Думаєте, ви народилися не в той час? Даремно. Вам дуже пощастило і ми зараз вас в цьому переконаємо. Давайте розберемося, як жили в середньовіччі. Будьте уважні, нас очікує багато абсурду. А дещо вас не на жарт шокує.

1.Середньовічні ліки

Золото у вигляді порошку, яке нібито робить людину сильнішою, і "лікувальна" ртуть, яку пили від сифілісу. Смертей від отруєнь було, як ви розумієте, багато. А про клізму з шлункового соку кабана ви чули? Або порошок з єгипетських мумій? Це вам не якісь там антибіотики.

2.Кровопускання

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Прямий наслідок попередніх помилок. Використовувалися і спеціальні голки, і п'явки. Кровопускання призначалося всім і від усього.

А чи знаєте ви, як в середні віки лікували геморой? Розпеченою кочергою! А єдиним знеболюючим був алкоголь. Так що, може, краще все-таки кровопускання?

3.Дитячі прикраси

Ще одне дивне переконання: прикраси і предмети, зроблені дітьми, можуть принести удачу і взагалі стати оберегами. Мовляв, вони невинні. Тому у кравців були помічниці 5-7 років. Виправдання дитячої праці релігійними віруваннями - поширена для середньовіччя практика.

4.Німфи

У середньовічній Англії було поширене вірування про те, що дітей викрадають німфи. Забобон пов'язано з нездатністю деяких дорослих змиритися з реальністю.

5.Їстівні звички

Вважалося, що в брюссельській капусті живе нечиста сила, а впоратися з нею можна, тільки розрізавши качан хрест навхрест. А ось м'ясо під час посту їсти не можна було, але бобрів можна. Чому? Раніше вони вважалися не тваринними, а рибою. Ось така вигадлива деталь.

6.Демон всьому виною

Засиділися за переписуванням книг ченці покладали всю провину за допущені помилки на демона Тетевілуса.

7.Колдуни

Цікаво, що більшість з нас переконана, ніби в середньовіччі страждали від звинувачень в чаклунстві переважно жінки - насправді більше дісталося чоловікам. Адже тільки вони могли стати дійсно могутніми магами і чаклунами, а жінками просто могли управляти демонами слабший.

8.Каналізація

Відсутність каналізації в Середні віки призвело до появи взуття на підборах і платформі. Та й митися було, м'яко кажучи, грешновато, - це вам не Рим. Пахли простолюдини, пахли і аристократи.

9.Бруд

Люди вірили, що пацюки і таргани з'являються з бруду. Тобто безпосередній процес їх розмноження здавався людям вторинним.

10. Чхання

Ви напевно чули про те, що можна віддати Богові душу, коли ти чхаєш. Звідси звичка благословляти вас у всіх оточуючих - вона відбувається через побоювання померти без божого благословення.

Нагадаємо, 8 поширених міфів про середньовіччя.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в це складно повірити, але ще пару сотень років тому перша шлюбна ніч мала статевий акт жінки не з власним чоловіком, а з будь-яким іншим чоловіком від якого пара залежала.

Також "Знай.uа" писав, що робили в Середньовіччі з душевнохворими.