Максим Васильович Куций – український політичний і державний діяч, новий глава Одеської державної адміністрації, якого пов'язують з Арсеном Аваковим. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейне життя – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 21 грудня 1982 року

Скільки років – 37 років

Де народився – Київ, Україна

Яка національність – українець

Який знак зодіаку – Стрілець

Сім'я

Сім'я Максим Васильович одружений, його дружину звуть Вероніка Станіславівна Куца. Сім'я виховує сина Данила.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім вступив до Національної академії внутрішніх справ.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення вузу Куций пішов працювати в правоохоронні органи. Потім перейшов в банківську сферу, а після – зайнявся підприємницькою діяльністю. Зараз Максим Васильович володіє декількома великими компаніями.

У 2019, після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, Куций потрапив в список претендентів на пост глави Одеської обласної державної адміністрації. А 11 жовтня того ж року він був призначений губернатором.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, перед засіданням Кабінету Міністрів, на якому повинні були затвердити кандидатуру нового губернатора, питання про назначени було з якоїсь причини різко знято. «Щось не те: в офісі президента засумнівалися в доцільності такого призначення», – припустили журналісти.

Довгий час ходили чутки, що Куций неміцно тримається за своє місце – з цієї причини підлеглі політика навіть відмовлялися виконувати його доручення.

«Все цікавляться, що може бути я сам поїду, що може бути, що мене відвезуть тощо», – поскаржився він.

Журналісти звертали увагу, що жителі області скаржилися на роботу Максима Васильовича в перші кілька місяців його роботи. А вся справа в тому, що за цей час чиновник "зовсім нічого" не зробив на своїй посаді. Також громадян обурило те, що губернатор не звільнив чиновників, які працювали при старій владі, зокрема, представників влади Януковича і Порошенка.

ЗМІ звинувачували Куцого в корупційній діяльності, пов'язаної з перевантаженням і штрафами за це.

"60-тонні машини їздять сотнями без копійки штрафів. Штрафи, звичайно ж, є, але вони йдуть не в бюджет, а в абонплату, яку він збирає", - зазначив один з блогерів.

Також журналісти пишуть і про інші махінації губернатора. Зокрема, в медіа з'явилася інформація, що "Куций отримує відкати із закупівлі медичного обладнання, того самого яке закуповував ще минулий губернатор".

У 2020 році одеський губернатор потрапив в скандал, пов'язаний з плагіатом. Так, політик опублікував у своєму Facebook пост, присвячений дешевим кредитам. А частину тексту він скопіював у глави уряду Олексія Гончарука. При цьому автор погано відредагував пост і залишив фразу "Давай останній абзац скатаємо у прем'єра". На сторінці Куцого опечатку швидко видалили, але в мережі залишився скріншот.

На початку липня 2020 року Максим Куций дав обіцянку громадянам, що танкер Delfi, який зазнав катастрофи в районі одеського пляжу "Дельфін", приберуть до 20 липня. Однак станом на 26 липня аварійне судно так і залишається лежати на березі Одеси.

ЗМІ опублікували відео, на якому губернатор перериває інтерв'ю з журналісткою, просить вимкнути камеру і видалити запис. Після політик і зовсім вдався до крайніх заходів – викликав на підмогу Національну гвардію.

На відео Куций стверджує, що журналісти задали йому провокаційні питання на тему закупівель "швидких". А після говорить, що його «неправомірно зняли» на «режимному об'єкті». Знімальна група парирує, що Куций сам дозволив їм «зайти і знімати», і звинувачує губернатора в нападі на журналістів.

Медіа стверджують, що Максим Васильович є ставлеником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Максим Васильович володіє земельною ділянкою площею 1200 квадратних метрів в Київській області, половиною квартири площею 61 квадрата в Києві, частиною квартири площею 70 квадратів там же.

Також родина політика декларує колекцію наручних годинників люксових брендів – Parmigiani Fleurier Kalpa, Rolex Milgauss (вартість - 179 тисяч), Rolex Lady Datejust (вартість - 210 тисяч).

Пересувається Куций і члени його сім'ї на кількох автомобілях – Audi A4 S line 2011 випуску (вартість - 470 тисяч гривень), Mercedes-Benz E350 4Matic 2012 випуску (вартість - 558 тисяч гривень).

Максим Куций є власником або має частки в декількох великих компаніях, серед яких:

  • "Медійний Партнер" – реклама;
  • "Сервіс і Менеджмент" – правління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту;
  • "Сіті Корпус" – будівництво;
  • "Цифрове Партнерство" – реклама.

У всіх компаніях, крім "Сіті Крокус", Максим Куций значиться кінцевим бенефіціаром.

За роботу в Одеській ОДА за 2019 рік Максим Васильович отримав 63 тисячі гривень. Ще 786 тисяч – дохід від підприємницької діяльності, продажу майна та відсотки. Дружина чиновника декларує заробіток в розмірі 475 тисяч гривень.

На банківських депозитах сім'я Куций зберігає – 2,2 мільйона гривень, 3 тисячі євро та 57 тисяч доларів. Готівкою – 280 тисяч доларів.

Фотографії

Фото 1 из 5.
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Максим Куций, фото: facebook
Фото 5 из 5. Максим Куций, фото: facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Максима Куцого в соціальній мережі Фейсбук

Офіційна сторінка губернатора в Інстаграм

Офіційний сайт Одеської обласної державної адміністрації