Біографія

чернышев

Олексій Михайлович Чернишов народився 4 вересня 1977 року в Харкові.

Сім'я

чернышев

Олексій Михайлович Чернишов, Вікіпедія якого була явно створена його співробітниками, навчався і ріс в Харкові. У колишній столиці України майбутній магнат отримав перший досвід, який допоміг йому в майбутньому стати одним з найбільш впливових уродженців свого міста.

Сьогодні Олексій Михайлович є одруженим чоловіком. Його дружина Світлана Олександрівна Чернишова працює доцентом в Національному університеті ім. Т. Г. Шевченка в Києві. Пара виховує двох синів, 2006 і 2014 років народження.

Освіта

чернышев

Олексій Чернишов має класичне радянське-пострадянське формування. У період з 1994 по 1998 роки навчався в «Народній українській академії» при Харківському гуманітарному університеті. Є випускником за фахом «Економіка підприємства».

В кінці 90-х Чернишов також проходить курси в міжнародному Інституті управління проектами.

Крім того, Олексій Михайлович є професійним юристом з дипломом юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Кар'єра і бізнес

чернышев

Перше місце роботи Олексія Чернишова, біографія якого має багато білих плям, отримав в 1998 році. Обставини життя і кар'єри мільйонера до цього моменту - не відомі.

Харків'янин почав кар'єру в тоді інноваційної IT-галузі. Економіст і правознавець отримав посаду в компанії Telesens, що займалася розробкою і продажем програмного забезпечення для телекомунікаційних підприємств.

У 2002 році Чернишов і партнери зуміли взяти контроль над компанією, викупивши бізнес у своїх німецьких роботодавців.

У 2000-х роках Олексій Чернишов почав «грати» на ринку нерухомості та девелопменту.

У роки президентства Кучми бізнесмен активно співпрацює з харківським магнатом Олександром Фельдманом і його концерном АВЕК. Під контролем партнерів знаходився один з найбільших ринків у Європі - Барабашово.

Бізнесмени реалізовували комерційні проекти на ринку, який на піку свого розвитку приносив десятки мільйонів доларів.

Уже в 2004 році Олексій Михайлович Чернишов стає віце-президентом АВЕК, а в наступному році займає крісло президента концерну.

У період з 2008 по 2013 року новий харківський магнат розширює свою імперію, яка склала 350 тисяч квадратних метрів. Розвитком комерційної нерухомості в ті роки в Харкові за наполяганням Чернишова також займалися такі іноземні компанії, як New Century Holdings,UNIQA Real Estate AG та«ECE.

Під керівництвом Чернишова запустилися такі ТЦ, як Портал, Платинум Плаза, АВЕ Плаза і багато інших.

За часів правління Януковича Олексій Михайлович викуповує частину пакета акцій концерну АВЕК і стає повноправним господарем харківської імперії нерухомості.

У 2012 році Олексій Чернишов, для якого Харків є знаковим містом, починає розвивати бізнес. Організовує компанію Eastgate Development, яка спеціалізується на інвестиціях і девелопменті. Головними завданнями компанії було названо розвиток комерційних проектів в сфері нерухомості та залученні інвестицій в Україну.

На початку десятиліття Чернишов і партнери стали ініціаторами реалізації проекту Київської Бізнес Гавані. Тоді бізнесмени хотіли створити на районі Троєщина індустріально-виробничий кластер. Проект повинен був створити тисячі нових робочих місць і поліпшити життя киян і гостей столиці.

Ще одним примітним проектом Чернишова стала інвестиційна компанія VI2 Partners GmbH, заснована в 2014 році. Фірма з офісами в Києві та Відні сконцентрувалася на інвестиціях, злиття і поглинання дрібних компаній, а також залученні нових інвестицій.

Великим вкладенням Чернишова стала покупка частки акцій в мережі супермаркетів Фуршет. Харків'янин викупив торгові точки у французів з Ашана за межі не зазначену суму.

На даний момент крім нерухомості і торгівлі харків'янин також займається інвестиціями і активно вкладає гроші в різні стартапи.

На даний момент Олексій Чернишов позиціонує себе як громадський діяч і меценат. Є засновником Kyiv Vision Foundation. Нова організація була спрямована на залучення інвестицій в країну і підтримку культурних проектів.

Чернишев став відомий широкому загалу лише в жовтні 2019 року, коли презіент Зеленський призначив його новим головою Кевской обласної адміністрації.

За рахунок харківського магната були проведені безліч виставок українського мистецтва, видано низку книг і реалізований ще ряд проектів.

Згідно з інформацією джерел, розміри його активів перевищують суму в 100 мільйонів доларів. Крім грошей на різних рахунках, має безліч об'єктів нерухомості, авто та предметів розкоші.

У декларації про доходи Олексій Чернишов заявив, що має 209-метрову квартиру в Києві і 330-метровий будинок в селі Романкове Обухівського району. Також йому належить земельна ділянка в 1412 метрів.

У нового губернатора і його дружини є наручні годинники відомих марок: Rolex (3 шт), Patek Philippe (2 шт), Ulysse Nardin (2 шт), A.Lange & Sohne (2 шт), Panerai, Cartier.

Колекціонує подружжя і підголовні годинники. У них вироби марок Howard Miller і Erwin Sattler.

Партнерка голови Київської ОДА володіє прикрасами брендів: Cartier (4 шт), Tiffany, Van Cleef & Arpels і має аксесуари марки Hermes Kelly.

Чернишова задекларували 20 томів книг з циклу Бібліотека великих письменників, 85 томів енциклопедичних словників і 30 картин з живописом ХХ століття.

Губернатор має чотири автомобілі: два Land Rover 2010 і 2018 року випуску, Mercedes-Benz і Skoda Octavia 2010 року.

У чиновника є цінні папери компанії "Хартрон" та корпоративні права в компаніях "Блум Девелопмент" і АМ Проперті Груп ", Cornicularius Limited і Fashion Retail LTD, які зареєстровані на Кіпрі і Британських Віргінських островах відповідно.

Олексій Чернишов є кінцевим бенефіціаром восьми компаній з юридичними адресами в Києві і в Харківській області, на Кіпрі і Британських Віргінських островах, а також у Відні (Австрія).

Губернатор Чернишов заявляв, що заробив в 2018 році 2,2 млн гривень. Також він продав цінних паперів на 19,5 мільйонів гривень.

Заявив чиновник і про наявність валютних рахунків за кордоном на 50 тисяч євро в Erste Bank. У Приватбанку чиновник зберігає 345 гривень.

Готівкою Чернишов имее 750 000 тисяч доларів. Ще 115 000 доларів готівкою зберігається у його дружини.

Протягом 2018 року Чернишов двічі позичав великі суми в 5 і 1,2 мільйона гривень.

Компромат і чутки

В якості власника концерну АВЕК є господарем харківської Барабашки - одного з найбільших ринків України та Східної Європи.

В якості голови Наглядової Ради компанії АВЕК Олексій Чернишов зіткнувся з низкою серйозних проблем. Так, прокуратура всерйоз взялася за справи на найбільшому ринку України.

У судових реєстрах проти компанії харківського мецената внесено чотири кримінальних справи і одне адміністративна.

Судові розгляди проти АВЕК ведуться в Окружному адміністративному суді міста, а також в Київському районному суді. Згідно з опублікованими даними, прокуратура вимагає доступу до речей і документів, які дозволять встановити законність будівництва ряду об'єктів на ТЦ Барабашево.

Крім того, АВЕК звинувачують в незаконному захопленні об'єктів і ряді шахрайських схем з оформленням об'єктів торгівлі на ринку.

Чернишов і його партнер по АВЕК Фельдман зіпсували відносини з одіозним харківським мером Геннадієм Кернесом.

Так, багаторічний голова другого за величиною міста країни несподівано дізнався про ситуацію на Барабашево". Так, Кернес заявив, що АВЕК повинні увімкнути світло на ринку і перестати тиснути на орендарів, які безуспішно намагаються добитися прозорих і справедливих умов оренди на ринку і забезпечити собі комфортну роботу.

Кернес особисто прийняв групу активістів з ринку і заслухав їхні вимоги про врегулювання оплати оренди і послуг, а також видачі документів на які він використовував площі.

Підприємці скаржаться, що підлеглі Чернишова по АВЕК тиснуть на них і порушують умови продовження договорів оренди.

Тим, хто не бажає переукладати угоди на хазяйських умовах - відключають електрику, позбавляючи сотні харків'ян заробітку.

Кернес став на бік підприємців і настійно порекомендував АВЕК досягти компромісу з орендарями і забезпечити їм нормальні умови для роботи.

Один з найбільших активів Олексія Чернишова завжди мав скандальну репутацію. У 90-і і 2000-і роки Барабашево вважалося місцем бандитських розборок, рекету, шахрайства і торгівлі контрафактною продукцією.

Харків'яни і гості міста впевнені, що на ринку і сьогодні процвітає незаконна діяльність. Користувачі Мережі скаржаться на засилля нелегальних мігрантів, торгівлю наркотиками і агресивну охорону.

Багато підприємців, що працюють на Барабашово також впевнені, що їхні гроші осідають в кишенях адміністрації ринку.

У 2018 році чутки про масову торгівлю контрабандою на Барабашево вирішили перевірити силовики, які влаштували справжнє маски-шоу на ринку, налякавши відвідувачів і торговців.

Східне регіональне управління Держприкордонслужби заявило, що на ринку реалізовувався контрабандний одяг з хутра. Всього в ході обшуків було вилучено понад 300 одиниць одягу на суму, що перевищує 2 мільйони гривень.

Критиці піддався один з наймасштабніших проектів Чернишова - Київська бізнес Гавань. Ідея виділення сотень гектарів землі на київській Троєщині під державні гарантії викликала безліч підозр в суспільстві.

Проект називали однією з найбільших економічних помилок влади, а його ініціаторів звинувачували в бажанні отримати державні субсидії і піти від податків.

Експерти стверджували, що податкові пільги для учасників проекту перевищували надходження до бюджету від їх діяльності, викривляючи економічний ландшафт.

В якості власника супермаркетів Фуршет Олексій Чернишов критикується за низьку якість сервісу в своїх торгових точках.

Магазини часто потрапляли в скандали в зв'язку з реалізацією неякісних продуктів, обманом покупців, завищенням цін і хамською поведінкою персоналу.

Скаржаться на Фуршет і його співробітники. Так, можна знайти відгуки про те, що в супермаркетах Мережі обманюють із заробітною платою, не відпускають на лікарняні і всіляко принижують. Колишні співробітники заявляють про непрофесійне керівництво і масовові крадіжки в магазинах.

Відзначимо, що Дмитра Чернишова називають людиною Коломойського. Відповідно до заяв численних джерел, він є давнім діловим партнером Ігоря Валерійовича, який наполіг на його призначення на місце київського губернатора. Ні сам новий губернатор, ні Коломойський дане поширене твердження не коментують.

Фотографії

чернышев

чернышев

чернышев

Відео

Посилання

Посилання на сторінку Київської обласної адміністрації в соціальній мережі Фейсбук.