Біографія

Руслан Марцинків: джерело: YouTube
Руслан Марцинків: джерело: YouTube

Роман Романович Марцінків народився 22 листопада 1979 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Кози

Розмовляє українською і російською

Національність: українець

Чому мер Івано-Франківська вважається найскандальнішим градоначальником України? Навіщо його постійно викликають на допити поліцейські? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Руслан Марцинків: джерело: YouTube
Руслан Марцинків: джерело: YouTube

Згідно з офіційною інформацією, Руслан Романович є уродженцем Чернігівської області. Народився в сім'ї лікаря, малою батьківщиною якого є місто Надгірнє, яке знаходиться на території сучасної Івано-Франківської області.

Про особисте життя одного з найбільш скандальних мерів України мало що відомо. Повідомляється, що він знаходиться у шлюбі. Дружина - Оксана Іванівна Марцінків. Пара виховує сина Святослава.

Освіта

Руслан Марцинків: джерело: YouTube
Руслан Марцинків: джерело: YouTube

Руслан Марцінків - випускник Надвірнянського фізико-математичного ліцею. Мер має дві вищі освіти. Є випускником Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу. Професійний інженер-економіст. Також має диплом магістра державного управління, отриманий в тому ж вузі.

Кар'єра і бізнес

Руслан Марцинків: джерело: YouTube
Руслан Марцинків: джерело: YouTube

Трудовий шлях Руслан Марцінків починає лише в 2001 році. Закінчивши університет, йде на роботу на підприємство Турбогаз. Працює там економістом-маркетологом. Після переходить у приватну фірму місцевого бізнесмена Гавриша, працюючи на тій же позиції.

У період з 2003 по 2005 рік обіймає посаду директора Дитячо-юнацького пластового центру в рідному Івано-Франківську.

У 2005 році стає помічником заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради в Івано-Франківська.

У період з 2006 по 2010 року - голова комісії у справах молоді та спорту.

Депутатом Івано-Франківської міської ради Марцінків стає лише в 2010 році. Тоді обирається секретарем Івано-Франківської міської ради.

У 2012 році уродженець Івано-Франківщини стає народним депутатом України сьомого скликання. Є членом фракції Свобода. У парламенті працював у комітеті з питань будівництва, житлово-комунального господарства та регіональної політики.

У 2015 році Руслан Романович досягає найбільшого зараз кар'єрного успіху. Обирається міським головою Івано-Франківська.

Руслан Марцінків - забезпечена людина. У своїй податковій декларації він відзначав, що володіє трьома квартирами в Івано-Франківську, має авто марки Шкода, а також має річний дохід, що наближається до півмільйона гривень.

Компромат і чутки

Руслан Марцинків: джерело:Facebook
Руслан Марцинків: джерело:Facebook

Руслан Марцінків - один з найбільш скандальних сучасних політиків України. Багато з його публічних висловлювань можуть кваліфікуватися за статтями ксенофобія і розпалювання ненависті. Мер Івано-Франківська називається правим радикалом, сексистом і гомофобом. Публічно виступає проти надання прав жінок на аборт, що можна сприйняти на замах на обмеження прав жінок в Україні.

Руслан Романович широко прославився в 2016 році, коли публічно заявив, що не тільки виступає проти гей-парадів та фестивалів рівності, а й вважає, що гей не може бути патріотом. На думку мера, українським патріотом може бути тільки віруюча людина, а представники ЛГБТ, на його думку, від віри і релігії - далекі.

Руслан Марцінків публічно відкинув запевнення про те, що Європа - толерантна, так як він нібито був в Польщі, бачив, що там все дотримуються традиційних цінностей, але при цьому сама країна демонструє значне економічне зростання.

Через пару років після цього скандалу, Марцінків потрапив в новий. Так, мер заявив, що ЛГБТ в Україні - це рука Кремля, що викликало подив і сміх користувачів мережі.

Також мер Івано-Франківська закликав заборонити пропаганду гомосексуалізму в Україні, що викликало обурення українських і міжнародних правозахисників.

Інший гучний скандал в кар'єрі Марцінківа стався 1 січня 2020 року, коли він запропонував меру Конотопа Артему Семеніхін встановити поблизу російського кордону пам'ятник Степану Бандері.

Фокус уваги української та міжнародної преси Руслан Романович захопив в квітні 2020 року, коли він публічно назвав винними в поширенні коронавирусу осіб ромської національності. Мер наказав правоохоронцям вивести з міста циган, які порушили карантин, при цьому зазначив, що здивований тому, що цього не було зроблено раніше.

Заяви міського голови Івано-Франківська викликало обурення місцевих жителів, простих українців і учасників вітчизняних і міжнародних правозахисних груп, включаючи Українську Гельсінську групу, посольства США в Україні та моніторингової місії ООН з прав людини.

Відносно Марцінківа було розпочато перевірку, а пізніше порушено кримінальну справу. Справа івано-франківського мера булоа взято на контроль особисто главою Національної поліції Ігорем Клименко.

Глибоко образилася даними заявами та ромська громада Івано-Франківська, яка навіть зажадала від мера виплати компенсації на моральні страждання в розмірі 250 тисяч гривень.

Навесні 2020 Марцінківа неодноразово викликали на допити в правоохоронні органи. Мер проходив підозрюваним в справах за висловлювання про ромів і роботі ринків в період карантину.

Нагадаємо, що в період пандемії коронавируса в Івано-Франківську мер міста забороняв ховати померлих від даної інфекції в межах міста, що викликало обурення, гнів і шок сотень тисяч городян.

Руслана Марцінківа також звинувачували в рейдерстві і захопленні одного з ринків в Івано-Франківську. За інформацією багатьох джерел, мер Івано-Франківська здійснив злочинний план, увійшовши в змову з бандитами, які раніше промишляли на території так званих ЛНР і ДНР.

Скандальним є не тільки сам Руслан Романович, але і його брат Руслан, який імовірно справокував ДТП зі смертельними наслідками. Інцидент стався в 2019 році в селі Марківці, Тісменского району Івано-Франківської області, коли Марцінків перебував за кермом мікроавтобуса Mercedes Sprinter і порушив правила дорожнього руху і збив пішохода, який переходив дорогу по переходу. Від отриманих травм чоловік, 1955 року народження помер на місці. Пізніше інформація про даний інцидент в пресі не мусувалася через що можна зробити висновок, що Роман Романович міг інцидент зам'яти.

У 2018 році Роман Романович потрапив в заголовки ЗМІ, публічно обматюкавши футбольних арбітрів матчу Прикарпаття - Колос. Мер був незадоволений роботою суддів і публічно заявив про це не соромлячись у виразах.

Звинувачували мера Івано-Франківська й в корупції. Зокрема, Марцінківа і його зама Олега Овчара звинувачували в здійсненні шахрайських схем з медичним обладнанням. Своїми діями чиновники нібито завдали державному бюджету багатомільйонні збитки.

У 2017 році Марцінків потрапив в заголовки ЗМІ, після того, як в його робочому кабінеті себе наручниками до батареї прикував депутат від Івано-Франківської міської ради Андріян Волгін, намагаючись привернути увагу до незаконної забудови земельної ділянки поблизу одного з місцевих озер фірмою, яка належить народному депутату від Блоку Петра Порошенка Юрію Солов'ю.

Конфліктував Марцінків також з ветеранами АТО, які публічно погрожували йому розправою, якщо той не виконає свої обіцянки про надання їм обіцяних державою соціальних гарантій.

Фотографії

Руслан Марцинків: джерело:Facebook
Руслан Марцинків: джерело:Facebook

Руслан Марцинків: джерело:Facebook
Руслан Марцинків: джерело:Facebook

Руслан Марцинків: джерело:Facebook
Руслан Марцинків: джерело:Facebook

Відео

Посилання

Сторінка депутата в соціальній мережі Facebook.