Активісти й одесити впевнені, що міністр охорони здоров'я України Максим Степанов - протеже Світлани Шаталової. Реакція українців щодо чергового призначення чиновниці під його керівництвом була вкрай негативною. Читайте докладніше про заступництво, гучні скандали, покриттіяземельних схем та «тендер брехні».

Біографія

Дата народження: 11 вересня 1983 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Водяного Кабана.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 36 років.

Світлана Шаталова вже давно у команді Максима Степанова. Про це писали ряд ЗМІ ще до призначення чиновниці на посаду заступниці міністра у міністерстві охорони здоров'я. Спочатку вона працювала під його керівництвом на поліграфкомбінаті, потім - у Одеській ОДА.

Відкриті джерела повідомляли про обурення активістів та одеситів із приводу її чергового призначення під крилом «шефа». Люди гнівно реагували на те, що відбувається, оскільки не вважали жінку новим обличчям. Українці негативно висловлювалися із приводу того, що гарант країни Володимир Зеленський обіцяв абсолютне перезавантаження влади. Однак цього не сталося.

Світлана Шаталова, що є наближеною екс-губернатора Одеської ОДА, успішно крокує слідом за ним кар'єрними сходинками. Про те, що Максим Володимирович Степанов перетягує за собою «своїх», повідомляє й Dumskaya.net.

Таким чином, чиновниця вже кілька років працює під його керівництвом. Давайте дізнаємося, які скелети ховаються у шафі заступниці міністра охорони здоров'я України. Читайте докладніше про земельний скандал та гучну аферу з біокостюмами у міністерстві охорони здоров'я.

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у місті Київ. Тут вона народилася й виросла. Коли у квітні 2017-го обійняла посаду заступниці одеського губернатора Максима Степанова, її місцем проживанням тимчасово стало місто Одеса. На даний момент знову мешкає у столиці.

Сімейний стан: одружена. Чоловік: Едуард Олексійович. Діти: син Михайло. Місце роботи чоловіка у 2016 р. - державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» із виготовлення цінних паперів». Більш детальна інформація про особисте та сімейне життя чиновниці у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

2002-2006 рр. - заочно закінчила промислово-економічний коледж Національного авіаційного університету столиці.

2016-2018 рр. - пройшла навчання у бізнес-школі МІМ.

Кар'єра і бізнес

2002-2004 рр. - свою трудову діяльність розпочала у 19 років. Не маючи профільної освіти, практично півроку була старшим бухгалтером держспецвиавництва дитячої літератури «Веселка» у столиці. Потім трохи більше року - бухгалтером ТОВ «Торнадо».

Із 2004 р. по 2012 р. (у 2006 р. паралельно отримала профільну освіту) працювала на підприємстві «Газ України» НАК «Нафтогаз України». Була на різних вакантних посадах. Займалася бухобліком, формуванням звітності, аналізом та урахуванням операцій із грошовими коштами. Одна із останніх посад - начальниця відділу.

Із червня 2012 року по березень 2017 року - заступниця директора із фінансово-економічних питань на поліграфкомбінаті «Україна».

Із квітня 2017 по жовтень 2019 року - заступник голови Одеської обласної державної адміністрації.

Із 11.06.2019 р по 11.10.2019 р - тимчасово виконуюча обов'язки голови Одеської ОДА.

Із 8 квітня 2020 року по теперішній час - заступник міністра міністерства охорони здоров'я України.

Компромат і чутки

Про те, що Максим Степанов хоче оточити себе «своїми людьми», відкриті джерела повідомляли ще, коли Світлана Миколаївна претендувала на посаду заступника голови Одеської ОДА щодо соціально-економічних питань.

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Даний факт викликав шквал негативних емоцій у одеситів. І багато питань у активістів. Адже Максим Степанов завжди і всюди оточує себе «своїми». І навіть у даний час, за нової влади, абсолютно нічого не змінилося.

Ставши міністром охорони здоров'я України навесні 2020 року, підпорядкована Максима Степанова стає його заступницею. Таким чином, питання професіоналізму саме по собі відходить на другий план.

Її кар'єра розвивалася так само стрімко, як і кар'єра безпосереднього «шефа». Відкриті джерела повідомляють, що одну із керівних посад у «Нафтогазі», куди Світлана Шаталова прийшла працювати, не маючи профільної освіти, займав діловий партнер, кум Максима Степанова Ігор Діденко.

Нагадаємо, у 2014-му році Ігор Миколайович був заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України. І заробив на цій посаді репутацію «людини Ігоря Коломойського».

Видання My.ua пише про звинувачення журналістів у заступництві Світланою Шаталовою земельних схем. ЗМІ відзначали: ще коли вона була заступником губернатора, жінка-політик та її покровитель «підпадали під ст. 364 і 367 КК». Справа стосувалася зловживань владою або службовим становищем та службової недбалості щодо оренди земель у околицях порту Південний

Згідно із даними видання Politeka, вона була задіяна у тендерному скандалі. Веб-ресурс посилається на Rupor.od.ua, яке відзначає, що віце-губернатор Одеської області Світлана Шаталова покривала земельні схеми.

Видання зазначає, що керівництво Одеської ОДА оцінило ділянку, що фігурувала у скандалі, в 5,2 млн. грн. Тобто, трохи більше, ніж 1 млн. грн. за гектар. А подібні земельні наділи під Одесою коштували в рази більше.

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Під розпорядженням був підпис виконуючої обов'язки голови Одеської ОДА на той момент Світлани Шаталової. Згідно із документом, викупити держнаділ площею у 4,6 га дозволялося ПП «Транспромсистем». До речі, її господар - екс-депутат Одеської облради Юрій Демент. Як повідомляє Оdessamedia, він «прославився у одеських колах як барон контрабанди».

Крім заступництва земельних схем, чиновниця замішана у скандалі міністерства охорони здоров'я. Справа стосується закупівлі біокостюмов для лікарів під час пандемії коронавіруса. Як відомо, відомство доручило провести державні закупівлі ДП «Медичні закупівлі України».

10.04.2020 р. Максим Степанов доручив закупити 71 тис. біокостюмов, оскільки на них був гострий дефіцит. Перемогла укрфірма «Текстиль контакт». Ці захисні костюми повинні були закупити за 22 млн. грн. за ціною 245 грн. за кожен. Але міністерство охорони здоров'я не затвердило ці закупівлі. До речі, постачальник, не чекаючи на фінальне затвердження від МОЗу, заготовив 20 тис. комплектів.

У підсумку ЗМІ повідомляли, що був проведений альтернативний тендер, у якому перемогла фірма із Китаю. Причому, костюми китайського маловідомого постачальника були на 40% дорожчі за вітчизняні. Тож, незважаючи на практично удвічі більшу вартість, доставки здійснювалися із КНР, але із необхідним сертифікатом.

Адже, за словами заступниці міністра охорони здоров'я Світлани Шаталової, у «Текстиль-контакту» його не було, що й послужило причиною відмови. Про «тендер брехні» докладно розповідає веб-ресурс Антикор, повідомляючи, що закупівля медкостюмів вилилася у скандал.

Екс-гендиректор Центру ОЗ МОЗ Володимир Курпіта звинуватив чиновницю у маніпуляції. Він каже про аферу, за яку повинні понести відповідальність. Директор ДП «Медичні закупівлі України» заперечує звинувачення Світлани Шаталової із приводу відсутності у можливого вітчизняного постачальника сертифіката про захист від біоагентів.

Арсен Жумаділов сказав, що державне підприємство проводило закупівлю суворо по специфікації, яку отримали від МОЗу. А в ньому не було вимог, щоб біокостюми відповідали стандарту EN 14126.

І коли були проведені усі процедури, згідно із чинним законодавством, і заощаджено практично 14 млн. грн., міністерство охорони здоров'я раптом різко змінило специфікацію, блокуючи закупівлю держпідприємства.

Декларація Світлани Шаталової за 2019 рік досить скромна. Демонструє наявність у неї 123 тис. 800 грн. готівкою та 87 тис. грн. у чоловіка. Її зарплата за основним місцем роботи (Одеська обласна державна адміністрація) становила тоді 383 тис. 941 грн. (понад 30 тис. грн. на місяць).

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Із нерухомості у повній власності декларантки немає нерухомості. У спільній власності чиновниці - квартира у Львові на 43,6 м² (33%). І ще одна у спільній власності у столиці на 61,8 м² (20%).

Чиновниці належить тільки частина землі площею 1200 кв. м у Соколівці Бобровицького району Чернігівської області. Чоловік є власником столичної нерухомості площею 119,7 кв. м. Транспортних засобів у е-документі немає.

До речі, у 2016 р. її зарплата на поліграфічному комбінаті «Україна» становила 400 тис. 351 грн. Зарплата чоловіка на цьому ж підприємстві становила тоді удвічі меншу суму - 182 тис. 174 грн.

При цьому 13 лютого 2017 року він купив квартиру в столиці майже на 120 квадратів. У 2016-му, згідно із декларацією чиновниці, у чоловіка було 140 тис. грн. готівкою. Зазначена у декларації вартість цієї квартири у Києві - 1 млн. 697 тис. 400 грн. Цікаво, що ця ж сума готівкою у власності чоловіка (140 тис. грн.) залишилася у її наступній декларації.

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Тоді виникає питання: за які гроші було куплено квартиру в столиці, якщо зарплата чоловіка 182 тис. 174 грн. за рік і активи колишні? У активістів та українців ще багато запитань, що стосуються її декларації і ситуацій навколо закупівель у міністерстві охорони здоров'я.

До речі, про «тендер брехні» писав детально і Stopcor. Тож невже йдеться про багатомільярдний переділ у нашій медицині? Liga.net повідомляє про підвішений стан держзакупівель за цілою низкою бюджетних програм 2020 року. І поки країна повертається у часи корупції й відкатів, ціна питання - людські життя під час пандемії коронавіруса.

Фотографії

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук
Світлана Шаталова: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук

Інстаграм - сторінка відсутня.