Соколов Олександр Володимирович - виконуючий обов'язки директора Державного бюро розслідувань України. Він обійняв цю посаду після Ірини Венедиктової, яка пішла на підвищення, адже був її заступником. Після її відходу з цієї посади Олександр Соколов почав велику чистку кадрів. Дайте дізнаємося з чим це пов'язано, і хто такий Олександр Соколов.

Біографія

Інформації про Олександра Соколова не дуже багато. Відомо, що він народився в Харкові і має юридичну освіту.

Але можна з упевненістю сказати, що Соколов людина високих принципів, яка не боїться труднощів. Це видно по перших тижнях його роботи в ГБР. Адже за цей час було звільнено чимало людей, кожен керівник пройшов переатестацію, адже інакше зберегти свою посаду було неможливо. Про це та багато іншого читайте далі в матеріалі.

Сім'я

Олександр Соколов одружений на Ганні Вікторівні. Про неї відомо лише те, що він українка і займається підприємницькою діяльністю. Пара виховує доньку Марію.

Освіта

Тут відомо лише те, що Олександр Соколов з 10.07.2001 року по 27.06.2006 рік був курсантом Інституту підготовки слідчих кадрів для СБУ при Національній академії України імені Ярослава мудрого.

Також в 2019 отримав ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.

Інших даних про освіту Соколова в відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Відразу ж після того, як Олександр Володимирович закінчив інститут, він пішов працювати за фахом. Тому з 2006 по 2010 роки він працював в СБУ Харківський області. Завдяки чудовій роботі кар'єра пішла вгору і вже з 2010 по 2011 роки працював в ДПА України, спочатку в Запорізькій області, потім до 2012 в Харківській.

27.03.2012 - 18.04.2014 - МВС України.

15.08.2014 - 17.01.2020 - СБУ в Харківській області.

І вже після цього Олександра Соколова завдяки бездоганній службі в різних структурах України призначили виконуючим обов'язки директора Державного бюро України.

ДБР, 24tv.ua
ДБР, 24tv.ua

Робота в ГБР

Відразу ж після свого призначення Олександр Володимирович мав розповісти про те, що відбувається в ГБР, адже структура піддавалася величезній порції критики з різних сторін. Саме тому почалася велика чистка кадрів. За словами Соколова багато людей з ГБР могли "підігріватися" іншими людьми, або ж структурами, щоб зливати інформацію про розслідування. Це було доведено завдяки поліграфу. Зараз почалася активна боротьба з цим, тому зі сторін, які в цьому не зацікавлені в цьому критика стала ще активнішою.

За словами Олександра Соколова, робота правоохоронця - це та робота, за яку тебе завжди будуть критикувати, якщо ти робиш її добре. Саме тому зараз шквал негативних висловлювань і триває.

Також Соколов каже про те, що ГРБ - дуже політизована структура і з цим потрібно боротися. І є величезна проблема в тому, що складно тримати баланс між двома сторонами, адже одна з них завжди буде незадоволена. Але цим балансом повинен бути закон. Тому, Соколов каже, що його головна позиція - рухатися в рамках закону.

У своєму недавньому інтерв'ю, Соколов розповів трохи і про Портнова, який його останнім часом багато критикує. За його словами, це пов'язано з тим, що багато людей, які "зливали" інформацію з ГБР зараз вже там не працюють.

Але, незважаючи на це, за словами Соколова, Портнов може просто вигадувати "новини". Але в ГБР намагаються на них ніяк не реагувати. Олександр Володимирович говорить, що йому все ще складно звикнути до того, що потрібно на все реагувати на публіку, особливо після роботи в контррозвідці.

Саме тому Олександр Соколов намагається зробити так, що ДБР стала незалежною правоохоронною владою, яка не повинна залежати від інших. Тому його основна позиція - рухатися в рамках закону. Політична корисність хороша, проте закон є, а вони правоохоронці.

І робота над цим уже почалася адже, до діяльності Державного бюро розслідувань прикували велику увагу суспільства. Тому Соколов обіцяє конкретні результати роботи найближчим часом. Тому що ДБР зробив ще один важливих крок до того, щоб стати незалежним правоохоронним органом - формування власних оперативних менеджерів.

Фото

Олександр Соколов скріншот з youtube
Олександр Соколов скріншот з youtube

Відео