Пік ядерної мегаломанії припав на 60-ті роки - на безлюдному радянському півночі, де острів Нова Земля, військові СРСР підірвали "Цар-бомбу". Так розпочалась епоха самознищення людства.

Фахівці розповіли про найпотужніші ядерні вибухи в історії.

Дев'ять років тому ООН оголосила 29 серпня Міжнародним днем ​​дій проти ядерних випробувань для активізації дій з інформування, освіти та підкреслення необхідності заборони таких тестів для побудови безпечного світу.

Організація закликає країни, що не ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, зробити це якомога швидше, однак в Індії, Пакистані та КНДР це звернення вперто ігнорують, інші держави не проти обзавестися ядерною зброєю (ЯО), а основні члени клубу вдосконалюють свої арсенали. Пхеньян ратифікував Договір про нерозповсюдження ЯО в 2003-му, а через три роки відкликав підпис і почав тестувати бомби. До якої напруженості в світі це призвело за останні роки, вже відомо.

Історія ядерних вибух починається з літа 1945 року, коли армія США провела випробування "Трініті", а один з творців бомби, Роберт Оппенгеймер, сказав крилату фразу про те, що "світ вже не буде колишнім". Через місяць після цього пішла бомбардування Хіросіми і Нагасакі, в якій загинули до 250 тисяч осіб. Це єдине використання ЯО на поразку.

Радянський Союз, скопіювавши американську бомбу, вперше випробував ЯО чотири роки по тому - в кінці літа 1949-го Лев. Але, як видно по таблиці, п'ять найпотужніших тест-вибухів в історії вироблені в СРСР, причому на початку 1960-х.

У 1952 році в ядерний клуб з вибухом 25 кілотонн тротилового еквівалента на північний захід від Австралії увійшла Британія, а в 1960-м Франція в алжирській пустелі підірвала і свою першу бомбу - її потужність була втричі більше нагасакської.

Першу термоядерну бомбу випробували США: в листопаді 1952 року на атолі Еніветок утворився величезний кратер від більш ніж 10-мегатонного вибуху. В кінці літа наступного року СРСР підірвав першу водневу бомбу.

Рекордсмен за кількістю вибухів - США (більше 1000). Союз провів не менше 700 випробувань, Франція - понад 200. Решта країн сильно відстали в цьому плані - по 45 у британців і китайців, а інші не підірвали і десятка бомб.

Дивіться: Ядерний вибух. Настрашніше видовище в історії

Нагадаємо, 29 серпня, столичні правоохоронці отримали повідомлення про те, що в автомобілі Volkswagen, припаркованому за адресою Хрещатик, 8Б, закладено вибуховий пристрій.

Як повідомляв Знай.ua,  Путін відправив до Сирії потужну армаду кораблів.

Також Знай.ua писав, що хімічна атака підказала, чим лікувати онкзахворювання.