Так уже повелося у нас у країні, що поки одні воюють і відстоюють незалежність країни, інші не можуть стримати свої апетити. Тим паче, що українське законодавство не прописує, чи потрібно декларувати нерухомість близьких. І у більшості вітчизняних чиновників багатствами володіють їхні родичі. Не став винятком і міський голова Маріуполя Вадим Сергійович Бойченко. Дружина градоначальника купує нерухомість у Києві вартістю понад 6 млн. грн. і новенький Infiniti, що перевищує суму в 1,5 млн. грн. Дізнайтеся все про статки його родини. Читайте біографію градоначальника, у якій зустрічаються ряд нестиковок.

Біографія

Народився 5 червня 1977 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Вогняної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 42 роки.

Місцева влада живе в Україні, згідно своїх інтересів, правил та законів. На жаль, процвітання власного бізнесу й збагачення для них понад усе. Маріупольський городничий підносить місту чергові сюрпризи.

Так, поки країна у небезпеці, він відпочиває у Туреччині в елітному готелі, вартість за добу в якому просто нечувана. У липні 2017 року Вадим Бойченко разом із сім'єю відпочивав у курортному селищі Текірова, що у 17 кілометрах від Кемера. Та не де-небудь, а у фешенебельному готелі Güral Premier площею 200 тис. кв. м, де відпочинок просто королівський. Та й ціни у ньому відповідні.

Про те, що градоначальник Маріуполя відпочивав у елітному готелі Туреччини, стало відомо із відповідних фото його сина Сергія у соцмережі Інстаграм. Для простих українців діапазон цін там просто шокуючий. Як повідомляли відкриті джерела на той момент, доба у найдешевшому номері цього готелю обходилися їм у суму близько 170 доларів.

Вадим Бойченко із родиною

Мер міста може собі дозволити не тільки ці надмірності. І хоча зарплата Вадима Бойченка, згідно із декларацією за 2016 рік, склала 55 тис. 732 грн., заробітна плата його дружина - майже 3 млн. грн. У той час як у 2015 році градоначальник отримував за основним місцем роботи (ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» майже 5 млн. грн.)

Цікаво, що дружина мера влаштувалася на роботу в ТОВ «Метінвест Холдинг» відразу після того, як її чоловік звільнився із настільки високооплачуваної посади. І став градоначальником, що отримує дуже скромну, порівняно із вищезазначеною сумою, зарплату чиновника.

За даними відкритих джерел, градоначальник сказав із цього приводу, що його дружині просто пощастило, і вона вирішила його підтримати. До речі, ще у 2015-му році Галина Іванівна була безробітною. А потім раптом стала висококваліфікованим фахівцем із величезною зарплатою. Давайте заглянемо до декларації маріупольського мера. Які ще там на нас чекають сюрпризи?

Сім'я

Дитинство та юність Вадима Бойченко пройшли у Маріуполі. Тут майбутній градоначальник народився й виріс.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Галина Іванівна. Діти: у пари є син Сергій, який вчиться у військовій академії сухопутних військ у Одесі, та дочка Наталія, студентка Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Галина Бойченко, дружина мера

Наш герой зазначав дітей у декларації тільки у документі 2015 року. У наступні роки дані про їхні доходи та придбання відсутні.

Освіта

Навчався у школі №41 Орджонікідзевського району Маріуполя.

1996-2001 рр. - навчання у Приазовському державному технічному університеті, спеціальність - «інженер транспортних технологій».

У 2015 році отримав диплом про закінчення Донецького національного університету. Має звання «магістра бізнес-адміністрування».

Після цього отримав додаткову освіту. Спочатку вчився за стратегічною програму розвитку у французькій бізнес-школі Insead. Потім - у «Аспен Інститут Київ» - це український безпартійний громадський союз, який підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства.

Далі проходив підготовку в «Школі мерів». Навчання проходило за інноваційно-освітньою програмою, покликаною готувати діючих міських голів та кандидатів у мери разом із їх командами.

Кар'єра та бізнес

Згідно з даними Вікіпедії, свою трудову діяльність розпочав у 1994 році: працював на комбінаті «Азовсталь» на посаді слюсаря 3-го розряду. Однак як він зміг у 17 років, відразу після закінчення школи стати слюсарем зазначеного розряду? - не зовсім зрозуміло.

Щоправда, маріупольский сайт пише про те, що він почав працювати на ВАТ «МК «Азовсталь» у 1995 році. Але тільки працював тут помічником машиніста тепловоза. А потім уже став начальником відділу транспортних цехів служби, заступником директора із мотивації.

Йдемо далі. Вікіпедія відзначає, що згодом він працював помічником машиніста, машиністом тепловоза, начальником відділу праці та заробітної плати. Однак роки трудової діяльності не зазначені - нібито до 2012 року він працював на цьому підприємстві. А потім обійняв посаду директора із персоналу та соцпитань комбінату.

Дещо інша інформація зазначена на тому ж маріупольському сайті: із 2010 по 2013 рр. працював на ТОВ «Метінвест Холдинг». Спочатку був експертом по кадрам і мотивації. Потім дослужився до начальника управління дирекції з персоналу.

Після чого протягом 2-х років працював на ПАТ «ММКІ». Спочатку займав тут посаду заступника генерального директора. Згодом був директором із персоналу та соцпитань.

Вадим Бойченко

І тільки в одному солідарні відкриті джерела - із 2015 року - міський голова Маріуполя.

Компромат і чутки

Як правило, багато чиновників люблять переписувати своє майно на тещу та інших родичів. Інше прізвище ускладнює пошук зі відкритими джерелами. Такий спосіб переписування майна став в Україні досить популярним. Що ще приховує від нас маріупольський міський голова, важко сказати. Однак цілком достатньо навіть того, що зазначено у його деклараціях.

Вадим Бойченко

У декларації за 2017 рік міський голова зазначив, що його дружина придбала київську квартиру площею 99,5 м². Вартість столичної нерухомості, купленої 21.06.2017 р., - 6 млн. 34 тис. 574 грн.

Машиномісце паркінгу дружина придбала того ж дня за 360 тис. 493 грн. І ще одна покупка - складське приміщення індивідуального використання вартістю 221 тис. 335 грн. 19.01.2017 року вона стає власницею житлового будинку в Мудриголовах Городоцького району Хмельницької області площею 105,8 кв. м.

Зазначена в е-документі вартість - 116 тис. 693 грн. Швидше за все, це оціночна вартість нерухомості, яка дісталася їй у спадщину. У власності Вадима Сергійовича числиться лише невеличка маріупольська квартира на 23,2 квадрата, куплена в далекому 2007-му році.

Вадим Бойченко

Крім цього, у його спільній із дружиною власності, а також, швидше за все, матір'ю декларанта, Ганною Іванівною Бойченко, - квартира у Маріуполі площею 45,1 м². У цьому ж 2017 році його дружина стає власницею новенького Infiniti QX60 вартістю 1 млн. 616 тис. 140 грн. Ще один автомобіль Nissan X-Trail, 2012 р.в., належить декларанту.

Вадим Бойченко

І якщо за 2016 рік дружина мера Галина, яка до цього ніде не працювала, отримала на «Метінвест-холдинг» майже 3 млн. грн. (згідно з декларацією, - 2 млн. 954 тис. 84 грн.), то всього лише за рік її зарплата збільшилася удвічі. І Галина Бойченко отримала вже 6 млн. 139 тис. 345 грн.

Суми для пересічного громадянина просто нечувані! Та якщо ще врахувати той факт, що дружина мера влаштувалася на роботу до холдингу після того, як він зайняв пост градоначальника із зарплатою 55 тис. 732 грн. за 2016 рік, і зовсім дивно...

І це ще не всі доходи його дружини. Прибуток Галини Іванівни у 2017 році складалася не тільки із зарплатні. Крім цього, вона отримала 227 тис. 829 грн. відсотків від вкладу в ПАТ «ПУМБ». Якщо підсумувати усі розтрати подружжя за 2017 рік та їхні доходи, то навіть при такій величезній зарплаті дружини, незрозуміло яким чином, вдалося здійснити усі ці придбання. Та ще відпочити у Туреччині в одному із найпрестижніших готелів.

До речі, зарплата маріупольського мера за 2017 рік, - 396 тис. 209 грн. Ряд відкритих джерел повідомляли про те, що незрозуміло звідки у них взялися мільйони на семимісний кросовер, київську квартиру, паркомісце, склад у Києві та інші блага.

Вадим Бойченко

Згідно із декларацією за 2018 рік, із грошових активів у мера Маріуполя на різних банківських рахунках 121 євро, 50 тис. 34 грн., 80 доларів і 50 тис. грн. У їхній спільній із дружиною власності 216 тис. доларів. Крім цього, у Галини Іванівни 172 тис. 714 доларів на банківському рахунку. А також 21 тис. 85 грн. і 146 євро.

Відкриті джерела розповідають про те, як маріупольська влада набиває кишені за рахунок громадян. Та й українці уже неодноразово чули про те, як у нас у країні розпродаються державні об'єкти. Продумані кроки, розроблені схеми... Народ уже втомився від розкоші чиновників, їхніх гучних заяв про корупцію та боротьбу із нею. Надія українців - на нову владу в країні. Можливо, ще вдасться чомусь запобігти та виправити.

Фотографії

Вадим Бойченко

Вадим Бойченко

Вадим Бойченко

Вадим Бойченко

Вадим Бойченко

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 3 тис. 429 осіб.

Контактні дані, адреса, телефон мерії: 87500, пр. Миру, 70, м. Маріуполь, Донецька область, +38 (067) 345-15-55; +38 (050) 345-15-55. Електронна адреса: mar.v@dn.gov.ua