Анна Франк народилася у Франкфурті-на-Майні в єврейській родині в 1929 році. Під час війни вона з родиною бігла в Нідерланди, де жила в укритті на задньому дворі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вона вела щоденник з 1942 по 1944 роки, поки її сім'ю не знайшли і не відправили в концтабір, де через кілька місяців вона померла. Це зворушливий дівочий щоденник з цікавими думками та зауваженнями, але тільки написаний він посеред пекла. Анна розповідає про сварки жителів притулку, про те, як не любить матір і любить батька, як вона купить собі одяг після війни, як закохується в сусіда.
BBC History Magazine приводить7 найцікавіших фактів про щоденник Анни Франк.
1. Найвідоміший щоденник в світі
Анна Франк робила записи на голландській мові. Щоденник Анни Франк опублікували в 1947 році тиражем 1500 примірників і з тих пір він став бестселером. Його перевели більш ніж на 60 мов: навіть на албанську, фарсі, сингальску і есперанто. У 2009 році він був доданий до міжнародного реєстру "Пам'ять світу". Особливість щоденника в тому, що там не просто описані жахи війни, а скоріше звичайне життя дівчинки-підлітка на тлі цієї війни.
2. Дівчинка без щоденника
Анна Франк народилася у Франкфурті-на-Майні 12 червня 1929 Анна була молодшою дитиною і мала на три роки старшу сестру. Марго також робила записи, але дослідники їх не знайшли.
3. Укриття
Анна, її сестра Марго, мати Едіт і батько Отто ховалися від нацистів з 6 липня 1942 року. Незабаром до них приєдналися ще четверо євреїв. Вони ховалися два роки і 35 днів. Дівчинка в цей час зосередилася на навчанні: вивчала історію Європи, літературу.
4. Мрії про майбутнє
У роки укриття Анна мріяла повернутися в школу, жити в Парижі і Лондоні. Дівчинка хотіла вивчати історію мистецтва, розмовляти на різних мовах. Зрештою, вона мріяла стати "журналісткою, а пізніше відомою письменницею".
5. Переписування
28 березня 1944 Анна і її родина слухали програму BBC, яка транслювала промови голландського уряду у вигнанні.
Герріт Блокештейн, голландський міністр освіти, науки і мистецтва, який був засланий в Лондоні, заявив, що після війни він хотів би зібрати свідчення голландських очевидців про досвід в роки німецької окупації. Анна відразу ж почала переписувати і редагувати свій щоденник з метою майбутньої публікації.
6. Розчарування у звільненні
Слухаючи щодня трансляції підпільного голландського радіо, батько Анни стежив за прогресом союзних військ. У нього була невелика карта Нормандії, де він маркував стратегічні об'єкти червоними шпильками. У вівторок, 6 червня 1944 року Анна схвильовано писала: "Чи дійсно це початок довгоочікуваного звільнення?"
На жаль, цього не сталося. Через два місяці після висадки союзників у Нормандії поліція виявила схованку Франків.
7. Арешт
4 серпня 1944 гестапо заарештувало Анну разом з сім'єю. Невідомий розповів про їх схованку таємній поліції. Анну спочатку відправили в Вестерборк, транзитний табір в Нідерландах, а потім в Аушвіц-Біркенау.
Нагадаємо, як чуттєвий Моцарт обожнював свою Констанцію.
Як повідомляв портал "Знай.uа", крім краси і побожності, леді Годіва володіла і підвищеним почуттям справедливості. Історія графині, яка оголилася заради загального блага.
Також "Знай.uа" писав, скільки Гітлер платив своїм офіцерам.