Біографія

Клим Роман Богданович – журналіст-націоналіст, політконсультант, чиновник-невдаха, який зрадив Україну заради російського паспорта і роботи головним ідеологом партії «Єдина Росія» в Ставропольському краї РФ.

Народився 08.11.1977 р. (вік – 42 роки, с. Старий Мізунь, Долинський район, Івано-Франківської області).

Знак зодіаку: Скорпіон;

За Східним Календарем: знак Червоної Вогненної змії;

Віросповідання: православний;

Національність: українець.

Сім'я

Двічі одружений. Від першого шлюбу має сина. У другому шлюбі – двоє синів і дочка.

Історичні коріння

Клим Роман Богданович, є нащадком Івана Клима, діяча українського націоналістичного руху, повітового провідника ОУН Долинщини, члена Крайового Проводу ОУН на Центральних і Східних Земель.

Клим Іван Миколайович Политека
Клим Іван Миколайович Политека

У 1942 році спільно з Євгеном Стаховим Іван Клим створював структуру ОУН на Донбасі. А в 1943—1944 рр. займався організацією діяльності підпільної радіостанції «Самостійна Україна» (кодову назву «Афродіта») поблизу міста Сколе на Львівщині. У 1944 повітового провідника Івана Клима публічно повісили на ринку в Дрогобичі.

У радянський час його ім'я було забуте, так і в сім'ї Клима Романа Богдановича про відомого родича намагалися зайвий раз не згадувати з обережності. Правда, лише до тієї пори, поки Клим Роман не вирішив емігрувати в Канаду

Освіта

У 2001 році закінчив Львівський національний університет ім.І.Франка. Спеціальність «журналістика», диплом з відзнакою, спеціалізація – журналістська робота на радіо і ТБ.

Кар'єра і бізнес

З 1994 року - кореспондент відділу інформації, ТРК "Захід". У 1995 - кореспондент, районний часопис "Свіча" (Долина). 1996-97 - головний редактор, газета ЛДУ ім. І. Франка "Каменяр". Нагороджений премією "Надія", премією "Проба пера" СЖУ (1997), грамотою СЖУ. Член Спілки журналістів України з 1998 року.

Клим Роман Богданович Политека
Клим Роман Богданович Политека

З 1997 року кар'єра Клима Романа Богдановича почала стрімко розвиватися. Він працює в газеті "Молодь України", завідує відділом «Політика». Співпрацює з урядовими виданнями "Урядовий кур'єр", "Голос України".

На цьому юнацька лірика закінчилася. Клим Роман Богданович починає активно займатися політичною кар'єрою. Першою пробою стала посада прес-секретаря депутатської фракції «Трудова Україна» у Верховній Раді. Але довго там не затримався – був звільнений.

У 2002 році він вже помічник народного депутата 4-го скликання від партії «За Єдину Україну!» Полякової Лариси Євгенівни.

Клим Богдан Романович Политека
Клим Богдан Романович Политека

Завдяки своїм політичним покровителям, Клим Роман Богданович влаштовується в Антимонопольний комітет України. Де пропрацював до 2008 року, займаючи різні «хлібні» посади, аж до радника голови АМКУ. До речі, ще будучи державним службовцем, Клим Роман Богданович вже починає їздити в РФ на роботу. Зокрема, мова йде про виборчі кампанії.

У 2008 році зі скандалом звільнений з АМКУ. З ім'ям Клима Романа Богдановича було пов'язано відразу кілька корупційних скандалів за розтрату коштів. Але розголосу їх вирішили не зраджувати.

Після цього, зі своєю першою дружиною і дитиною – Клим Роман іммігрує до Канади. Де, прикриваючись ім'ям свого родича героя УПА Івана Клима отримує велику фінансову допомогу від української діаспори. Перечекавши, поки вщухне скандал в АМКУ, Роман Клим кидає дружину і дитину – повертається в Україну.

У процесі оформлення документів заслуги діяча ОУН зіграли на руку Климу Роману. Українська діаспора всіляко допомагала нащадку героя націоналістичного руху. Брала участь в облаштуванні побуту, працевлаштування, підтримувала процес асиміляції його сім'ї. На жаль, їхні зусилля не увінчалися успіхом. Проживши кілька років у Канаді, Клим Роман Богданович залишив дружину і сина, і повернувся в Україну. Як виявиться пізніше, якщо Климу так вигідніше і зручніше, він зможе відмовитися і від рідних, і від Батьківщини...

Але через свій кепський характер і скандальну славу – на держслужбу його не беруть. У 2011 році Клим Роман Богданович їде в РФ. Йому вдалося влаштуватися на виборчу кампанію в Ханти-Мансійському Автономному окрузі. Вже в 2012 році він працює на перемогу Путіна в президентських перегонах. Після чого Україна позбулася Криму і отримала війну на Донбасі.

Робота в Ханти-Мансійському Автономному окрузі стає регулярною. А гонорари за послуги досягають десятків тисяч доларів. Що дозволяє Климу Роману Богдановичу влаштувати шикарне життя в Україні – великий будинок, дороге авто. Служити партії Путіна «Єдиної Росії» Роман Клим не перестав навіть після подій 2014 року. Але тепер після поїздок в РФ він регулярно переказує гроші на потреби бійців АТО.

А в 2014 році відкриває в Києві невелика швейне підприємство, яке займається пошиттям амуніції для військових і чохлів для автоматів. Під благою метою допомоги українській армії, Клим Роман Богданович непогано заробляє на тій же армії, продаючи військовим і волонтерам свою продукцію. Але цього для шикарного життя мало.

Клим Богдан Романович Политека
Клим Богдан Романович Политека

Вже з 2015 року Клим Роман все частіше залишається в Росії і в Україні з'являється наїздами, побачитися з сім'єю. Одночасно він оформлює посвідку на проживання в РФ. До речі, гонорари за його послуги, за мірками України, були захмарними. Всього за кілька поїздок він зміг придбати собі будинок за містом і дорогий автомобіль.

Компромат і чутки

Коли Климу Роману виповнилося сорок років, він зрозумів, що настав час доглядати собі тепле і більш постійне місце. Та й політичним амбіціям пора б реалізуватися. Зваживши всі «за» і «проти», нащадок активіста ОУН вирішив, що у країні-агресора перспектив більше і життя ситніше

Використовуючи зв'язки в Ханти-Мансійську, Клим Роман Богданович отримав вид на проживання в РФ, і почав готувати грунт для переїзду сім'ї. У Ханти-Мансійську Роману Климу пообіцяли одразу дві престижні посади – помічника депутата думи округу Андрія Філатова та радника першого заступника губернатора з внутрішньої політики Олексія Шипілова. Але виставили ультиматум – стати членом партії Путіна і отримати російське громадянство.

Факт залишається фактом – всього через кілька місяців уродженець Івано-Франківської області «діставав з широких штанин» паспорт громадянина Російської Федерації. А як же український паспорт з тризубом на обкладинці, запитаєте ви?

Як виявилося, Україна і паспорт з національним гербом непридатні для просування по службі, особливо в Росії. Правда, відмовлятися від нього Клим Роман, судячи з усього, не планує. Можливо, чекає змін в законодавстві, про які в минулому році заявляв МЗС України, – про введення подвійного громадянства. Тоді колишній український патріот зможе проживати дві життя.

В одній з них він буде російським чиновником, який піднімається по кар'єрних сходах в головній партії країни-агресора. Він не буде звертати увагу на те, що рішення її керівників призвели і призводять до вбивств земляків, до того, що тисячі залишилися без даху над головою, а сотні дітей без батьків. На це можна закрити очі. Адже свій дім, свої діти і своє майбутнє важливіше. В'їжджаючи в Україну за національним паспортом, він буде «косити» під свого. Різко згадає рідну мову, під час застілля заспіває українську пісню, відправить пожертвування на потреби АТО і, можливо, під час дискусії навіть назве Росію окупантом.

Всі завдання успішно виконані. Клим Роман Богданович, нащадок героя ОУН-УПА і затятий прихильник ідей Степана Бандери, сьогодні зрадив Україну і отримав паспорт громадянина РФ, а разом з ним і посаду в головній партії країни-агресора «Єдина Росія». Відомо, що зараз разом з усією родиною він живе в Ставропольському краї. І вірно служить Путіну натомість отримуючи шалені гонорари, які допомагають забути про аннексированном Крим і війни на Донбасі, яка забрала життя тисяч українців.

Повертаючись додому, в Ставрополь, єдинорос і головний ідеолог регіонального відділення партії «Єдина Росія» Клим Роман Богданович закине подалі паспорт з тризубом, дістане тільки-тільки отриманий документ з двоглавим орлом і згадає, що «у сусіда хата більша». І нехай хата ця ворожа, оккупантская, але в ній добре годують, обіцяють золоті гори, а російський рубль долоні не палить. Та тільки не дарма ж кажуть, що зрадників зневажають навіть ті, кому вони співслужили службу. А вже зрадників Батьківщини – тим більше…

Хобі

Сам Клим Роман Богданович про своє хобі заявив без сорому: «Вивчення історії ОУН-УПА і шахи».

Фотографії