Сергій Кузьменко - екс-регіонал, член команди Ларіна і один із тих, хто підтримував «диктаторські закони». І що ми бачимо сьогодні? Людина, яка голосувала за закони шістнадцятого січня, що призвели до системної кризи в країні, ось уже чотири роки поспіль - губернатор Кіровоградської області. І чи відповідають ці звинувачення дійсності - читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Народився 22 січня 1975 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Кролика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Захоплення: футбол. Почесний президент футбольного клубу «УкрАгроКом» (з 2010 по 2012 рр). У 2013-му купив ПФК «Олександрія», хоча сам факт можливого поглинання футбольного клубу до цього весь час заперечував. Тим паче, це сталося, після чого президент клубу об'єднав обидві команди в ФК «Олександрія». Ще одна пристрасть - екстремальний автокрос. Гонки проходять під його проводом на спортивній авто-мото трасі «Вербова Лоза».

Вже неодноразово активісти міста Кропивницький (до 2016 року - Кіровоград) проводили під стінами облдержадміністрації безстрокову акцію протесту проти призначення главою Сергія Кузьменка. Тим часом пропрезидентські ЗМІ всіляко намагаються «відбілити» автобіографію губернатора Кіровоградської ОДА, відзначаючи навіть такий парадоксальний факт, що Кузьменко ніби активно боровся з режимом Януковича. Однак достеменно відомо, що насправді він був його прихильником. І Партія регіонів - фракція, до якої екс-регіонал Кузьменко входив у Верховній Раді VII скликання.

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

У 2014 році, за часів прийдешніх змін, коли Україна була охоплена хвилею невдоволення правління Януковича, і стався його процес відсторонення від влади, Кузьменко біжить. Але вийшовши з фракції, незабаром отримує посаду голови Кіровоградської ОДА.

У нас у країні все просто: був прихильником одного президента - став прихильником іншого, голосував за «диктаторські» закони - залишився безкарним. Головне - гроші, адже Кузьменко Сергій - син одного з найпотужніших «плантаторів» Кіровоградщини. Дізнайтеся всі подробиці, дочитавши статтю до кінця.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в селі Головківка (Олександрійський район, Кіровоградська область) - тут він народився і виріс. У цьому населеному пункті мешкають його батьки.

Батько: відомий у окрузі політик-підприємець. Анатолій Іванович (29.07.1950 р.н.) - гендиректор групи компаній ТОВ «УкрАгроКом». У володіннях сімейної компанії - понад шістдесят п'ять тисяч гектарів землі. Мати - Лідія Іванівна (1955 р.н.) У Сергія є ще молодша на 6 років сестра Олена (по чоловікові - Фесюк, 1981 р.н.)

Сім'я: дружина - Наталія Анатоліївна. Працює в ТОВ «АгроАльянс». Діти: син Іван (1998 р.н.), донька Анастасія (2009 р.н.).

Освіта

У 22 роки отримав диплом про закінчення Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, спеціальність - «агроном».

У 36 років отримав ступінь магістра держуправління, закінчив Дніпропетровський регіональний інститут держуправління Національної академії при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Згідно з його автобіографії, ще в 17 років пішов працювати різноробочим у агрофірму сільськогосподарських кооперативів "Головківка". Закінчивши інститут, працював тут же агрономом.

У 25 років - комерційний директор ву сімейній компанії "УкрАгроКом".

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

З 2006 р. почав будувати кар'єру в держадміністрації. Спочатку був заступником голови Олександрійської райради. Через чотири роки - глава Олександрійської РДА. У 2012 р. - заступник голови Кіровоградської ОДА. У 2014 р. Президент Петро Порошенко призначив його на посаду голови Кіровоградської ОДА.

У Сергія Анатолійовича було три «рідних» партії: спочатку він - депутат райради від "Народної партії". В РДА працював від "Нашої України", яку очолював Володимир Конюшенко, заарештований у свій час на робочому місці під час отримання хабара за продовження оренди землі. Крім цього, у цих двох партій абсолютно різні пріоритети, що не завадило Кузьменко пригорнутися згодом до Партії регіонів (2012-2014 рр). Тепер же він - перша особа Кіровоградщини.

Представник нинішньої влади - власник ряду підприємств. У Кіровоградській області сімейна компанія Кузьменко володіє землями в Олександрійському, Новоукраїнському, Петровському, Світловодському та Знам'янському районах. Понад 65 тисяч гектарів - погодьтеся, цифра вражаюча. Крім цього, «наростив м'язи» за допомогою інших підприємств: молочно-товарного комплексу «Петриківське молоко», «Олександрійського цукрового заводу», «Світловодського річкового терміналу» тощо.

Для того, щоб глибше пізнати, що входить у сферу володінь феодала-губернатора Кіровоградщини, заглянемо в його декларацію.

Компромат і чутки

У 2017 році губернатор Кіровоградщини декларує три земельні ділянки загальною площею 3 960 м², які знаходяться в Приютівці Олександрійського району. В Головківці у нього - 49 800 м² землі. У власності дружини - 20 000 м² земельних наділів.

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

У Києві у Сергія Анатолійовича є квартира (127,60 м²). Олександрійської нерухомістю (68,3 квадрата) володіє дружина. З транспортних засобів Кузьменко Сергій Анатолійович декларує лише орендований у ТОВ "УкрАгроКом" Mersedes Benz GL 500, 2016 р.в. Вартість не зазначає. Моніторинг цін свідчить про те, що коштує такий автомобіль від 65 тис. доларів.

Його декларація демонструє корпоративні права на ТОВ "АгроВіста" (40%), ТОВ "Королівське ХПП" (25%), ТОВ "Н-Радіо" (33%), ТОВ "Гермес-Трейдинг", ТОВ "ПФК Олександрія" 3,68%). Сергій Анатолійович є кінцевим бенефіціаром всіх перерахованих вище підприємств, а також багатьох інших: ТОВ «Колос», ТОВ "Чечеліївське", ТОВ "Пантазіївський", ТОВ "Мар'ївське", ТОВ "Агрофірми Федірки", ТОВ "Олександрійського цукрового заводу", ТОВ "Світловодського річкового терміналу", ТОВ" УкрАгроКом ", ТОВ "Гермес-Авто", ПАТ "Шарівський", ПАТ "Олександрійський Райагрохім", ТОВ "Скіф", ТОВ "ХПП Добронадіївське".

Зарплата - 323 тис. 501 грн. Дивіденди склали 2 млн. 652 тис. 160 грн. Інформацію про наявність грошових активів приховує. Напевно, йому є що приховувати при наявності такої величезної кількості землі та ряду підприємств. Свого часу губернатору вдалося сховатися і від активістів, які прийшли його люструвати до будівлі ОДА.

Приміщення обласної адміністрації, де відбувалося представлення голови в 2014 р. охороняв міліцейський спецзагін, громадян до держустанови не підпускали. Цей день нагадував присутнім часи диктатури Януковича.

Незважаючи на протести кіровоградців, екс-регіонал таки очолив область. А замість нього в сміттєвому баку опинивя Смаглюк. Тепер він - голова Добровеличківської РДА. Постраждав він тоді абсолютно незаконно. ЗМІ не виключають, що свою посаду отримав через прикриття боягузливого чиновника.

Незважаючи на гостру критику жорстких «диктаторських» законів, підписаних Януковичем 16.01.2014 р, які, за інформацією руху «Чесно», приймалися підняттям рук без їх обговорення, Кузьменко С. голосував за них. Для тих, хто не в курсі: ці закони обмежували права громадян, надавали органам державної влади велику свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту.

Один із «диктаторських» - «Про судоустрій і статус суддів», за який проголосували тоді багато хто з регіоналів. Кузьменко 16 січня був у парламенті. Він зареєстрований у залі засідань - про це свідчить відповідна електронна відомість.

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

За результатами поіменного голосування за цей проект Закону, Сергій Анатолійович голосував "за" його прийняття. За даними Антикор, голос губернатора Кіровоградської ОДА числиться в рішенні про включення цього закону до порядку денного. А якщо Кузьменко не підіймав руку, то чому його голос був зарахований?

Колишній заступник регіонала Ларіна тепер - голова Кіровоградської області, що лобіює позиції батька-олігарха. До речі, багато ЗМІ (наприклад, Правдоруб, Головне, Антикор і т.д.) писали про те, що Кузьменко поставляв «тітушек» із Олександрії та Кіровограду до Києва. Він також спонсорував Кіровоградський антимайдан. Про це говорять і активісти - дивіться відео.

Фотографії

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

Сергій Кузьменко
Сергій Кузьменко

Відео

Дізнайтеся, чому активісти неодноразово збиралися на площі Героїв Майдану біля облдержадміністрації, протестуючи проти призначення Кузьменко Сергія головою ОДА Кіровоградщини?

Посилання

Особистої сторінки в соцмережі Фейсбук у губернатора Кіровоградщини немає. Ймовірно, він бажає залишатися в тіні. Але є в Facebook група «Олександрія Інфо»,, яка періодично демонструє роботу губернатора Кіровоградської ОДА. Наприклад, вказана таблиця з показниками глав різних регіонів. Кузьменко С. зайняв передостаннє місце в рейтингу глав областей.

Офіційний сайт, Кіровоградська обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: 25006, пл. Героїв Майдану, 1. Телефон: +380 (522) 24-03-30. Електронна пошта: publik@kr-admin.gov.ua