Граф де Лас-Касас, наполеонівський секретар на острові Святої Єлени, в запису від 20 січня 1817 року сповіщає, що до його хворого сина приходив "медичний джентльмен": "... хлопчик років вісімнадцяти, видом, манерами і голосом схожий на жінку. про цього доктора Баррі мені сказали, що він неймовірний феномен. Нібито він отримав диплом в тринадцять років, після найсуворіших іспитів, і в Кейптауні прославився як чудовий лікар ".

Якби Лас-Касас знав би тоді справжню історію Джеймса Баррі, він був би вражений не віку юного ескулапа (якому насправді було не вісімнадцять, а двадцять вісім років. Десяток років доктор собі збавив, щоб пояснити відсутність рослинності на обличчі ), а іншій обставині, на ті часи абсолютно фантастичній.

Військовий лікар Джеймс Баррі насправді був жінкою і народився, тобто народилася з ім'ям Маргарет-Енн.

Маргарет-Енн видавала себе за чоловіка протягом п'ятдесяти шести років і берегла таємницю до самої смерті. Справжню стать доктора Баррі було розкрито лише після її смерті. Щоб уникнути скандалу військове відомство засекретило жахливий факт на сто років - адже Баррі була не просто лікарем, а генерал-інспектором госпіталів, тобто головним начальником всієї військової медицини. У ті часи це був дійсно нонсенс.

Популярні новини зараз
В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Daewoo Lanos "Next-Gen": нова версія народного автомобіля закохує в себе з першого погляду Гороскоп на тиждень з 15 по 21 квітня для всіх знаків Зодіаку: визнання для Овнів, перешкоди Дів та шанси Риб
Показати ще

Цікаві мотиви, за якими ірландська дівчина з пристойної сім'ї пустилася в цю довічну авантюру. Нічого романтичного або альтруїстичного там не було - мовляв, мрію лікувати людей, а жінці в медицину дорога закрита. Просто сім'я розорилася, дівчина залишилася безприданницею, треба було підшукати спосіб добувати на хліб, а лікарі заробляли набагато більше, ніж гувернантки або компаньйонки.

Склалася маленька змова, в якій брали участь мати Маргарет і один адвокат, який підробив документи.

У 1809 році двадцятирічна панночка поїхала з Лондона і через кілька днів прибула в Едінбург вже юнаком. Пішла на медичний факультет, з відзнакою його закінчила, захистила диплом.

Але чому Маргарет вирішила піти в армію? "Джеймс Баррі" і після закінчення боїв залишилася на військовій службі. Думаю, вона вирішила піти зі світу жінок в світ чоловіків остаточно і безповоротно. Щоб ні про що не шкодувати і не озиратися назад.

Доктор Баррі служив в різних екзотичних місцях - в Африці, Вест-Індії, Греції, Канаді. Був чудовим фахівцем, реформатором госпітальної справи і тому зробив велику кар'єру. Наприклад, в Кейптауні, ледве приїхавши, вилікував дочку губернатора лорда Сомерсета і був негайно призначений головним медичним інспектором колонії. Тоді ж диво-лікар зробив першу на континенті операцію з кесаревого розтину, причому і мати, і дитина вижили.

Всього через вісімнадцять років після початку військової служби Баррі зайняв вищу медичну посаду в британській армії. Він вважав ключовим аспектом лікування сувору гігієну, якісне харчування і хороший догляд (революційна ідея по тодішніх часах).

Треба сказати, що характер у Джеймса Баррі був огидний. Доктор добре звертався тільки до хворих, а зі здоровими, в тому числі начальниками, лаявся і грубіянив. Жахливо ображався, якщо комусь із офіцерів його голос або обличчя здавалися жіночими. Неодноразово бився через це на дуелі.

Одного разу, з усіма посварившись, самовільно залишив місце служби в колоніях і повернувся в Лондон, а коли в міністерстві пригрозили судом, заявив, що приїхав підстригтися. Адже жіночий характер нікуди не діти.

За один з подібних фокусів Баррі був розжалуваний з генерал-інспекторів в штаб-лікарі, але служби не залишив і, що вже зовсім дивно, видерся по кар'єрних сходах на саму верхню сходинку вдруге.

Дратівливого і ексцентричного доктора у всіх мандрах супроводжували чорношкірий слуга Джон і собака. Собаки, природно, змінювалися, але звали їх однаково: Psyche.

Нічого крім роботи. Абсолютна самотність. Постійний страх викриття, яке стане крахом всього життя. Може, хоч вірний Джон її чимось особистим порадував? Ой, навряд чи - не той у колишньої Маргарет психотип. Але слуга напевно був посвячений в таємницю. Тому і не розлучався з господарем.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Йозеф Менгеле – його ім'я стало відомим всім, а сам він перетворився на символ лікаря-вбивці і садиста.