Сьогодні під посольством Сполучених Штатів Америки відбувся пікет активістів, які намагалися звернути увагу американських партнерів на те, що в Україні існує і інший погляд на діяльність Національного антикорупційного бюро України та його директора Артема Ситника, окрім тих, які звикли отримувати у посольстві.

На думку учасників акції, США через своїх представників в Україні невиправдано захищають пана Ситника, не володіючи достатньою інформацією про його біографію та діяльність на посаді.

протест

Так, відомий журналіст-блогер, який спеціалізується на антикорупційній тематиці, Всеволод Філімоненко, сказав:

«Ми хочемо (діяти) як партнери, українці та американці, ми прийшли сюди не для того, щоб вимагати закриття НАБУ, ми просто хочемо, щоб наші американські партнери звернули увагу на те, що відбувається в НАБУ. А конкретно – на особу Артема Ситника! І якщо голова НАБУ не здатен впоратися з роботою – не треба допомагати триматися йому за крісло, просто потрібно замінити його на професіонала!»

Популярні новини зараз

Україна поступово перетворюється на Польщу? Тисячі мігрантів масово хлинули в країну

Середня зарплата 22 тис, плюс 300 грн до пенсії й розмитнення авто через "Дію": Денис Шмигаль розповів, що прийняв Кабмін

Тіна Кароль засяяла від щастя в сукні нареченої: "Який хороший хлопець"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Представник Всеукраїнського громадського об’єднання «Чесне Слово» Володимир Омельчук наголосив, що в Україні достатній кадровий резерв для того, щоб в спеціалізованих антикорупційних органах працювали справжні професіонали. Дуже багато чесних і професійних кадрів можна знайти серед тих, хто пройшов зону АТО, і дуже дивним є те, що серед працівників НАБУ опиняються люди, які мали російське громадянство або працювали в посольстві Росії.

«… щоб в нас відбувалася демократична модернізація, але при тому всьому ми маємо звернути увагу наших західних партнерів, зокрема – американської амбасади, що відповідні консультації мають бути проведені з урахуванням українських реалій. Щоб не було так, що підтримка з боку західних партнерів стала лише прикриттям для успішного збагачення групки корумпованих керівників НАБУ, які просто використовують це прикриття для того, щоб вибудовувати свої схеми» «Дані дії змушують нас поставити питання про усунення Артема Ситника з посади директора НАБУ!»

Учасники акції підготували звернення до посла США Марі Йованович, в якому вказали всі наведені у виступах факти та пропозиції. Це звернення було зачитано під час мітингу і передано до посольства.

заява

Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник бреше, аби виправдати незаконність дій НАБУ. В результаті бюро стрімко втрачає довіру українців. Про це повідомляє громадська організація «Антикорупційна платформа».

Як повідомляв Znaj.ua, бійка між детективами НАБУ і прокурорами САП, в результаті чого було розбито кілька машин, могла б викликати посмішку, але аж надто дорого вони обходяться українцям.

Також Znaj.ua писав про те, що нещодавнє дослідження, проведене в Україні, показало, що найчастіше громадяни стикаються з хабарництвом у вищих навчальних закладах. Про це заявили 52,1% опитаних. На другому місці судова система, де з хабарництвом зіткнулися 46,8% респондентів.