В ході розкопок у Мексиці археологи виявили загадкове поховання, яке належало древнім майя. Так в ході роботи дослідники виявили кістки, в тому числі неприродно витягнутий череп, які належать древнім майя і їх предка, що жили сім тисяч років тому.

Останки були знайдені в печері Пуйиль в штаті Табаско.

Це найдавніша з відомих знахідок, що має відношення до корінної американської цивілізації, яка в той час тільки зароджувалася. Про це повідомляє видання Sky News.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Вік двох скелетів сягає чотирьох тисяч років, а ось третій датований сімома тисячами років тому, коли відбувався перехід від мисливців-збирачів до осілого способу життя.

Археологи відзначають, печера використовувалась не для житла, а для священних ритуалів і поховання протягом багатьох поколінь.

За попередніми даними, вік двох скелетів - близько чотирьох тисяч років, а третього - близько семи тисяч років. Саме в цей час відбувався перехід від мисливців-збирачів до осілого способу життя.

Археологи вважають, що печера не використовувалась для житла. В ній протягом багатьох поколінь проводилися священні ритуали і поховання. Зараз останки виставлені в археологічному музеї Мехіко.

Варто відзначити, що витягнутий череп у стародавніх народів був ознакою краси і високого статусу.

Майя були однією з найбільш великих цивілізацій у Мезоамериці. Вони будували міста з ретельно продуманими церемоніальними будівлями і масивними кам'яними пірамідами в тих місцях, які відомі тепер як Мексика, Гондурас, Гватемала і Сальвадор.

Майя були успішні в сільському господарстві, математиці та створенню календаря, досягнувши піку свого прогресу у шостому столітті нашої ери. Але до 900 року нашої ери їх міста обезлюдніли. Вчені досі не можуть зрозуміти, що погубило розвинену цивілізацію. За однією з останніх версій, причиною цього стала сильна засуха.

Нагадаємо, група археологів зуміла відшукати руїни прадавньої піраміди в Мексиці, здійснюючи розкопки в штаті Пуебла. Фахівці обстежили пагорб Амалукан, під яким і були знайдені стародавні розвалени, які вразили їх своїми масштабами.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в штаті Кінтана-Роо (Мексика) дослідниками була знайдена найбільша в світі затоплена печера, загальна протяжність якої складає 347 км. Автори відкриття вважають, що це - важлива археологічна знахідка, яка може розкрити таємниці стародавньої цивілізації майя.

Також "Знай.uа" писав, археологи досліджували занедбану колишню військову базу, побудовану на плато Гізи. Як вдалося з'ясувати, на території, що належить військовим, вдалося виявити величезну сходи, вона йде під землю на десятки метрів.