Войтович Станіслав Андрійович — український мільярдер, засновник і власник групи компаній «Терра Фуд». У 2009 році підприємцю дали почесне звання «Герой України». Однак при глибокому вивченні фактів з життя бізнесмена стає ясно, що його біографія — це яскравий приклад того, як міфи викриваються життєвими реаліями. Про те, хто такий Станіслав Войтович і в чому полягає діяльність його компаній, ви дізнаєтеся з матеріалів даної статті.

Біографія

Станіслав Войтович народився в 1965 році в Республіці Казахстан. Роками пізніше сім'я переїхала на постійне місце проживання в Україну. Варто відзначити, що батьки майбутнього бізнесмена були простими робітниками.

Дата народження: 18 вересня 1965 року

Знак зодіаку Діва

Народився в рік Дерев'яної Змії

Місце народження: радгосп П'ятигорський, Казахська РСР, СРСР

Віросповідання: православний

Вік: 54 роки

Станіслав Войтович

Незважаючи на досить яскраву громадську роботу і бізнес значних масштабів, про Войтовича відомо небагатьом українцям. Іншими словами, його ім'я не «на слуху». Якщо ж говорити про вузькі професійні кола, то цю людину знають не тільки в нашій країні, а й за її межами.

Сім'я

Станіслав Войтович є сімейною людиною. У нього є офіційна дружина, з якою вони виховали двох синів і дочку. Більш докладної інформації про особисте життя та родину засновника «Терра Фуд» відкриті джерела не надають.

Однак відомо, що його кум Геннадій Борисович Бобов був депутатом Верховної Ради у складі фракції «Партія регіонів». Варто нагадати, що ця фракція 16 січня 2014 року голосувала за «Закони про диктатуру». У числі тих, хто голосував був також кум Станіслава Андрійовича.

Освіта

Середню школу Войтович закінчив в 1982 році в Василькові (місто обласного значення в Київській області). А ось вищий навчальний заклад майбутній Герой України закінчив лише через 15 років. На жаль, про цю прогалину в його біографії немає відкритої інформації.

Отже, диплом про вищу освіту він отримав тільки в 1997 році, закінчивши Національний університет харчових технологій (НУХТ) за фахом «Технології м'яса та м'ясних продуктів». Після закінчення навчання отримав диплом інженера-технолога.

Кар'єра і бізнес

Безпосередньо комерційну діяльність Войтович почав ще в 20-річному віці, коли зайнявся реалізацією сільгосппродукції.

Але сходження до успіху для Войтовича почалося в 1999 році, з Тульчинського виробничих потужностей. Саме тоді почав створювати свій холдинг, взявши за основу стратегію вертикальної інтеграції. Станіслав Андрійович став акціонером Тульчинського маслосирзаводу, який знаходився в той час в занепаді.

У 2001 році до списку приєднався ВАТ «Вапнярський молокозавод», а через два роки, в 2003, — ВАТ «Решетилівський маслозавод».

У період з 2003 по 2005 роки він набуває Крижопільський сирзавод та Тульчинський м'ясокомбінат.

У 2006 році Войтович заснував і встав біля керма Керуючої компанії «ТЕРРА ФУД».

Станіслав Войтович

У жовтні того ж року на базі Відкритого Акціонерного Товариства «Красногвардійський молочний завод» підприємець створив ТОВ «Тульчінка.RU». Головним напрямком діяльності заводу був випуск спредів (продукції, основу якої складають жири рослинного і молочного походження). Навесні 2007 року фабрика випустила перші тонни спредів під брендом «Тульчинка».

Паралельно в Москві відкрилося ТОВ «Торговий Дім Тульчинка». Організація сприяла успішному розвитку фірми в цілому, допомагала повсюдно поширювати продукцію заводу, спрощувала процес зміцнення ділових зв'язків з дилерами, постачальниками і простими покупцями.

З 2006 по 2009 роки Група долучила до своїх лав «Новоодеський сирзавод», «Білоцерківський молочний комбінат», «Могилів-Подільський молокозавод» та підприємство «Корнінсир».

У 2013 році Войтович починає активну діяльність на російських ринках.

Сьогодні Група компаній «Терра Фуд» під керівництвом Войтовича є одним з провідних гравців українського ринку продовольчих товарів. Вже кілька років заводи Войтовича лідирують у сфері виробництва молочної продукції. Підприємства успішно експортують рослинно-вершкові суміші і реалізують сири різних сортів. У Європі компанія займає четверте місце по виготовленню спредів.

«Терра Фуд» поширює свою продукцію під такими брендами, як «Premialle», «Тульчинка», «Ферма», «Щедра долина», «Вапнярка», «Лауреат», «Золотий резерв», «Сорочинське», «Біла лінія» , «Любий Край».

Станіслав Войтович, торгові марки

Відомий підприємець пов'язаний з 18 українськими заводами, що займаються переробкою молока. По всій країні у нього є центри прийому молока. Крім усього іншого, Станіслав Войтович володіє цукровим заводом, а також підприємствами в Туреччині та Литві.

Поза тим, що Станіслав Войтович досяг успіху в аграрному бізнесі, він може похвалитися і іншими досягненнями і званнями:

  • Як ми вже відзначали, він отримав звання Героя України;
  • Звання «Заслуженого працівника сільського господарства України»;
  • Медаль «За жертовність і любов до України»;
  • Орден УПЦ (Князя Володимира ІІ ступеня).

Станіслав Войтович

Але все не так просто! Є великі сумніви з приводу того, що фірми Войтовича стали «лідерами» і сам він отримав стільки звань завдяки професіоналізму, важкій праці і стратегічному мисленню. Про те, що ж допомогло українському мільярдерові отримати численні нагороди і звання, читайте далі у тексті.

Компромат і чутки

Показний успіх більшості сучасних підприємців часто приховує темне минуле особистості. Незаконні технології, як правило, застосовуються з метою отримання початкового капіталу. Але нерідкі випадки, коли успішні підприємці будують весь свій законний бізнес на брехні і аферах.

Що стосується Станіслава Войтовича, то реальність є такою, що його бізнес-імперія тримається на «киданні» українських банків, співробітництві з Російською Федерацією і продуктах сумнівної якості. Але давайте по черзі!

Перш за все, поговоримо про фінансове становище Войтовича. За даними Форбс, він володіє чималим станом — 56 мільйонів доларів США. Секрет успіху бізнесмена простий: взяти кредитні кошти у банківських установ і відмовитися їх повертати, аргументуючи це своїх банкрутством.

Сам підприємець не заперечує свою прихильність подібним схемам збагачення, про що в 2013 році розповідав в інтерв'ю Інформаційному агентству ЛІГАБізнесІнформ: «Для зростання необхідні інвестиції, і ми розглядаємо різні варіанти. Активно ведемо переговори з ЄБРР і IFC, співпрацюємо з банками — UniCredit, Укрексім, Промінвест...». Що стосується одностороннього порушення угод з банками, то він зі спокійною совістю виправдовує це нібито фінансовою неспроможністю.

В цілому Станіслав Андрійович заборгував банкам значні суми:

  • «Преміум Банку» він повинен повернути 300 млн грн;
  • «Промінвестбанк» — 280 млн грн;
  • «Фінанси і кредит» очікують 40 млн грн;
  • «Терра Банком» і «Дельта банк» також втрачають надії побачити свої гроші.

Постраждали ж в цій ситуації звичайні українські громадяни, які втратили більше півмільярда гривень. Люди, які вклали свої накопичення в перераховані установи, залишилися біля розбитого корита. Щоб не бути багатослівними, наведемо реальні приклади з життя.

Після офіційного оголошення про своє банкрутство Станіслав Войтович відмовився повертати фінансовим організаціям позичені суми. Ошукані вкладники збиралися біля будинку Войтовича, адже банки виявилися не в змозі повернути гроші людям.

Станіслав Войтович, протести ошуканих громадян

Станіслав Войтович, протести ошуканих громадян

Тривалі ж судові розгляди людей з фінансовими установами також не дали позитивних результатів. Наприклад, з «Преміум Банком» Войтович досяг домовленості про покупку власної заборгованості, але з 50-відсотковою знижкою.

Тема здоров'я громадян України також безпосередньо пов'язана з питанням процвітання Войтовича. При знайомстві з продукцією, що випускається його заводами, стає ясно, що «високі нагороди» і «красива реклама» лише приблизно відображають дійсну картину. Судячи з численних відгуків споживачів і свідченням очевидців, «Терра Фуд» не особливо піклується про якість продуктів харчування, які виробляє.

Продукція Станіслава Войтовича, відгуки споживачів

Продукція Станіслава Войтовича, відгуки споживачів

«Герою України» вдається утримувати бізнес і залишатися на плаву за рахунок погіршення якості продукції, а також продовження поставок своїх товарів на російський ринок. У той час як справжні герої стоять на захисті країни на передовій, герой-бізнесмен піднімає економіку держави-агресора. Ще в 2013 році Войтович недвозначно дав зрозуміти, які він має бізнес-інтереси. В інтерв'ю тому самому ЛІГАБізнесІнформ відомий підприємець публічно повідомив про свої наміри вкласти понад $10 млн в фінансову систему Росії. І це незважаючи на те, що заборона на співпрацю з Російською Федерацією, як країною-агресором, ніким не скасовувалася.

Фотографії

Станіслав Войтович

Станіслав Войтович

Станіслав Войтович

Відео

Посилання

Інформація про Президента «ТЕРРА ФУД» на офіційному сайті Групи компаній.

Офіційний сайт Групи Компаній ТЕРРА ФУД

Сторінка Групи Компаній ТЕРРА ФУД у Фейсбук