Біографія
Михайло Папієв народився 1 жовтня 1960 року в Запоріжжі.
Знак зодіаку: Терези
Народився в рік Сталевго пацюка
Віросповідання: православний
Розмовляє російською і українською мовами
Що саме пов'язує політика з опальними екс-президентами і олігархами? За що він хотів звільняти вагітних і позбавляти пенсії чорнобильців? Чому його ставили на коліна в будівлі Чернівецької обладміністрації і чому він не визнає українського суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донбасу? - Відповіді на ці та багато інших питань, ви знайдете в нашому матеріалі.
Сім'я
Перші дитячі роки Михайло Папієв провів в рідному Запоріжжі, проте пізніше разом з сім'єю переїхав до Чернівців, де він закінчив середню школу. Згідно з офіційними даними, політик перебуває у шлюбі з Лілією Анатоліївною Папієвою. Подружжя має сина, який вже встиг побувати народним депутатом VII скликання.
Освіта
Михайло Миколайович Папієв в 1974 році закінчив Чернівецький державний університет. Є професійним фізиком і має право викладання даної дисципліни. Є кандидатом економічних наук.
Кар'єра і бізнес
Трудовий шлях Михайло Папієв почав ще в 1970-ті роки під час навчання. Офіційна біографія свідчить, що він працював складальником напівпровідникових приладів в чернівецькому технологічному бюро Фонон.
У період з 1982 по 1983 рр. Михайло Папієв проходив службу в Радянській армії. Демобілізувавшись з армії, він стає інженером-метрологом на Чернівецькому виробничому об'єднанні Електронмаш. Уже в 1986 році майбутній політик стає співробітником державного приймання на базі рідного підприємства. На цій посаді він знаходиться до 1990 році.
З початку останнього десятиліття ХХ століття Папієв стає главою кооперативу Альянс, пізніше отримавши посаду директора того ж підприємства.
У період з 1993 по 1997 рр. той же Альянс перетворюється в виробниче об'єднання, яке спеціалізується на виробництві сумнозвісних авто марки Таврія. Уже з 1997 року - директор підприємства Полімермарш, що знаходиться в Чернівцях.
Політичну кар'єру Папієв починає все в тому ж 1997 році, коли він отримує посаду заступника голови Чернівецької обласної адміністрації. З 2000 по 2002 роки він займав пост секретаря чернівецького обласного комітету соціал-демократичної партії України (СДПУ) (О), яка в той період була однією з провідних в Україні.
У 2002 році Папієв вперше стає народним депутатом від все тієї ж СДПУ. Під час першої каденції Михайло Миколайович працював в комітеті з питань екологічної безпеки та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
У листопаді 2002 року стає міністром праці та соціальної політики в першому Кабінеті міністрів Віктора Януковича. Папієв покидає посаду в 2005 році - з перемогою Помаранчевої революції і приходом до влади Віктора Ющенка.
У 2005 - 2006 Михайло Миколайович значиться головою організації Всеукраїнська соціальна рада і намагається знову потрапити в парламент у складі представників блоку Не так !, який складався з колишніх членів все тієї ж СДПУ.
У 2006 - 2007 рр. Папієв знову повертається у владу займаючи все той же пост міністра соціальної політики в другому Кабінеті Януковича.
Вступає до Партії регіонів в кінці 2007 році, після чого знову стає народним депутатом України. У період з 2007 по 2010 рр. - тіньовий міністр соціальної політики в опозиційному уряді Януковича.
З перемогою Віктора Януковича на президентський виборах 2020 рік стає його позаштатним радником, а пізніше - губернатором Чернівецької області. Даний пост займає до березня 2014 року - до моменту втечі Віктора Януковича в Росію і остаточної перемоги Революції гідності.
У 2014 році в третій раз обирається до Верховної Ради від Опозиційного блоку, знову займаючи пост тіньового міністра соціальної політики в черговому опозиційному уряді.
За підсумками позачергових парламентських виборів 2019 року знову стає народним депутатом від партії Опозиційний блок За життя.
Декларація про доходи дає привід вважати, що Папієв - забезпечена людина. Так, в кінці 2010-х рр. він заробляв більше 300 тисяч гривень, отримуючи зарплату народного депутата. Має два великих земельних ділянки в Чернівецької області площею 819 кв. м. і 668 кв. м.
Згідно з добре відомою українською політичною традицією, вражаючими багатствами володіє дружина Папієва - Лідія. В її власності знаходяться відразу ж вісім земельних ділянок, три будинки і квартири. Їй належать також близько 20 різних земельних ділянок. Також на Лідію Папієву зарегістровано два об'єкти незавершеного будівництва, а також два авто марки Land Rover.
Саме на дружину Папієва зареєстровані його активи - Полімермаш, Альянс, Драчінецьке-1, газети Свобода слова, Свобода слова мінус і інших.
Компромат і чутки
У перший публічний скандал Михайло Папієв потрапив будучи в складі Кабміну Віктора Януковича. Тоді з метою економії бюджетних коштів і грошей роботодавців, він запропонував узаконити звільнення вагітних.
Крім того, міністерстка кар'єра Папієва запам'яталася ініціативами відмови від виплат пенсій тим, хто підробляв вже після виходу на пенсію.
У 2007 році Папієва публічно називали шахраєм представники організацій ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. В знак протесту проти перерахунку пенсій, ініційованих відомством тодішнього соратника Януковича, тринадцять осіб навіть оголосили голодування. Всього акція зібрала жителів таких міст, як: Добропілля, Амвросіївка, Комсомольське, Кіровське і Макіївка.
Згідно з даними джерел, Папієв був повинен стати міністром праці в Кабінеті Миколи Азарова, однак відмовився від посади, вважаючи, що дана перспектива не несе для нього ніякої вигоди.
У роки правління Віктора Януковича тодішнього чернівецького губернатора Михайла Папієва прийшов анонімний донос, в якому нібито вказувалося, що він намагався віджати землю Банченського Свято-Вознесенського монастиря Української православної церкви. Є дані, що Михайло Миколайович нацькував на обитель правоохоронців з наказом відібрати у черниць документи на майно.
Віктор Янукович уважно поставився до даних звинувачень і нібито з'ясував, що в рамках тиску на чернечий колектив на допити в місто в жорсткій формі запрошували черниць і послушниць.
Є дані про те, що Папієв також регулярно користувався послугами криміналітету і брав в якості помічників в губернаторські і міністерські команди людей, раніше обвинувачених у розбої та інших насильницьких злочинах.
В поле всіх українських та багатьох зарубіжних ЗМІ Папієв потрапив в 2014 році, коли його звинуватили в пособництві злочинів режиму Януковича. Під час Революції гідності протестувальники увірвалися в будівлю Чернівецької обласної адміністрації та проникли в кабінет губернатора. Там Михайла Миколайовича назвали вбивцею і вимагали, щоб він встав на коліна. Протестуючі вимагали відставки губернатора, який заперечував усі звинувачення за що і був закиданий яйцями.
У 2014 році Михайло Папієв знову став народним депутатом і під час своєї передвиборної компанії дав відразу ж майже 130 обіцянок, серед яких значиться програми модернізації армії, компьютерізірізація шкіл, підвищення соцвиплати дітям-інвалідам, реалізація природоохоронних програм і підтримка проектів модернізації та будівництва інфраструктури. Однак з усього перерахованого вище Папієв виповнив два пункти: сторвил пункт прийому батарейок в ОДА і вручив 3 авто для інвалідів.
У 2018 році Папієв став одним з 36 українських народних депутатів, які голосували проти визнання українського суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
У тому ж 2018 році Папієва спіймали на незаконному голосуванні в залі Верховної Ради за допомогою карток колег.
Протягом усієї кар'єри Михайла Папієва звинувачують в тісних зв'язках зі скандальним українським олігархом Дмитром Фірташем і не менш одіозним чиновником і політиком часів Януковича Юрієм Бойком.
Фотографії