Аліна Леонідівна Загоруйко – український політичний і державний діяч, юрист, яка в 2019 році стала народним депутатом від партії "Слуга народу". Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 11 квітня 1984 року

Вік – 36 років

Місце народження – місто Немирів, Вінницька область, Україна

Національність – українка

Знак зодіаку – Овен

Сім'я

Аліна Загоруйко незаміжня. Жінка виховує одну дитину – сина Івана.

Освіта

Середню освіту Аліна Леонідівна отримала в рідному місті. Потім переїхала до Києва і вступила до Академії муніципального управління на юридичне відділення.

Кар'єра і бізнес

Про ранні роки кар'єри Загоруйко нічого не відомо. У період з 2007 по 2012 роки вона працювала помічницею народного депутата від партії "БЮТ" Віктора Швеця. Згідно з інформацією ЗМІ, за свою діяльність жінка зарплату не отримувала.

Також Аліна Леонідівна займала посаду старшого консультанта парламентського комітету, що займається питаннями законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Пізніше фахівець стала головним консультантом управління забезпечення діяльності членів ЦВК. Також вона виконувала обов'язки помічниці одного з членів виборчої комісії Юлії Швець (це дочка нардепа Віктора Швеця, з яким Загоруйко працювала раніше).

2016 рік – Загоруйко значилася як кандидата в новий склад ЦВК, її прізвище в список пропозицій внесла партія "Блок Петра Порошенко".

У 2018 році Аліна Леонідівна залишає ЦВК заради посади юридичного консультанта в компанії «Українська консультаційна група».

Під час президентської кампанії в 2019 році вона стала довіреною особою в ЦВК Володимира Зеленського. Влітку цього ж року Загоруйко брала участь в парламентських виборах від партії "Слуга народу".

У дев'ятому скликанні Верховної Ради новоспечений нардеп увійшла до комітету, який займається питаннями організації державної влади і місцевого самоврядування.

Також політик є головою підкомітету, який займається питаннями виборів і референдумів.

Восени 2019 року з'явилася інформація, що Аліна Леонідівна ймовірно стане одним з основних кандидатів на пост глави Центральної виборчої комісії.

Компромат і чутки

У 2020 році Загоруйко стала одним з ініціаторів конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба країни. При цьому громадськість досить різко відреагувала на пропозицію політиків – на думку багатьох, в Україні є більш серйозні проблеми, ніж відсутність великого герба.

"Це що зараз, першочергове питання? Без нього або з ним почнемо жити краще? Це чистий популізм і хайп!", – заявив політичний експерт Олексій Вороненко.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Аліна Леонідівна не володіє ніяким нерухомим майном. При цьому політик проживає в квартирі площею 24 квадрата на безкоштовній основі.

Також нардеп не вказала в декларації ні автомобіля, ні ювелірних прикрас.

За рік вона заробила 186 тисяч гривень. Її син реєструє подарунок в грошовій формі – 128 тисяч гривень.

На банківських рахунках Аліна Леонідівна зберігає – 105 тисяч гривень. Готівкою – 500 тисяч гривень і 10 тисяч доларів.

Також наголошується, що в 2019 році вона зробила грошовий внесок у передвиборний фонд Володимира Зеленського в розмірі 149 тисяч гривень.

Фотографії

Аліна Загоруйко, фото: facebook
Фото 1 из 6. Аліна Загоруйко, фото: facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Аліни Загоруйко в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу".