Віталій Євстафійович Скоцик - член Ради Всеукраїнського об'єднання сільськогосподарських підприємств, учасник передвиборчої гонки 2019 року, де виступав у якості самовисуванця. З вересня 2014 по 2019 рік був головою Аграрної партії України. Відомий як політик та економіст. У 2019 очолив партію ПП "КРАЇНА".

Біографія

Віталій Скоцик народився на території Рівненської області тоді ще Української РСР у селі Симонів Гощанського району 15 березня 1972 року. Тут він жив аж до інституту та починав кар'єру у місцевому колгоспі на посаді комбайнера.

 • знак зодіаку - Риба;

 • за східним календарем - Чорний водяний щур;

 • освіта - вища;

 • вчена ступінь - доктор;

 • мови - українська, російська, англійська;

 • сімейний стан - одружений;

 • діти - троє;

 • віросповідання - православ'я.

Сім'я

Батьки Скоцика були простими радянськими громадянами, мама працювала вчителем початкових класів та все життя присвятила школі. Батько Євстафій Скоцик зі слів Віталія був простим робітником на фермі.

На сьогоднішній день Віталій одружений на Скоцик Тетяні Степанівні, з якою виховує трьох дітей: дві дочки Діана Віталіївна та Дарина Віталіївна, син - Данило Віталійович.

Освіта

Середню освіту Скоцик отримав у тому ж селі, де й народився, роки навчання 1979-1989 рр. Після закінчення школи вступив до Української сільськогосподарської академії у Києві. Навчаючись на другому курсі, він відправився у США, де продовжував навчання в університеті Пердью. Як хлопець з села без зв'язків потрапив до такого престижного ВНЗ у 1992, коли країна переживала перебудову, аі відвідати штати могли тільки найвищі державні чини, не дуже зрозуміло.

Сам Віталій Євстафійович у своєму інтерв'ю з Наталею Влащенко пояснив навчання у США справою випадку та волею Божою. Нібито сім'я українських мігрантів, яка досягла успіхів в штатах, у період радянської перебудови вирішила дати шанс на світле майбутнє кільком перспективним українцям. Вони вибрали 16 кращих студентів та подарували їм можливість паралельно навчатися у престижному американському ВУЗі. Саме Віталій Скоцик став одним з цих студентів, що й дозволило йому виїхати за кордон.

Через 4 роки після закінчення Університету в Пердью, аграрій поїхав пробувати себе в якості керівника в компанію Nature Way Foods в Великобританії.

В Україну майбутній політик повернувся у 1997 році, та вже у 1998 отримав вчений ступінь кандидата сільськогосподарських наук в Академії, де колись навчався.

Через 5 років Віталій здобув другу, тепер уже економічну освіту, у 2003 році став доктором економіки, а у 2017 довчився до наукового ступеня - доктор економічних наук. Крім цього Скоцик вважається єдиним в Україні доктором стратегічного менеджменту.

У 2008 році Віталій Євстафійович став почестним професором політехнічного інституту у Харкові.

Кар'єра і бізнес

У біографії Скоцика журналісти надивився велику кількість розбіжностей. Достеменно відомо, що ще, будучи студентом Аграрної Академії, Скоцик працював у якості комбайнера в колгоспі рідного села. Після закінчення ВНЗ з 1994 по 1995 працював у якості викладача на кафедрі рідної академії. Але у біографії також значиться, що у 1994 році Віталій обійняв посаду директора компанії Natures Way Foods у Великобританії. і нібито його мало не через рік роботи визнали кращим іноземним менеджером Об'єднаного Королівства.

Якщо звернутися до історії компанії,то вона була заснована лише у 1994 році братами Робертом та Давидом Лангмедамі, і як туди зміг потрапити молодий спеціаліст з України відразу після Університету не зрозуміло. В історії створення компанії його ім'я ніде не фігурує. Але тим не менш довгий час Віталій всеж таки жив на території Європи.

У 1997 році після повернення в Україну аграрій починає роботу у свіжій українській компанії «АМАКО», в якій він у 2003 році стає генеральним директором. Основна діяльність фірми полягала в експорті техніки для сільського господарства. У цей період прем'єр-міністром України був Віктор Федорович, якому дуже була потрібна підтримка західних українських регіонів. Саме тоді «Партія Регіонів» почала переговори з Аграрною партією, до якої був наближений Скоцик. У цей час аграрій отримав від уряду карт-бланш на розширення угідь.

Потім протягом 7 років з 2007 по 2014 рр. кар'єра Віталія пішла вгору, саме в цей період в Україні почала працювати агрофірма Landcom International, зареєстрована Скоциком у Великобританії. В основному фірма використовувалася для перекладу різних активів.

З 2012 по 2014 рік Віталій Євстафійович числиться як глава наглядової ради агрохолдингу «АМАКО», який удостоївся великої кількості нагород на території України. У тому числі за кращий агротехнологічний український центр та кращого роботодавця.

З 2012 року Скоцик йде від роботи у великих компаніях і по 2015 завідує кафедрою конярства та економіки тваринництва у Національному університеті біоресурсів. За поточну кар'єру зі слів Віталія він удостоївся таких нагород:

 • кращий менеджер Великобританії - 1996 рік;

 • орден «За заслуги третього ступеня» - 2009 р .;

 • грамота за розвиток аграрної сфери в Україні;

 • менеджер року в загальнонаціональної премії «Людина року» - 2009 р.

Крім того Віталій Євстафійович Скоцик заявив, що він є почестний громадянин США. Але багато виданнь відкрито заявляють про те, що це брехня, тому як цього звання за всю історію країни удостоїлися тільки 8 осіб, серед яких Уїнстон Черчілль та Мати Тереза.

У 2014 році під авторством Віталія була випущена книга «Виклик і відповідь». У 2016 році заслужений викладач написав науково-публіцистичну працю «Як нам жити в епоху змін», де він провів аналіз історичних фактів та пов'язав їх з сучасним становищем України. Намагається в загальних рисах описати стратегії формування країни в настільки важкі часи.

Остання декларація кандидата у президенти була подана 3 січня 2019 року. У документах зареєстрована одна квартира в Києві площею 67,4 квадрата, а також 2 приватних будинки в селі Гатне Київської області. Перший будинок був придбаний у 2005 році, його площа становить всього 187,5 м2, а у кінці 2013 року Скоцик стає власником другого особняка із загальною площею 1419,2 квадратів, який задекларувала його дружина.

Крім того сім'я Скоцик володіє декількома земельними ділянками у різних частинах Київської області із загальною площею 1,16 га.

Віталію по декларації належить легковий автомобіль марки Infiniti QX80, який був куплений у 2015 році за 1 805 000 грн., Дружина Тетяна у 2017 році стала власницею автомобіля Volkswagen New Tiguan, придбаний за 1 371 600.

У 2019 заробітна плата за місцем роботи склала 125 305 грн. і за сумісництвом ще 19 242 грн. У той же час дохід від ведення підприємницької діяльності досяг 2 045 000 грн. На банківських рахунках Віталія знаходиться більше 300 тис. $.

Компромат і чутки

У той час як Віктор Євстахійович був главою волинської організації Аграрної партії, його звинувачували у рейдерському захопленні земель на Волині, що належали інвестору з Бельгії Крістофу Кінінглу. За словами бельгійського керівництва у 2015 році почався незаконних збір врожаю з земель компанії «Кріс-Віт Україна».

За словами Вікторії, дружини інвестора, представники компанії «Україна-Баєв» просто приходили на свої землі і починали їх засівати. У той же час місцевий сільський голова ніяк не реагував на подібні порушення, тому як за чутками, перебував у добрих стосунках з Скоциком, який і дав добро на такі дії.

У 2015 році Віталій був тісно пов'язаний з «Партією Регіонів», тому як отримав кредит в 2,5 млн. $ від колишнього міністра Едуарда Ставицького. Угода проходила через посередницьку фірму друга Скоцика Олександра Левіна «Леон».

У 2017 році голова обласної організації Аграрної партії в Миколаївській області Євген Березовський написав заяву до МВС, в якому звинувачував Скоцика та Романа Безсмертного в підготовці замаху на себе. Слідство триває досі.

У 2018 році Скоцик, будучи головою Аграрної партії, був помічений в скандалі, пов'язаному з приховуванням джерел фінансування. Крім того політик намагався без схвалення інших членів партії домовитися з Ігорем Коломойським про об'єднання Аграрної і партії «Кріп», але йому це не вдалося.

У період виборів 2019 роки йшла активна війна політиків за електорат партії аграріїв. Найактивнішим у боротьбі був Віктор Медведчук, який пробивався до влади разом з Юлією Тимошенко. Саме Медведчуку вдалося ввести до партії свою людину Володимира Грановського, головного піар-консультанта мільйонера Віктора. Згодом влада в партії повністю перейшла до Медведчука, який й замінює Скоцика на Юрія Крутько.

Зовсім недавно Віталій виступаючи в інтерв'ю на телеканалі "ZIK", висловив свою думку про Революції Гідності, яку політик назвав емоційною боротьбою, нездатною дати результати, і в цілому засудив дії того часу.

Крім того біографія Скоцика викликає у багатьох журналістів питання, тому що в ній багато хронологічних нестиковок та нелогічностей, якими сам кандидат у президенти хвалиться на всіх інтерв'ю.

Фотографії

Віталій Скоцик
Віталій Скоцик, https://www.facebook.com/

Віталій Скоцик
Віталій Скоцик, https://www.facebook.com/

Віталій Скоцик
Віталій Скоцик, https://www.facebook.com/

Віталій Скоцик
Віталій Скоцик, https://www.facebook.com/

Віталій Скоцик
Віталій Скоцик, https://www.facebook.com/

Віталій Скоцик
Віталій Скоцик, https://www.facebook.com/

Відео

Посилання

Фейсбук