Біографія
Максим Анатолійович Поляков народився в місті Умань Черкаської області. В Україні Максима Полякова знають як політика – відомий як народний депутат Верховної Ради України 8-го скликання.
Сім'я
Одружений, дружина – Маргарита Геннадіївна (дів. Лещенко). У подружжя є син Матвій.
Освіта
У віці 22 років отримав червоний диплом в Уманському державному педагогічному університеті ім. П. Тичини (спеціальність "Фінанси").
Потім закінчив аспірантуру за спеціальністю "Економіка та управління національним господарством". Захистив кандидатську у сфері економічних наук.
Кар'єра і бізнес
Трудовий стаж Полякова почався ще в аспірантурі.
У 2006-07 роках став керівником відділу експорту ТОВ "Імпексагро".
У 2008 році перебував на посаді директора ТОВ "Квадро Авто Груп".
До 2010 року був викладачем на кафедрі економіки та менеджменту у філії Європейського університету в місті Умань.
У 2010-11 роках продовжив педагогічний досвід в Уманському державному педагогічному університеті ім. Тичини П. на кафедрі економіки підприємства, фінансів і туризму.
У 2011-12 роках обіймав посаду заступника мера з питань роботи виконавчих органів Уманської міськради. Там же перебував у виконавчому комітеті.
У 2012-14 роках працює спеціалістом в громадської організації "Фронт змін".
Пізніше увійшов до складу Національної комісії, що займається держрегулюванням у галузі ринків фінансових послуг. Тимчасово виконував обов'язки глави Нацкомфінпослуг. Вийшов з комітету восени того ж року.
25 листопада 2014 року потрапляє у Верховну раду України як член політичної партії "Народний фронт" (до виборів був у "Батьківщині").
Компромат і чутки
Махінації в "Уманьхліб"
У 2014 році Поляків, бувши в.о. голови Нацкомфінпослуг, планував повністю очолити комітет. Однак так і не отримав посаду голови у зв'язку зі
Випадок пов'язаний з махінаціями, що допомогли Полякову отримати 13% акцій підприємства вартістю 150 тис. грн. Акції незабаром були продані рейдерам, які намагалися захопити завод. Як наслідок, "Уманьхліб" збанкрутував.
Позбавлення депутатської недоторканності
Влітку 2017 року від особи генпрокурора Юрія Луценка в парламент було внесено подання про дозвіл зняти депутатську недоторканність з Полякова і Розенблата, щоб притягнути їх до кримінальної відповідальності, затримати та заарештувати. Обидва нардепи
За місяць до внесення подання до Ради представники Національного антикорупційного бюро України затримали в Києві охоронця нардепа Розенблата. Охоронець в той момент
Під час розгляду справи в регламентному комітеті САП був показаний запис
У середині 2017 року народний депутат Максим Поляков
Після цього,
Як згадувалося в
Під час судового розгляду Луценко
Доходи
В електронній
З рухомого майна у Полякова є автомобіль BMW X5 2013 року випуску вартістю 400000 грн. Також в декларації згадується ювелірка бренду Tiffany і двоє наручних годинників Rolex і Ulysse Nardin (вартість не вказана).
У 2016 році депутат зберігав готівкою $270000 і 65000 грн. В банку лежали $9000. Крім цього, на рахунку дружини Полякова були розміщені $12000.
Як народний депутат за рік заробив 155 350 грн. І це без врахування грошової компенсації коштів, витрачених на виконання депутатських обов'язків, у розмірі майже 170 тис. грн. І коштів, виділених на бронювання готельного номера в готелі, — 168 тис. грн.
Крім цього, Поляков отримував гроші в сумі 70 тис. грн за відчуження рухомого майна і майже 650 тис. грн за відчуження цінних паперів і корпоративних прав. Також зафіксовано "подарунок у негрошовій формі" (пряма цитата з декларації) від Олени Анатоліївни Ісаєвої в розмірі 400 тис. грн.