За новим календарем 21 березня відзначається День весняного рівнодення (сонцеворот), вважається що саме з цього часу починається тепла пора.

Колись наші предки вірили: на Землю прилітають посланці Раю – жайворонки, котрі приносять із собою нове життя та надію на краще:

"Прийде сонечко і до наших віконець", - так зазвичай зустрічали ранок.

Також на весняне рівнодення припадав день верби - до цієї дати вона вже мала розпуститися. Зазвичай гілки потрібно було приносити додому, тому що вона могла виганяти всю нечисть і тяжкі думки, а також позбавляти побутових проблем, сварок, хвороб. Але із цим деревом пов'язані і вельми неприємні забобони.

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники
Показати ще

Говорили, наприклад: "Хто вербу посадить - сам на себе заступ готує", - це означало, що людина помре, коли з дерева можна буде витесати лопату. Але така дивна прикмета не завадила використовувати вербу в лікувальних цілях: заготовляли кору ще до цвітіння і сушили її на горищах з хорошою вентиляцією.

Пізніше з неї готували чай з додаванням анісу, липового цвіту та малини, відваром кори полоскали рот при стоматиті і горло при ангіні, порошок з неї часто використовувався як кровоспинний засіб.

Додавали в ванну для лікування болю в ногах відвар кори. У цей день помічали: якщо хмари пливуть по небу швидко і високо - погода буде доброю, також говорили, що якщо буде заметіль, і сніг ляже на поля хвилями - це до хорошого урожаю хліба і овочів.

Дивіться: прикмети на весняний сонцеворот

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, скільки відпочиватимуть цього року на Великдень.