У 1907 році перші голуби з маленькими камерами на шиї повернулись до свого власника, щоб віддати йому не лише камеру, але й плівку, на яку була зроблена серія фотографій. Важливість цієї події полягала в тому, що про це аерознімання ніхто не знав, а тому голуби поштові голуби віднині ставали шпигунами.

Ідея з'єднати камеру з таймером належить німецькому аптекарю Юліусу Нойброннеру. Після об'єднання частин він прикріпив камери до ший пташок і відпустив. Таймери тут необхідні: камера на голубі робить фотокартки через певний період часу, що дає можливість отримати велику кількість фотографій за один політ.

Голуб-шпигуни, фото з вільних джерел
Голуб-шпигуни, фото з вільних джерел

Відомо, що голубами користувались на початку Першої світової війни, проте стрімкий розвиток авіації у всіх арміях зробив таку аеророзвідку зайвою та надмірною. До ідеї з голубами повертались і під час Другої Світової війни, проте результат був не таким ефективним як при інших способах аерофотографування. Є свідчення, що американська розвідка також просила допомоги у голубів, проте деталі цієї справи засекречені.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Нагадаємо, Так починалася Перша світова: британський адмірал попередив українців про страшний план Путіна.

Як повідомляв портал Знай.ua, Перша світова війна: 10 фактів, про які ви не знали.

Також Знай.ua писав, Усе змінила Перша світова - чому люди носять годинник на лівій руці.