Олександр Ігорович Лобановський – український політичний і державний діяч, депутат Харківської міської ради. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 11 квітень 1966 року

Вік – 54 роки

Місце народження – Харків, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Овен

Сім'я

Олександр Ігорович одружений, його дружину звуть Ольга Мерцалова. Жінка працює викладачем в Харківському медичному університеті, завідує кафедрою акушерства та гінекології. Крім того, їй належить акції компанії "Укр Трейд".

Сім'я виховує одну дитину – дочку.

Освіта

Середню освіту політик отримав у Харківській школі №1 місті. Потім вступив до місцевого фармацевтичного університету, проте через рік його призвали в армію, тому закінчити вуз Лобановський зміг тільки після повернення зі служби.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Лобановський почав ще в студентські роки – в 1988 році він почав працювати в лабораторії синтезу цукрознижувальних речовин в Інституті проблем ендокринної патології ім. Данилевського.

Через рік Олександр Ігорович отримав диплом і влаштувався в аптеку №315. У той період життя Лобановський також працював в лабораторії функціональної діагностики в Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України.

Після 1991 року Лобановський кардинально змінює сферу діяльності і починає займатися підприємницькою діяльністю. Він заснував науково-виробничий кооператив з багатофункціональної діагностики та торгово-закупівельної діяльності.

Через деякий час кооператив трансформувався в компанію «Укр-Трейд». Олександр і сьогодні є головою цієї організації. Спочатку Лобановський займався багатофункціональної медичної діагностикою, а після 2000-х бізнес перейшов в сферу рітейлінга.

У 2001 році Олександр Ігорович відкриває перший супермаркет "Клас". У підсумку цей проект переріс у велику торговельну мережу – на сьогодні в Харкові функціонує понад 13 магазинів.

Крім того, Лобановський має частки в 20 компаніях і значиться кінцевим бенефіціаром в 19 компаніях. Сфера діяльності організацій – роздрібна торгівля продуктами харчування, а також покупка і продаж нерухомості.

Крім України, компанії Лобановського знаходяться на Британських Віргінських островах і в Словаччині.

У сьомому скликанні Верховної Ради (2012-2014) підприємець був помічником народного депутата Анатолія Денисенка з "Партії регіонів".

У 2015 році Лобановський став депутатом Харківської міськради від партії "Відродження" (38 округ, Слобідської район). Олександр входить до складу депутатської фракції «Опозиційний блок «Довіряй справам». Крім того, депутат є заступником голови постійної комісії, що займається питаннями містобудування, архітектури та земельних відносин.

Компромат і чутки

У 2015 році харківська прокуратура намагалася провести обшук вдома у Лобановського. Однак колега депутата Анатолій Денисенко всіляко заважав правоохоронцям, в результаті ситуація переросла в конфлікт.

У пресслужбі обласної прокуратури повідомили, що група осіб, серед яких був народний депутат, заважала проведенню обшуку і блокувала в'їзд в домоволодіння.

Сам Денисенко зазначив, що причиною обшуків стала кримінальна справа, пов'язана з розслідуванням подій часів Майдану. В результаті справа великого розголосу так і не отримала.

У 2016 році стало відомо, що депутат володіє особняком на території харківського лісопарку. Однак земля, на якій стоїть будинок, була передана в приватну власність незаконно – спочатку міськрада віддала землю безкоштовно, а потім новий власник узаконив будівництво через суд.

Крім того, Лобановський отримав безкоштовно 1,5 гектара землі ля будівництва житлового будинку на вулиці Батумська. Дії перших осіб харківської влади розслідували співробітники прокуратури.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Олександр Ігорович володіє сімома земельними ділянками в Харкові, чотирма житловими будинками (площа – 181, 72, 55 і 1230 квадратних метрів), трьома квартирами в Харкові (їх площа становить – 100, 43 і 58 квадратів) і декількома нежитловими приміщеннями.

Також політик декларує колекцію наручних годинників і прикрас люксових брендів, зокрема, Breguet, Skeleton, Patek Philippe, VAN CLEEF E A та ін.

Пересувається сім'я Олександра Ігоровича на кількох елітних автомобілях – MERSEDES-BENZ S 500 4 MATIC L 2014 року випуску (вартість – 2,1 мільйона гривень), LEXSUS LX 570 2016 року випуску, LEXUS LX 570 2008 року випуску, TOYOTA CAMRY 2.5 6 A / T Premium 2018 року випуску (вартість – 989 тисяч).

Зв рік харківський політик отримав дохід в розмірі 31 мільйона гривень. Його дружина – 1,7 мільйона.

На банківських депозитах члени сім'ї зберігають: 19 тисяч євро, 1,4 мільйона гривень, 64 тисячі доларів. Готівкою значно більше - 51 мільйон гривень, 14 тисяч доларів, 11 тисяч доларів.

Фотографії

Олександр Лобановський, фото: Facebook
Фото 1 из 5. Олександр Лобановський, фото: Facebook
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Фото 5 из 5.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олександра Лобановського в соціальній мережі Facebook.

Офіційна сторінка політика на сайті Харківської міської ради