Росія направила в Середземне море до берегів Сирії найпотужнішу угруповання бойових кораблів з початку участі в конфлікті.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють російські ЗМІ.
До її складу входить десять кораблів, оснащених крилатими ракетами "Калібр", а також два підводні човни.
У російському Міноборони повідомили джерела, що до складу ударного з'єднання, яке направлено в Середземне море, входять великий протичовновий корабель "Сєвєроморськ", ракетний крейсер "Маршал Устінов", три сторожові кораблі, фрегат "Адмірал Григорович", а також малі ракетні кораблі і підводні човни. Відзначається, що на крейсері "Маршал Устінов" розгорнуть потужний ракетний комплекс "Вулкан", а ще вісім кораблів оснащені "Калібрами". Експерти вважають, що Росія направила найпотужнішу угруповання бойових кораблів в Середземне море для підтримки сирійської армії, яка готує наступ на Ідліб.
Там запевнили, що ця заява "не більше ніж пропаганда", але відзначили, що готові виконати наказ президента до дії, якщо він надійде.
Разом з тим варто відзначити, що раніше Ізраїль і Росія домовились щодо Сирії, і це може мати серйозні наслідки для регіону, а також відобразиться на Україні.
Одна з ключових цілей Тель-Авіва - витіснити Іран із Сирії. Заради цього Ізраїль готовий іти на суперечливі, і навіть в дечому небезпечні, компроміси.
Москва ж, незважаючи на союз із Тегераном, хоче підтримувати добрі відносини з Тель-Авівом, тому в деяких ситуаціях готова "жертвувати" інтересами Ірану і навіть власною технікою. Про причини та наслідки зближення двох країн йдеться в статті Аліни Купцової .
Плідний візит
Нещодавній візит прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху до Москви пройшов дуже плідно. Нетаньяху був одним з небагатьох світових лідерів, які приїхали до Путіна на військовий парад 9 травня. І це був потужний сигнал лояльності та готовності до діалогу. Тому не дивно, що наступного дня Росія на знак жесту доброї волі відмовилася від ідеї продати до Сирії або розгорнути там зенітно-ракетні комплекси С-300, через які нервувався Тель-Авів.
Ізраїль погодився допустити до своїх північних кордонів війська президента Сирії Башара Асада, що значно зміцнить позиції союзника РФ, та й самої Москви - і у військовому, і в політичному планах. А натомість росіяни пообіцяли, що там не буде присутності Ірану та "Хезболли.
Американці показали відео авіаудару, який ймовірно вбив російських військових у Сирії
Нагадаємо, Ізраїль почне бомбити Росію, але за однієї умови.Як повідомляв "Знай.ua", посол визначив, куди поцілить Путін завтра.
Також "Знай.ua" писав, що Путін і Меркель влаштують тет-а-тет про Україну.