Іван Іванович Ступак – український державний і політичний діяч, депутат Київської обласної ради, який не раз потрапляв в скандальні ситуації. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 24 квітеня 1982 року

Вік – 38 років

Місце народження – Дніпропетровська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Телець

Сім'я

Батьки. Батька політика звуть Іван Іванович Ступак. Чоловік – в минулому випускник школи КДБ, працював в МВС і СБУ, а також заступником глава Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула. Був народним депутатом сьомого скликання від Партії Регіонів.

Ступак-молодший одружений, його дружину звуть Христина. Сім'я виховує двох дітей – сина Івана і дочку Віру.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім переїхав до Києва і вступив до Національної академії СБУ (2004).

Кар'єра і бізнес

Після закінчення вузу Іван Іванович влаштувався в Головне управління Служби безпеки – на оперативних і керівних посадах спецслужби пропрацював дев'ять років. В основному займався розслідуваннями економічних злочинів.

З листопада 2012 року було народним депутатом України сьомого скликання.

У 2015 році Ступак покинув службу і спробував влаштуватися в Національне антикорупційне бюро, проте не зміг скласти іспит.

Потім Іван зайнявся підприємницькою діяльністю – політик очолює компанію "Мисливське господарство" Форест", а також володіє "Агентством безпеки 1901", яке спеціалізується на виявленні прослушки.

Також в минулому Ступак був членом президії політради "Аграрної партії України".

У 2015 році колишній правоохоронець став депутатом Київської облради від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Очолював комісію, що займається питаннями регламенту, депутатської діяльності та правопорядку.

У 2019 політик брав участь в парламентських виборах від партії "Сила і честь", однак політична сила не набрала достатньої кількості голосів виборців.

Також Іван Ступак є членом Українського інституту майбутнього і консультантом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

Компромат і чутки

ЗМІ відзначають, що всі коментарі Ступака щодо СБУ носять скептичний характер. Крім того, на думку журналістів, під час роботи в Службі безпеки політик особливими досягненнями не відзначився, тому компетенції бути експертом в цій галузі у нього немає.

Також журналісти вважають, що Іван Іванович залишив лави СБУ не за власним бажанням, а через конфлікт з керівництвом відомства і відмову брати участь в АТО.

Мабуть, після цього у нього і з'явився "зуб" на спецслужбу. Хоча в пресі називають і іншу причину: можливо ненависть до відомства Ступаку передалася на "генетичному рівні" від його батька.

Медіа відзначають, що батько Івана був замішаний в корупційних схемах. Зокрема, його пов'язують з 11 незаконними комерційними підприємствами.

У 2008 році відбувся скандал між СБУ і Ступаком-старшим. В ефірі "5 каналу" керівник відомства заявив, що спецслужба припинила діяльність Фінансового союз-банку, який перерахував за кордон фіктивного ПДВ на загальну суму 35 мільйонів гривень. А міноритарним акціонером цієї незаконної діяльності виявився саме Ступак.

Після цього батько політика почав інформаційну атаку на Службу безпеки, звинувативши її співробітників в корупції і торгівлі зброєю.

ЗМІ відзначають, що справа так і не була доведена до кінця, а Ступак-старший залишився на свободі.

Також зазначається, що за роки служби Ступак зміг розжитися величезним мисливським господарством" Форест "з офісом в самому центрі Києва.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Іван Іванович володіє двома земельними ділянками в Київській області та гаражем в Києві.

Дружина політика декларує житловий будинок площею 207 квадратів в селі Іванковичі (вартість – 548 тисяч), квартиру площею 125 квадратів в Києві (вартість – 1 мільйон), квартиру в Києві площею 272 квадратних метрів в Києві (вартість– 17 мільйонів), чотири нежитлових приміщення в столиці.

Члени сім'ї Ступака також реєструють колекцію аксесуарів і наручних годинників. Однак ні брендів, ні цін в декларації не вказано. Мабуть, щоб не шокувати виборців.

Особистого автомобіля, згідно з документом, у Іван Івановича немає. Його дружина пересувається на Mercedes ML 2014 року випуску.

Ступак володіє 100% акцій компанії ТОВ Агенство безпеки 1901.

Заробітна плата політика за рік склала 50 тисяч гривень. А загальний дохід – 156 тисяч гривень. Його дружина заробила 3,3 мільйона гривень.

Окрему увагу варто приділити заощаджень сім'ї політика, а їх, як виявилося, чимало. На банківських рахунках Ступак зберігає 35 тисяч доларів і 150 тисяч гривень. Готівкових заощаджень немає.

Фотографії

Іван Ступак, фото: Facebook
Фото 1 из 4. Іван Ступак, фото: Facebook
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Фото 4 из 4.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Івана Ступака в соціальній мережі Фейсбук