Росія направила в Середземне море до берегів Сирії найпотужнішу угруповання бойових кораблів з початку участі в конфлікті.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

До її складу входить десять кораблів, оснащених крилатими ракетами "Калібр", а також два підводні човни.

У російському Міноборони повідомили джерела, що до складу ударного з'єднання, яке направлено в Середземне море, входять великий протичовновий корабель "Сєвєроморськ", ракетний крейсер "Маршал Устінов", три сторожові кораблі, фрегат "Адмірал Григорович", а також малі ракетні кораблі і підводні човни.

Відзначається, що на крейсері "Маршал Устінов" розгорнуть потужний ракетний комплекс "Вулкан", а ще вісім кораблів оснащені "Калібрами". Експерти вважають, що Росія направила найпотужнішу угруповання бойових кораблів в Середземне море для підтримки сирійської армії, яка готує наступ на Ідліб.

Також деякі відзначають, що таким чином Москва вирішила відповісти США, які нібито посилюють військову присутність в Середземномор'ї. На заяву Міноборони РФ про те, що Пентагон нарощує військову присутність США в районі Сирії, відреагували вже в американському військовому відомстві.

Популярні новини зараз
Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Там запевнили, що ця заява "не більше ніж пропаганда", але відзначили, що готові виконати наказ президента до дії, якщо він надійде.

Разом з тим варто відзначити, що раніше Ізраїль і Росія домовились щодо Сирії, і це може мати серйозні наслідки для регіону, а також відобразиться на Україні.

Одна з ключових цілей Тель-Авіва - витіснити Іран із Сирії. Заради цього Ізраїль готовий іти на суперечливі, і навіть в дечому небезпечні, компроміси.

Москва ж, незважаючи на союз із Тегераном, хоче підтримувати добрі відносини з Тель-Авівом, тому в деяких ситуаціях готова "жертвувати" інтересами Ірану і навіть власною технікою. Про причини та наслідки зближення двох країн йдеться в статті Аліни Купцової .

Плідний візит

Нещодавній візит прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху до Москви пройшов дуже плідно. Нетаньяху був одним з небагатьох світових лідерів, які приїхали до Путіна на військовий парад 9 травня. І це був потужний сигнал лояльності та готовності до діалогу.

Тому не дивно, що наступного дня Росія на знак жесту доброї волі відмовилася від ідеї продати до Сирії або розгорнути там зенітно-ракетні комплекси С-300, через які нервувався Тель-Авів.

Ізраїль погодився допустити до своїх північних кордонів війська президента Сирії Башара Асада, що значно зміцнить позиції союзника РФ, та й самої Москви - і у військовому, і в політичному планах. А натомість росіяни пообіцяли, що там не буде присутності Ірану та "Хезболли.

Американці показали відео авіаудару, який ймовірно вбив російських військових у Сирії

Нагадаємо, Ізраїль почне бомбити Росію, але за однієї умови.

Як повідомляв "Знай.ua", посол визначив, куди поцілить Путін завтра.

Також "Знай.ua" писав, що Путін і Меркель влаштують тет-а-тет про Україну.