Біографія

В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook
В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook

В'ячеслав Анатолійович Кириленко народився в 7 червня 1968 року.

Знак зодіаку Близнюки;

Народився в рік земляної Мавпи;

Віросповідання: православний

Розмовляє українською, російською, англійською мовами;

Захоплення: філософія, література, футбол.

Яке прізвисько В'ячеслав Кириленко має серед журналістів? Зі скількома політиками він знаходиться в сварці і в яких саме зловживання його звинувачували - відповіді на ці та багато інших питань, ви знайдете в цьому матеріалі.

Сім'я

В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook
В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook

В'ячеслав Кириленко родом із сільської глибинки. Виріс в селищі Поліське, що знаходиться в Київській області. Майбутній політик належить до тієї частини українців, життя яких було розділене Чорнобильською катастрофою на до і після. Офіційна біографія політика свідчить, що в 1986 році рідне селище Кириленко був включено в 30-кілометрову зону відчуження. В кінці того ж року батьки переїжджають до Києва, де отримують житло.

В'ячеслав Кириленко - сімейна людина. Протягом більшої частини дорослого життя перебуває у шлюбі з Катериною Кириленко. Дружина політика працює викладачем в Київському університеті культури і мистецтв. Є співробітником кафедри філософії. Професійна дослідниця зі ступенем доктора наук. Захистила дисертацію з дисципліни «Теорія і методика професійної освіти».

Подружжя Кириленко є батьками двох дітей: 1999 р.н. і син 2009 р.н.

Освіта

В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook
В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook

В'ячеслав Кириленко є випускником Київського державного університету імені Т.Г. Шевченко. Також як і дружина є професійним філософом. Займається громадською діяльністю, зокрема, в 1989 році стає головою Української студентської спілки. Називається одним з ініціаторів і активних учасників так званої студентської Революції на граніті.

Кар'єра і бізнес

В'ячеслав Кириленко є одним з небагатьох професійних українських політиків, який відкрито не пов'язаний з бізнесом. Закінчивши вуз на початку 90-хо років стає аспірантом і вступає в партію Народний рух, в якій очолював так званий Малий рух, а також молодіжне крило партії. Уже в 1994 році молодий політик стає членом Центрального правління партії, а в 1995 - членом президії.

Першу спробу стати народним депутатом В'ячеслав Кириленко робить в 1994 році, балотуючись на мажоритарному окрузі в місті Біла Церква. Увійти з склад членів парламенту В'ячеславу Кириленку вдається в 1998 році. Отримує посаду секретаря комітету з питань соціальної політики та праці.

У 1999 році стає активним учасником так званого розколу в партії Народний Рух. Члени політичного об'єднання посварилися між собою при виборі представника на президентських виборах. Частина виступала за засновника партії В'ячеслава Черновала, а інші - за Геннадія Удовенка. Однак були і представники третьої сили, які хотіли бачити кандидатом від партії Юрія Костенка. Вони і зібрали внеуставний з'їзд, на якому проголосили своїм кандидатом в президенти Юрія Костенка, а після створили свою партію - Український народний рух, пізніше перейменований в Українську народну партію. Заступником голови останньої в 1999 році і стає В'ячеслав Кириленко.

Самостійна кар'єра молодим політикам не вдалася, так як їх партія навіть не проходила трехпроцентий бар'єр напередодні виборів до парламенту 2002 року. Однак В'ячеслав Кириленко знайшов вихід і вирішив об'єднатися з тодішньої зіркою української політики - Віктором Ющенком, чия партія Наша Україна була на піку популярності. Ставши членом виборчого списку колишнього прем'єра Кириленко знову потрапляє в парламент. У четвертій версії Верховної Ради стає заступником голови Комітету з питань соціальної політики.

На президентських виборах 2004 року є довіреною особою Віктора Ющенка, а після фальсифікації другого туру виборів, за результатами яких тоді нібито переміг Віктор Янукович - тодішній прем'єр - стає одним з головних осіб Помаранчевої революції.

Після обрання Віктора Ющенка президентом за підсумками третього туру виборів і призначення Юлії Тимошенко главою Кабінету міністрів, - стає главою Міністерства праці та соціальної політики. Несподіваного піднесення Кириленко не прощає його партнер по Української народної партії Костенко, який демонстративно виходить зі складу Нашої України, після чого сам Віталій Анатолійович залишає колись створену ним партію.

Після першого виходу у відставку Юлії Тимошенко, Кириленко входить в другій Кабінет Ющенко, при цьому отримуючи посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань.

Бере участь в парламентських виборах 2006 року від тієї ж Нашої України, після - очолює фракцію в п'ятій версії Верховної Ради. На дострокових виборах, що пройшли в наступному році, - очолює список тієї ж політ.сіли і згідно з багатьма домовленостями мав стати спікером. Однак в результаті кулуарних інтриг залишається без посади і зберігає посаду голови фракції.

В кінці 2000-х В'ячеслав Анатолійович, фото якого можна знайти в компанії майже всіх топових чиновників країни, один з перших вирішив залишити ряди стрімко втрачаючого популярність президента Ющенка, виходить з фракції і створює власне об'єднання. У 2009 році створює власну партію За Україну, яке після об'єднується з політичною партією Арсенія Яценюка Фронт змін - колишнього спікера і майбутнього прем'єра.

До 2012 року обидва політика приєднуються до блоку Батьківщина - політичній силі Юлії Тимошенко, яка на той момент перебувала в Качанівській колонії в Харківській області. За підтримки Олександра Турчинова молоді політики посідають друге місце а виборах, а сам Кириленко стає главою Комітету Ради у справах культури і духовності.

Бере активну участь у подіях Революції гідності, а в 2014 році входить до складу блоку Народна самооборона, який займає друге місце на дострокових парламентських виборах в тому ж році.

При формуванні нового Кабміну, В'ячеслав Анатолійович отримує портфель віце-прем'єра з питань гуманітарної політики. Також стає міністром культури в складі уряду Арсенія Яценюка. Зберігає пост віце-прем'єра в 2016 році в Кабінету Володимира Гройсмана, проте позбавляється посади міністра культури.

В'ячеслав Кириленко публікував дані своїх податкових декларацій. Так, згідно з даними за 2017 рік політик заробив 607 787 грн, полученнх в якості заробітної плати. Дружина політика в тому ж році заробила 326 534 грн. З заощаджень у Кириленко бло 1 200 доларів, а у його дружини - 20 250 доларів і 4 600 євро готівкою.

Декларація говорить, що він має спільне майно з дружиною - житловий будинок в Іванковичах площею 900 кв. м

За досягнення в кар'єрі був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступенів і орденом святого Юрія Переможця.

Компромат і чутки

Довгі роки кар'єри не пройшли для В'ячеслава Кириленка без скандалів. Перший гучний інцидент за участю політика стався в 2006 році, тоді член Партії регіонів Василь Хара публічно звинуватив тодішнього віце-прем'єра в зловживанні службовим становищем. Так, політик нібито втрутився в роботу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФВУТ) і у визначенні переможця в тендері із закупівлі пільгових путівок в санаторії для лікування і реабілітації громадян. Контролюючи закупівлі, Кириленко нібито отримав багатомільйонні відкати від власників санаторіїв-переможців конкурсу.

Сам В'ячеслав категорично заперечував усі звинувачення і навіть нібито подав до суду на Хару, хоча справа так і не було розглянуто в суді.

В'ячеслав Кириленко критикується за кумівство в політиці. Багато ЗМІ відкрито заявляють, що своїм високим становищем у владі він зобов'язаний дружнім відносинам з багатьма впливовими людьми - В'ячеславом Чорноволом, Віктором Юшенко, Арсенієм Яценюком, Петром Порошенком, Юрієм Луценком, Тарасом Стецькивим, Миколою Катеринчуком і Олесем Донієм.

У 2014 році стає фігурантом скандалу після того, як його дружину Кириленко звинуватили в плагіаті при написанні докторської дисертації. З'ясувалося, що окремі розділи наукової роботи тодішньої завідуючої кафедри філософії Київського університету культури і мистецтво скопійовані з інших робіт без зазначення джерел.

Тоді ж почали ходити чутки, що В'ячеслав Анатолійович, будучи в статусі віце-прем'єра почав звільняти видних співробітників вузу дружини, які могли скласти їй конкуренцію при проведення виборів нового ректора. Кадрові зачистки Кириленко стали предметом бурхливого обговорення в мережі, після чого Кириленко нібито залишив спробу зробити з дружини ректора вузу, але домігся збереження за нею статусу доктора наук.

Має імідж професійного перебіжчика. Зокрема, він публічно відрікався від своїх наставників в політиці - В'ячеслава Чорновола та Віктора Ющенка, завжди стаючи частиною команди-переможця, що зіпсувало його імідж серед істеблішменту і журналістів.

Будучи на посаді віце-прем'єра в Кабінетах міністрів Яценюка і Гройсмана, В'ячеслав Кириленко критикувався за ряд ініціатив. Зокрема - в порушенні прав людини, після того, як він запропонував ввести обов'язкову реєстрацію паспортних даних абонентів мобільного зв'язку в цілях протистояння російській агресії.

Протягом 2014 - 2019 років критикувався за відсутність кількісних і якісних показників в розробці відповідей на виклики російської агресії і механізмів фінансової підтримки сфери культури, державної мовної політики і т.д.

Окремо критикувалася і особистість Кириленко, якого називали закритим для комунікації і не бажаючим прислухатися до ініціатив громадськості.

Багато хто критикував ініціативу Кириленко з переводу співробітників установ культури і освіти на контрактні умови роботи, що по суті, робило їх незахищеними.

Ім'я В'ячеслава Кириленка також фігурувало в скандалах з переможницею Національного відбору на конкурс «Євробачення 2019» - співачкою MARUV, суперечках про введення мовних квот на радіо, ТБ і в Інтернеті і дискусіях навколо етнічної приналежності і політичних поглядах зірки боксу Олександра Усика.

Фотографії

В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook
В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook

В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook
В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook

В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook
В'ячеслав Кириленко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Профиль в социальной сети Фейсбук;

Профиль в социальной сети Твиттер;

Официальный сайт политика;