Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк в ексклюзивному коментарі для "Знай.ua" повідомив про подробиці замаху на життя народного депутата України від фракції «Радикальна партія» Ігоря Мосійчука.

За словами Шкіряка, припущення про те, що це був терористичний акт, у нього і його колеги - нардепа Антона Геращенка, виникли буквально з перших хвилин здійснення замаху на політика.

«З часом це було підтверджено відкриттям відповідного провадження за ст. 258 Кримінального кодексу України - "терористичний акт"», - зазначив Шкіряк.

За його словами, на даний момент слідство передано Службі безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва. Нацполіція також буде їм сприяти в цьому.

Ще Шкіряк підтвердив той факт, що злочинці зробили закладку вибухового пристрою безпосередньо в мопеді, який був припаркований біля входу в будівлю телеканалу, де і знаходився в цей вечір Мосійчук.У дію воно було приведено, найімовірніше, дистанційно. Передбачається, що потужність пристрою становила до одного кілограма в тротиловому еквіваленті. Однак, точні дані вже дасть слідство, яке і повинно встановити ці факти в результаті проведення всіх експертиз.

Популярні новини зараз

Нардепи вже почали святкувати 8 березня: сотні троянд, "квіткові" тендери і кулуарний івент

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Колишній партнер "Холостячки" Мішиної зізнався, що потребує допомоги: "Прощайте"

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще

«Особлива зухвалість цього злочину і власне цинізм та жорстокість організаторів і виконавців полягає в тому, що вони прекрасно розуміли і усвідомлювали, що Ігор Мосійчук може бути не один. Тобто, що можуть постраждати абсолютно випадкові невинні люди, просто перехожі. Але це не зупинило зловмисників. Оскільки, безперечно, для таких виродків життя людини - ніщо. На превеликий жаль, так і сталося», - констатував Шкіряк.

Шкіряк також не виключив російського і чеченського слідів у цьому злочині. Відзначивши, що ймовірною причиною замаху на Мосійчука могла стати його активна діяльність і чітка політична позиція щодо Росії.

«З огляду на те, яким чином скоєно цей злочин, можна припустити, що він лягає в канву тих терористичних актів і вбивств на замовлення, які здійснюють російські спецслужби, як у цілому в світі, так і на території України протягом останніх трьох років. Схема працює приблизно одна, тільки в різних варіантах. Тобто: закладка - дистанційне керування - вибух. Тому, з огляду на діяльність Ігоря Мосійчука, як політичного діяча, державного діяча, його чітку громадянську і політичну позицію, в тому числі й по відношенню до Російської Федерації - країни-агресора, не виключено, що це робота російських спецслужб», - заявив він у коментарі.

Не виключена, за словами Шкіряка, також і можлива причетність Рамзана Кадирова до замаху на Мосійчука, який «неодноразово публічно погрожував йому за його підтримку чеченських повстанців, які борються за свободу Ічкерії».

Однак остаточні версії все ж буде розробляти слідство, каже радник Арсена Авакова, припускаючи, що їх буде кілька.

"Я не виключаю, ще раз кажу, що це російські спецслужби. Більш того, не виключаю і позиції самого Ігоря Мосійчука, який власне схиляється саме до сліду Росії. Що вони могли спланувати і організувати цей злочин на території Росії, а зробити його руками громадян України. Власне, за таким сценарієм останнім часом і діють представники російських спецслужб на території України, що вже неодноразово ми підтверджували фактично", - підкреслив він.