Біографія

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Іван Миколайович Мирний народився 6 липня 1954 року в селі Ручки, що знаходиться в Полтавській області.

Знак зодіаку Рак

Народився в рік Дерев'яного Коня

Національність: українець

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською

В роботі на якого саме українського олігарха роками звинувачують Мирного? Як колишній народний депутат може бути причетний до кришування наркотрафіку та замовних вбивств? - Відповіді, ви знайдете в цьому матеріалі.

Сім'я

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Про особисте життя Івана Мирного відомо вкрай мало. З офіційних джерел випливає, що він раніше був одружений і має трьох дочок: Тетяну, Ірину та Анастасію.

Освіта

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Іван Мирний є професійним міліціонером. У 1987 році закінчив Вищу школу міліції в Києві. Спеціаліст в сфері правознавства.

Кар'єра і бізнес

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Доросле життя Іван Мирний починає в 1973 році, коли його закликають до лав Радянської армії, в якій він проводить два роки.

Трудову діяльність майбутній політик починає лише в 1977 році. Перше місце роботи Мирного - Чернівецький районний відділ міліції, в якому він стає інспектором, а потім - старшим оперативником. Перед самим розпадом СРСР Мирний досягає першого великого успіху на службі і стає керівником карного розшуку Чернівецької області.

Крім того, під час перебування оперативником він очолює відділ карного розшуку при Первомайському районому відділенні в тих же Чернівцях.

Протягом 90-х рр. Іван Мирний активно розвиває кар'єру в правоохоронній системі, змінює спеціалізацію і переважно займається боротьбою з організованою злочинністю, а також розкраданнями майна.

У той період він стає першим заступником керівника управління по боротьбі з організованою злочинністю, а також очолює кримінальну міліцію у Чернівецькій області.

Закінчує кар'єру оперативника і залишає правоохоронну систему в 2002 році.

Відзначимо, що вчорашній міліціонер переходить в одну з структур скандального українського олігарха Дмитра Фірташа - Хайрок Холдинг Лімітед. Працює на посаді заступника директора київського офісу протягом 2002 - 2003 років.

У 2005 році Іван Мирний досягає нового успіху і займає пост віце-президента компанії ЄЕС-Авіа того ж Фірташа.

З черговою компанії сумнозвісного олігарха Мирний відразу ж потрапить до вищої ліги української політики, ставши народним депутатом шостого скликання Верховної Ради від Партії регіонів.

У парламенті працює в підкомітеті по взаємодії з органами правосуддя та координації діяльності державних органів. Також зайнятий в Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

У 2012 році переобирається в парламент від тієї ж Партії регіонів. Протягом двох років працює головою Комітету з питань координації співробітництва між Україною та ЄС у сфері запобігання та протидії транснаціональній злочинності, а також засідає в Комітеті з питань європейської інтеграції.

Втретє поспіль стає нардепам за результатами парламентської компанії осені 2014 році. Проходить в Верховну раду від Опозиційного блоку. Протягом 2014 - 2019 рр. є головою підкомітету з антикорупційних питань.

Іван Мирний є досить забезпеченою людиною. Згідно з офіційними даними його податкової декларації, його річний дохід наближається до 700 тисячам гривень на рік. Також у нардепа є заощадження, а конкретно 63 тис. 4 дол, 3 тис. 213 євро і 100 тис. грн. Також Мирний визнавав право володіння на квартиру в Києві і Ялті. На політика також оформлений заміський особняк в Обухівському районі Київщини, а також земельну ділянку в 11,8 соток.

У Мирного також є три авто преміум-класу марок Mercedes-Benz S 500, Volkswagen multivan і BMW 528l 2013 року.

Компромат і чутки

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Протягом усієї кар'єри в політиці Івана Мирного звинувачують в корупційних зв'язках з українським олігархом Дмитром Фірташем, який з 2014 року перебуває під арештом в Австрії і затребуваний для екстрадиції Міністерством юстиції США.

Згідно з численними даними, протягом 2000-х рр. Мирний, по суті, був главою служби безпеки скандального олігарха. Є дані, що Іван Миколайович і Фірташ знають один одного вже кілька десятиліть і є хорошими друзями і партнерами по бізнесу.

Джерела з оточення олігарха на анонімній основі повідомляли, що Мирний не тільки стежив за роботою служби безпеки мільярдера, а й контролював роботу інших підрозділів його імперії, а потім пішов на підвищення - до Верховної Ради, де навпростець лобіював інтереси шефа на найвищому політичному рівні, звичайно ж, не на офіційній основі.

Важливо відзначимо, що саме компанія ЄЕС-Авіа, в якій Мирний до приходу в політику був віце-президентом, обслуговувала четвертого президента Януковича аж до його втечі в Росію і надавала йому комфортабельні вертольоти для здійснення робочих і особистих польотів.

В якості одного з найбільш вірних соратників Фірташа і лобістів інтересів Партії регіонів, Іван Мирний в січні 2014 року голосував за пакет так званих диктаторських законів, які порушували основні права і свободи громадян України.

Згідно з офіційними даними, Мирний досить халатно ставився до виконання обов'язків народного депутата парламенту восьмого скликання. Іван Миколайович був відсутній приблизно на 70% всіх засідань парламенту, до чого з неповажних причин.

У 2016 році Мирний потрапив в скандальні заголовки численних ЗМІ, публічно підтримавши опального олігарха Олександра Онищенка, якого звинуватили в газових махінаціях, в результаті яких уряд втратив сотні мільйонів доларів.

На наступний рік Іван Миколайович також публічно підтримав обвинуваченого в корупції депутата Євгена Дейдея, якого викрили в ухиленні від сплати податків, так як його дружина задекларувала майно і доходи, вартість яких в чотири рази перевищувала загальні розміри їх доходів.

Також Мирний відзначився захистом інших колег по сесійній залі Верховної Ради, звинувачених в корупції, а конкретно, так званих бурштинових депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова.

У 2017 році політик знову попався на сумнівних зв'язках, коли лобіював на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро якогось британського громадянина Найджела Брауна - колишнього приватного детектива, якого раніше звинувачували в спробах корумпувати поліцію.

На окрему увагу заслуговує позиція Мирного щодо критеріїв відбору майбутніх співробітників НАБУ, яких він пропонував приймати на роботу без проведення співбесіди.

Після арешту свого багаторічного патрона Фірташа, Мирний не прокоментував численні скандали навколо нього, але згідно з численними чутками підтримує з ним зв'язку, а в 2017 році навіть літав до нього на день народження до Відня.

В черговий раз Іван Мирний потрапив в скандальні заголовки ЗМІ в квітні 2020 року коли його публічно запідозрили в причетності до вбивства кримінального авторитета на прізвисько Пачи.

Вбивство ймовірного бандита, справжнє ім'я якого Євген Боршан, сталося 4 квітня 2020 року на батьківщині Мирного - в Чернівцях.

Згідно з даними журналістських розслідувань, злочин пов'язаний з боротьбою за контроль над каналами наркотрафіку та контрабанди сигарет з України в Євросоюз. У зв'язку з пандемією Covid-19 саме наркобізнес збільшив частку прибутковості, оскільки ціни на наркотики в країнах Західної Європи піднялися на 400%, в зв'язку з втратою традиційних каналів постачання нелегальних речовин.

Наркотрафік в Чернівецькій області нібито контролював саме убитий Боршан, який регулярно конфліктував з іншим угрупуванням, що займається наркотрафіком, ватажками якої якраз і називали Мирного і його давнього партнера Миколу Загурського.

Відзначимо, що деякі джерела з правоохоронних органів Чернівецької області, впевнено стверджують, що у вбивстві Боршана з високою часткою ймовірності замішаний Іван Мирний і Загурський, які убивши суперника перехопили контроль за надприбутковим наркотрафіком.

Крім того, ті ж джерела заявляють, що кришуванням наркоторгівлі та інших видів незаконної діяльності Мирний займається ось уже три десятиліття поспіль - з моменту роботи в Чернівецькій поліції.

Вбивство Пачі, на думку численних ЗМІ, дозволило Мирному не тільки повернути контроль над наркотрафіком в Чернівецькій області, а й над іншими контрабандними потоками на Заході України, що потенційно може принести йому десятки мільйонів доларів на рік в якості незаконних доходів.

Фотографії

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Іван Мирний: джерело: YouTube
Іван Мирний: джерело: YouTube

Відео

Посилання

Відсутні