Біографія

Олександр Валерійович Литвиненко уродженець Києва, Народився 27 квітня 1972 року - український науковець, доктор політичних наук, старший науковий співробітник, професор, генерал-майор запасу, державний службовець 3-го рангу.

Сім'я

Сімейний стан Литвиненко Олександра Валерійовича - одружений, є спільні діти - син Микола та донька Ярослава 2011 народження.

Освіта

Після школи Олександр Валерійович вступає до Інституту криптографії, який закінчує на кафедрі Інженер - математик, опановує фах прикладна математика в 1994 році.

Через чотири роки Олександр Литвиненко отримав науковий ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю "Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку". Свою дисертацію Олександр захищав в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2002 році Олександр Литвиненко удостоюється вищого наукового ступеня доктора політичних наук за спеціальністю "Основи національної безпеки держави". Свою дисертацію він захищав в Національному інституті стратегічних досліджень.

Через року Олександр Валерійович отримує вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю "Основи національної безпеки держави", а ще через вісім років знаходить звання - професора.

В 20202 році Литвиненко Олександр відправляється на курси підвищення кваліфікації в Йоркському університеті в Торонто, пройшовши дані курси в Канаді, відправляється далі, і на цей раз це Гарміш-Партеркірхен, Німеччина, тут проходить курси в 2005 році.

У 2006 році Литвиненко Олександр був нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Наступне вищу освіту Олександр Валерійович отримує в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, диплом якого отримує за спеціальністю правознавство в 2009 році.

На цьому навчання Литвиненко Олександра не закінчується, далі він відправляється вчитися в Королівський коледж оборонних наук в Лондоні (Royal College of Defence Studies), Великобританія.

Кар'єра і бізнес

Протягом чотирьох років до 1998 року Литвиненко Олександр Валерійович працює на посаді офіцера, через час стає старшим офіцером, знайшовши навички заступає на посаду головного спеціаліста управління захисту інформації головного управління урядового.

Після цього протягом шести років Олександр Валерійович є асистентом і доцентом за сумісництвом в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. І вже з 2010 року Олександр займає посаду - професора.

Подальша кар'єра Литвиненко Олександра розвивається і він зростає з посади до посади спершу стає старшим консультантом, далі завідувачем відділом, через час заступник директора, і в підсумку займає посаду першого заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Литвиненко Олександр Валерійович

Два наступні роки в плоть до 2007 присвячує роботі на посаді керівник управління з питань державної безпеки, керівник Експертної комісії, керівника департаменту з питань держбезпеки Апарату РНБО України.

Після його призначають заступником начальника департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення СБУ.

З серпня 2009 по червень 2010 року Олександр Валерійович заступає на посаду радника директора Інституту проблем національної безпеки при РНБО України.

Подальші чотири роки Литвиненко Олександр присвячує роботі на посаді заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень.

З 27 березня по 4 квітня 2014 року працює радником генерального директора державного концерну Укроборонпром. І в квітні цього ж року Олександра Валерійовича призначають на посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України (Олександра Турчинова).

Вже з серпня 2019 року Литвиненко Олександр займає посаду директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Компромат і чутки

Завдяки спостережливим журналістам стало відомо, що всіх неблагонадійних курсантів і співробітників академії ФСК / ФСБ відрахували ще в 1992 році. А Литвиненко в свою чергу спокійно довчився в Інституті криптографії, зв'язку та інформатики (ІКСІ) - структурний підрозділ Академії ФСБ Росії, яке спеціалізується на підготовці фахівців в області передачі, захисту і обробки інформації. На сьогоднішній день ІКСІ є першорядним навчальним закладом Росії по утворенню в області інформаційної безпеки. З цього випливає, що зараз посаду керівника РНБО займає людина, однокурсники якого по ФСК / ФСБ сьогодні відповідають за проведення інформаційної війни проти України. До того ж варто згадати, що в період з 2010 - 2014 року Олександра Литвиненка працює на посаді заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України. Свою посаду в НІСД він покинув в той же час, коли відбулося звільнення Сергія Льовочкіна з АП. Після звільнення Литвиненко разом з Льовочкіним, директором НІСД Андрієм Єрмолаєвим і екс-прес-секретарем Януковича Даркою Чепак об'єдналися, і стали співзасновниками Інституту Нова Україна.

Дійсно сам по собі послужний список Литвиненко Олександра Валерійовича виглядає презентабельно - він є доктором наук, професором, вообщем все свідчить про те, що нове керівництво країни до кінця не розібрався, кого призначив. Тільки в разі якщо найближчим часом буде прийнятий закон люстрації, тоді Олександр Валерійович зобов'язаний буде миттєво покинути свій займаний пост як особа, пов'язана з ФСБ. Як же це буде насправді, поки складно передбачити.

Литвиненко Олександр

Що можна з упевненістю сказати, так це те, що Литвиненко Олександр повинен бути звільнений як мінімум за те, що за порочать зв'язку, і природно за підривну діяльність.

Варто згадати, чим же все таки запам'яталося час правління Януковича, відповідь проста в цей період чотирьох років були під нуль знищені основні аналітичні підрозділи РНБО, а имеено: Інститут проблем національної безпеки і Інститут проблем міжнародної безпеки.

З цього випливає, що РНБО як орган, працює для того, щоб давати головну аналітику в країні, був абсолютно позбавлений інструментів. Ліквідація інститутів була цілком ініціативою Льовочкіна, який з усіх сил хотів знищити будь-які альтернативні центри аналітики, які могли скласти конкуренцію АП. Так позбавлення від інститутів через час пояснювали, мовляв це є необхідністю, щоб зміцнити потенціал НІСД за допомогою концентрації кадрів. А насправді ці "кадри" просто вигнали на вулицю. У цьому процесі Олександр Литвиненко брав безпосередню участь.

Результатом цього стало те, що апарат РНБО абсолютно втратив інтелектуальної підживлення. Так на сьогоднішній день ніякої серйозний стратегічний або прогностичний документ апарат РНБО в нинішньому вигляді створити не може, тому РНБО вже більше п'яти місяців не діє.

Олександр Литвиненко замішаний в махінаціях з виплатами, а саме він у 2014 році перебував кілька днів у Донбасі, з метою отримання статусу учасника бойових дій.

Через два роки Олександр Валерійович звільняється, для того, щоб отримати зарплату разом з пенсією, а через два дні знову виходить на роботу в УДО.

На сьогоднішній день Литвиненко Олександру виплачується і зарплата, і пенсія, в сумі це становить близько 60000 гривень.

За період своєї служби Литвиненко Олександру вдалося отримати декілька квартир, в тому числі і від кабміну, коли охороняв Януковича ».

Згідно з декларацією Олександра Литвиненка за 2016 рік їм було зароблено 37 млн ​​гривень з них 3100000 гривень це подарунки. На наступний 2017 рік Олександр Валерійович займаючи посаду заступника секретаря РНБО задекларував 1 млн 103 тисячі гривень доходів. З цієї суми 974000 гривень склала його заробітна плата за основним місцем роботи, 10 300 гривень - зарплата в Національному інституті стратегічних досліджень, 7400 гривень - зарплата за викладання на чверть ставки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», 61 700 гривень - гонорари в «Києво-Могилянської бізнес школи», 437 гривень - роялті.

Фотографії

Литвиненко Олександр Валерійович

Литвиненко Олександр

Відео

Посилання

Особистої сторінки Олександра Литвиненко в мережі не знайнено