Біографія

Володимир Миколайович Тупіцин - колишній член«Партії Регіонів»,нині депутат трьох скликань міської ради Харкова. Є членом фракції «Відродження».

Рідне місто депутата - Харків. Дата народження - 25 травня 1976 року.

Знак зодіаку - Близнюки;

Народився в рік вогняного Дракона;

Громадянство - Україна;

Володіє російською та українською мовами;

Є соратником міського голови Харкова - Кернеса Геннадія Адольфовича.

Володимир Тупіцин
Володимир Тупіцин

Сім'я

Володимир Миколайович перебуває у шлюбі з Бондар Валерією Анатоліївною. Дружина політика веде підприємницьку діяльність. За офіційними даними вона є єдиним власником приватної компанії «Лот-сервіс XXI»,від якої отримує основний дохід. Валерії належить 25% статутного капіталу підприємства.

Діти: виховує сина Тупіцина Володимира Володимировича 2008 року народження.

Освіта

Атестат про повну загальну середню освіту Володимир Миколайович отримав в 1993 р., коли закінчив харківську школу №104.

Диплом про вищу освіту політик також отримав в Харкові, після закінчення державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Спеціалізація - економічна теорія. Має кваліфікацію економіста і диплом викладача економічних дисциплін. Інститут був закінчений у 2003 році з відзнакою.

З 2016 року в тому ж вищому навчальному закладі Володимир здобув другу вищу освіту і ступінь магістра права за спеціальністю «Правознавство».

У 2017 році успішно захистив дисертацію і став кандидатом наук в галузі державного управління. Спеціалізація - «Місцеве самоврядування».

Володимир Тупіцин
Володимир Тупіцин

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність майбутній політик почав відразу після закінчення школи в 1993 р. До 1995 р. був учнем, а потім самостійним слюсарем на електротехнічному підприємстві. Потім протягом трьох років працював в різних торгових організаціях міста Харкова.

У 1998 р. Тупіцин зайняв посаду комерційного директора в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Комсервіс», де працював до 2000 р.

З 2001 по 2005 р. займав аналогічну посаду в ТОВ «Оріон». Після чого до 2010 р. керував Харківською філією комунального підприємства «Укспецзем».

2010-2013 рр. виконував обов'язки заступника голови профспілки студентів Харкова. В цей же час був головою «Партії Регіонів» від Ленінського району.

На наступні 3 роки Володимир очолив відділ інновацій в департаменті телекомунікацій і зв'язку Харківської міськради. Головним напрямком роботи був стратегічний розвиток міста Харкова. Восени 2015 року Геннадій Кернес призначив Тупіцина своїм радником.

З кінця 2017 р. і по сьогоднішній день є директором харківського ресторану «Театральний».

У 2001 р. Володимир Миколайович став членом «Партії Регіонів». З 2005 р. займався питаннями ідеологічної роботи в якості заступника голови Ради Ленінської районної організації міста Харкова. У 2008 році був заступником глави з питань виборчих кампаній «Партії Регіонів».

Вперше Володимир зайняв депутатське крісло після весняних виборів 2002 року. Він представляв Ленінський район Харкова і відповідав за соціально-економічні питання розвитку області. Також займався питаннями бюджетного і фінансового планування.

У 2003 р. отримує нагороду «Молода людина року» від мера Харкова. Пізніше нагороджений почесною грамотою "За вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування" від голови Ленінської райради міста Харкова. До того ж є і інші нагороди.

У 2006 році 26 березня пройшов до міськради Харкова в складі «Партії Регіонів». Де також займався питаннями планування, бюджетного та фінансового розподілу.

У 2010 році балотується до Харківської міськради по 27 одномандатному виборчому округу і стає депутатом 6 скликання. В цьому ж році отримує посаду секретаря в постійній комісії, яка займається питаннями планування, розподілу міського бюджету і фінансів.

У 2015 р. стає депутатом Харківської міської ради за списками партії «Відродження». Є членом депутатської опозиційної фракції «Довіряй справам». Також входить до складу постійної комісії з питань планування, бюджетування та розподілу фінансів.

Компромат і чутки

Володимир Тупіцин
Володимир Тупіцин, Politeka

За даними ЗМІ, в 2016 році Тупіцин намагався приховати від декларування доходи бізнесу своєї дружини Валерії Бондар, якій належить 25% статутного фонду приватного підприємства ТОВ «Лот-сервіс XXI». Загальна сума доходу склала 1,25 млн. грн.

Також цій компанії належить харківський пляжний клуб «Арізона». Співзасновниками ТОВ «Лот-сервіс XXI» числиться Ніна Мусєєва, мати Максима Мусєєва, який є депутатом Харківської міськради 7 скликання. Інший співзасновник - Павло Степаненко, чоловік Вікторії Китайгородської глави Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради

За даними деяких джерел, міська прокуратура виявила документи, за якими земля, відведена під клуб «Арізона», була передана з явними порушеннями чинного законодавства. Суд першої інстанції задовольнив обвинувальний позов і визнав, що договір оренди на ділянку землі, укладений між компанією «Лот-сервіс XXI» і містом, не є дійсним. Однак завдяки зв'язкам з вищим керівництвом Харкова та сприяння соратників по колишній «Партії регіонів» рішення суду було анульовано.

«Харківський антикорупційний центр» додатково вказує на те, що депутат Тупіцин недостовірно вказав суму вкладів до статутних фондів підприємств.

Крім цього, дружина Володимира Валерія часто була помічена на порушенні правил дорожнього руху. Так, керуючи автомобілем Infiniti FX-35 з держномером АХ7979ВА, Бондар виїхала через суцільну лінію на зустрічну смугу і залишила машину в місці, де паркування заборонено.

Також користувачі соцмереж часто поширювали чутки, про те, що бачили машину Валерії припаркованою під знаком «Зупинка заборонена», який не дозволяє парковку всіх транспортних засобів, крім машин, що виконують посадку / висадку пасажирів. Але цікавим є інше, машина Infiniti FX-35 не значиться в декларації ні депутата, ні його дружини, яка використовує авто з 2015 року.

Володимир Тупіцин подає декларації з 2016 року, останній документ з даними за 2018 рік був поданий 28 березня 2019 р. В електронних документах депутат вказав, що спільно з дружиною вони є власниками 4 квартир в Харкові загальною площею 386 квадратних метрів.

Також сім'ї депутата належить невелика квартира 25 м2 яка знаходиться в окупованому Криму в м. Ялта.

У дружини Володимира є 4 нежитлових приміщення загальною площею 1055 м2. Крім цього, Валерія має невелику земельну ділянку в Харківській області 88 кв.м. і гараж на 75 квадратів.

За неофіційними даними,в жовтні 2019 року Володимир придбав нову квартиру і записав її на свою матір Лідію Іванівну. Покупка обійшлася депутатові в 1,4 млн. грн, при тому що його офіційний дохід за рік не перевищує 90 тис. грн.

Серед нерухомого майна у Тупіцина задекларовано 4 пари швейцарських наручних годинників, кожна з яких коштує мінімум по 10 тис. $, 2 картини і 2 шуби, що належать його дружині. Особистого автомобіля за даними декларації у депутата немає, єдиним зареєстрованим авто є Toyota Avalon 2011 випуску, яке також належить його дружині.

Велика частина доходу сім'ї Тупіцина належить Валерії Бондар. Її прибуток в 2018 р. склав 4,9 мільйона гривень. Сам Володимир поповнив сімейний бюджет на 85 тис. грн., які він заробив на основному місці роботи в якості депутата і директора ресторану «Театральний».

Згідно з поданою до Києва декларації, у Тупіцина немає готівки, але при цьому третім особам він позичив 200 тис. доларів. У дружини Валерії готівкою є 55 тис. доларів, 490 тис. грн. і 32 тис. євро.

Оціночна вартість 25% капіталу від ТОВ «Лот-сервіс XXI», що належить Валерії, становить 1250000 грн.

Фотографії

Володимир Тупіцин
Володимир Тупіцин, Politeka

Володимир Тупіцин
Володимир Тупіцин, izvestia.kharkov.ua

Посилання

Фейсбук