але здійснювався тільки в окремо взятому місті України - Вінниці.

З 15 квітня 2016 року - міністр соціальної політики України.

У 2017 році в ході інтерв'ю Андрій Рева зробив несподіваний висновок про витрати українців на продукти харчування, його коментар був неоднозначним і набув широкого резонансу. Статистика вказує на те, що українці витрачають на продукти харчування половину своїх доходів, тоді як у Німеччині ця цифра становить близько 14 відсотків, а в Польщі громадяни витрачають на харчування чверть своїх доходів. Андрій Рева вважає, що витрачати на їжу половину зарплати - це наслідок системи пріоритетів. Міністр впевнений, що при однакових цінах на продукти в різних країнах потрібно всього лише скорегувати культуру харчування, спотворену подіями Голодомору і Великої Вітчизняної війни. На думку експертів, такий хід Реви завдав серйозної шкоди його репутації політика.

Андрій Рева
Андрій Рева

ЗМІ провели власне розслідування, яку зарплату отримує сам Андрій Олексійович. З'ясувалося, що його оклад за місяць разом з надбавками за вислугу років, роботу з документами підвищеної державної важливості та грошова допомога на оздоровлення - склав 102 тисячі вісімсот гривень.

У грудні 2017 року інтернет облетіла сенсаційна новина - Андрій Олексійович Рева є активним користувачем соціальної мережі Однокласники, забороненої в Україні. Спостерігачі зафіксували свіжі фото, дії та позначки Реви на особистій сторінці в Однокласниках.

Компромат і чутки

Перевірка ринками

Сходження Реви, як політика, почалося після першої революції в Україні - в 2005-му році. Тоді його поставили на посаду заступником мера Вінниці з питань соціальної сфери. І головним його завданням було позбавити місто від стихійних ринків. ЗМІ стверджують, що головним завданням було навіть не прибрати людей з вулиць, а зігнати всіх на ринки і точки, які контролювали тоді Гройсман (син і батько).

Тоді розлючений народ майже влаштував свій Майдан, але Рева зумів з ними домовитися. Ось так він і пройшов перевірку вогнем і йому почали доручати інші завдання.

Наприклад, далі йому доручили займатися шкільним харчуванням. І так, звичайно, майже відразу були підписані контракти з приватними компаніями, які так, чи інакше були пов'язані з Гройсманом.

Гройсман і Рева
Гройсман і Рева

Безкоштовна медицина

Як ми вже писали вище, тільки лише в Вінниці була створена платна медицина. Звичайно, згідно із Законом України, ніхто не міг скасувати безкоштовний прийом у лікаря. Але ось умови спеціально погіршили настільки, що люди від безвиході йшли до платних лікарів.

Якщо вірити джерелам, то крім незаконності подібної витівки, вона представляла собою страхову медицину навиворіт: чи не страховики оплачували лікування вінницьких пацієнтів, а самі пацієнти платили за своє лікування, після чого ці гроші зникали на рахунках компанії «Місто». Безпосереднім оператором цієї схеми був Андрій Рева.

Комунальна мафія

А ось найбільше грошей в Вінниці відмивають саме завдяки комунальним службам.

Багато ЗМІ говорять про те, що крім підвищених тарифів на воду, в місті ще була влаштована шахрайська «реформа» ЖЕКів. Підсумком стала передача житлових багатоквартирних будинків (в тому числі і з створеними ОСББ) в управління ТОВ «ЖЕО»

Ця компанія була таким собі посередником, який мешканці будинків повинні були платити за послуги, які вони нібито їм надавали. Ось тільки для цього наймалися звичайні підрядники з фірм, які часто належали, або були якось пов'язані з місцевою владою.

А далі почали навіть брати гроші за те, що знімали показання з лічильників.

Міністр соціальної політики

Звичайно, Гройсман, коли пішов на підвищення, хотів забрати перевіреного Реву з собою. Говорили, що спочатку його хотіли посадити на місце міністра охорони здоров'я. Щоб "вінницька медицина" тепер була по цілій Україні. Але Супрун підтримала Америка. І подейкують, що давали особисто на Порошенка, щоб їй віддали цю посаду. Тому Рева її і не отримав.

Андрій Рева
Андрій Рева

Тому його посадили на місце міністра соцполітики, адже його комунальний досвід там був дуже до речі. Він відразу ж сказав, що бюджет України не витримає такої кількості пенсій і субсидій.

До речі, майже відразу після цієї заяви він з колегами зібралися в одному з кращих готелів Києва на "офіційну зустріч", яка по факту була корпоративом, повністю оплаченим з цього ж бюджету України. ЗМІ повідомляли, що все обійшлося приблизно в 1.5-2 млн. Грн.

Після цього Рева розповідав, що українці багато витрачають на їжу.

Андрій Рева отримав припис від Національного агентства запобігання корупції. Припис інкримінує порушення вимог закону, що стосуються етики та професійної поведінки, а також залагодження й усунення конфлікту інтересів. Припис було складено під час чергової наради НАЗК. Цей документ вимагає обов'язкового проведення службових розслідувань, щоб виявити правопорушення, пов'язані з фактами корупції посадових осіб.

НАЗК провело планову перевірку декларацій ряду осіб, які виконують державні обов'язки та займають відповідальні пости. Перевірка стосувалася шістнадцяти співробітників Міністерства соціальної політики України. НАЗК вимагає надати інформацію про те, як виконується Антикорупційна програма і чи є корупційні ризики у 2018 році.

Андрій Рева задекларував 711 тисяч гривень доходу. Це тільки зарплата за місцем роботи. Дружина Андрія Реви Лариса Федорівна отримала 125 тисяч гривень за рік в якості заробітної плати. Пенсія матері міністра склала 23 з половиною тисячі гривень. Інших джерел доходу сім'я Реви не вказує. Лариса Рева винаймає квартиру в Києві, на оплату оренди пішло 120 тисяч гривень.

На ім'я Андрія Реви є рахунок в банку Хрещатик, він становить чотири тисячі гривень, на рахунку в Приватбанку знаходиться шість тисяч гривень. Лариса Рева зберігає в Приватбанку 11 тисяч гривень. Готівкою Андрій Олексійович зберігає 609 тисяч гривень.

Згідно Єдиного реєстру, Лариса Рева є власницею земельної ділянки площею 600 квадратних метрів. Нерухомість знаходиться в Нікополі Дніпровської області. На ділянці споруджено будинок площею 47 квадратних метрів. Ділянка та будинок дісталися Ларисі Реві у спадок.

Фотографії

Андрій Рева
Андрій Рева

Андрій Рева
Андрій Рева

Відео

Посилання

Сторінка Андрія Реви на Фейсбук

Офіційний портал Міністерства соціальної політики України