Біографія

Ілля Ємець народився в багатодітній українській родині 21 лютого 1956 року в місті Воркута, де в той час проживала родина.

Кардіохірург Ілля Ємець був призначений новим Міністром охорони здоров'я на позачерговому засіданні Верховної Ради.

Ілля Ємець – український лікар, працював директором Державної установи під назвою «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», є діючим кардіохірургом, має ступінь доктора медичних наук, професор кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії ім. П.Л.Шупика.

Ілля Ємець має звання заслуженого лікаря України. Є членом Європейської асоціації хірургії по вродженим вадам серця. Професор також є автором понад 260 наукових робіт. Призначений Міністром охорони здоров'я в 2020 році. Уже займав раніше посаду Міністра охорони здоров’я в 2010-2011 роках.

Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/Право на владу
Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/Право на владу

Разом з тим, дане призначення Ємця на посаду міністра викликало в певних колах і ряд неоднозначних питань, через попередньою роботу в уряді при Януковичі. Але разом з тим, як справжній професіонал своєї справи, Ілля Ємець вважає за краще більше робити, ніж говорити, тому вже встиг уславитися вельми небагатослівною персоною.

Сім'я

У Іллі Ємця є дружина – громадянка України Осикп Татьянп Міхайловнп. У пари є двоє синів: Кирило і Гліб.

Освіта

У 1979 році Ілля Ємець успішно закінчив Київський медичний інститут, його спеціальністю була педіатрія. З 1979 по 1985 роки в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України Ємцем була пройдена клінічна ординатура, спеціальність – серцево-судинна хірургія.

Кар'єра

У 1992 Іллею Ємцем в Києві був заснований клуб «Rotary International», в якому він очолив напрямок медичної гуманітарної програми.

У цьому ж році він першим серед країн пострадянського союзу починає успішно проводити операції новонародженим зі складними вадами серця, при цьому використовуючи виключно натуральні матеріали.

Уже в 1993 році Ілля Ємець прийняв рішення заснувати і, відповідно, стати на чолі першого міжнародного благодійного фонду в Україні під назвою «Дитяче серце». Мета даного фонду – допомога діткам, які мають вроджені вади серця. В цей же період Ємець працює кардіохірургом в Children's Hospital в місті Сідней.

Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/Сніданок з 1+1
Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/Сніданок з 1+1

Потім в 1994 році був зарахований до штату на посаду кардіохірурга в Hospital for Sick Children, який розташований в Торонто.

Також штатним кардіохірургом пан Ємець працював і в Мельбурні, в клініці Royal Childrens Hospital в 1996 році. У цей період він був запрошений очолити перше в Україні відділення, яке займалося дитячою реанімацєю та кардіохірургією при Інституті серцево-судинної хірургії АМН України.

У 1997 році у Іллі Ємця відбувся захист кандидатської дисертації, тема якої звучала як Паліативна хірургія вроджених вад серця у дітей раннього віку.

1998 році лікар був зарахований до штату в якості кардіохірурга в Hospital J. Cartier в Парижі.

У 2002 році відбувся захист докторської дисертації, тема якої звучить як «Хірургічне лікування транспозиції магістральних судин».

Ілля Ємець є автором понад 260 науково-методичних і наукових публікацій. Ним була створена українська школа, спрямована на допомогу у вирішенні кардіологічних проблем і кардіохірургії у новонароджених.

У 2003 році Ємець отримав посаду директора Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Мінінстерства охорони здоров'я України».

Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/Сніданок з 1+1
Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/Сніданок з 1+1

У 2006 р виступив в якості розробника під назвою «Державна програма запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2006-2010 роки».

З 2010 по 2011 очолював Міністерство охорони здоров'я України.

У 2010 році професор стає лауреатом національної премії «Гордість країни 2009» (в номінації «Сенсація року») завдяки світовому винаходу в сфері кардіохірургії (суть винаходу в тому, щоб використовувати пуповинну кров, а не донорську при проведенні операцій в самі ранні години і дні життя новонароджених, які мають проблеми з серцем і вимагають хірургічного втручання).

21 лютого 2020 року був призначений указом президента Володимира Зеленського і увійшов в тимчасову робочу групу, яка займається питаннями реформування в системі охорони здоров'я.

З 4 березня 2020 року Ілля Ємець знову став Міністром охорони здоров'я України в Кабміні, який очолює Денис Шмигаль після переформатування уряду.

Декларація

Виходячи з декларації, в якій вказані доходи за 2018 рік, в сім'ї Іллі Ємця є дві квартири, один житловий будинок, а також вони мають земельну ділянку в межах Києва. Є у власності і земельна ділянка та житловий будинок на території Ялти. Крім того, Ілля Ємець має ще одну земельну ділянку за межами Києва – в місті Острог, Рівненської області.

Дружині Іллі Ємця належить авто Porsche Macan (2016 року), його вартість оцінюється приблизно в 1 млн 780 тис. грн.

Сумарний дохід сім'ї Іллі Ємця за задекларований період 2018 року склав приблизно 850 тис. грн.

Є у Іллі Ємця і рахунки в банках, на яких розміщені 92 тис. грн, 3,5 тис. дол. та приблизно 12 тис. євро. Крім рахунків, є і готівкові кошти – близько 1 млн. грн., 111 тис. доларів, а також 86 тис. євро.

Що ще відомо про нового міністра

Нагадаємо, що призначення Іллі Ємця на посаду міністра охорони здоров'я відбулося на позачерговому засіданні Верховної Ради України. Депутати вирішили підтримати кандидатуру Дениса Шмигаля в якості прем'єр-міністра України, який і зібрав новий Кабмін. Серед нових міністрів опинився і Ілля Ємець, деякі міністри залишилися з минулого складу.

Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/право на владу
Ілля Ємець, Скріншот: YouTube/право на владу

Ілля Ємець став Міністром охорони здоров'я України в дуже непростий період. На нього покладені непрості завдання приймати оперативні рішення в період стрімкого поширення по світу нового вірусу з Китаю під назвою COVID-19, названий просто «коронавірусом».

Також одним з ключових завдань Ілля Ємець ставить для себе таке, коли і пацієнт, і лікар були б задоволені. Планує зайнятися страховою медициною, щоб масово її впровадити в Україні (gazeta.ua)

Іншим дуже важливим і передовим завданням Міністерства охорони здоров'я вважає для себе відновлення служби санепідемстанції (fixygen.ua) . Через ліквідацію якої в країні вже не перший рік відбувається колапс, оскільки, наприклад, оголосити епідемію за законом може тільки глава санепідемстанції, якого по факту в країні немає. І багато рішень, що приймаються в цьому напрямку, посадовими особами не завжди відповідають нормам закону.

Ілля Ємець розраховує на підтримку і пацієнтів, і медиків, щоб створити якісну вертикаль санітарно-епідеміологічної служби. Це допоможе більш ефективно і якісно запобігати і боротися з епідеміями.

Після призначення Іллі Ємця на посаду Міністра охорони здоров'я України було заявлено, що кардіохірург не залишить свою практику і буде продовжувати оперувати, що дозволено медичною етикою (interfax.com.ua)

Денис Шмигаль наголосив, що Ілля Ємець розуміє важливість і необхідність продовження проведення медреформи, але чи буде вона продовженням вже розпочатої або в неї внесуть зміни, поки до кінця не оголошується. І наступний старт реформи, який запланований на 1 квітня 2020 року теж не факт, що розпочнеться вчасно і в якому саме вигляді це буде (liga.net).

Відео