В окупованому Криму археологи знайшли прикрашений рельєфами античний склеп. Про це повідомляє директор з розвитку фонду "Археологія" Олег Марков.

На жаль, поховання виявилося розграбованим. Передбачається, що спочатку це було монументальне кам'яне спорудження, склеп з уступчатым перекриттям.

Знахідка була зроблена під час розкопок некрополя Киз-Аул на Керченському півострові. Склеп вже повністю розчищений. Рельєф розташований біля проходу в головній камері споруди. На думку керівника експедиції Миколи Федосєєва, на ньому зображений герой античної міфології Геркулес. Крім того, античні майстри могли зобразити камфар (подоба келиха) з птахами.

"Аналогічні склепи перших століть зафіксовані в різних місцях Боспору, що свідчить про відродження колишньої традиції монументальної похоронної архітектури", — підкреслив археолог.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Склеп датується періодом не раніше останньої чверті II століття н. е. В італійських склепах аналогічного періоду знаходили схожі зображення.

"Вчені вважають, що це був монументальний кам'яний склеп з уступчатым перекриттям. Рельєф розташовувався біля проходу в головній камері споруди. На думку керівника експедиції Миколи Федосєєва, це було зображення Геркулеса (герой давньогрецької міфології – ред.) і можливо камфора з птахами. Дата поховання в склепі не може бути раніше останньої чверті II століття нашої ери. Подібного роду зображення мають аналогії в одноразових італійських склепах", — сказав Марков.

Нагадаємо, на території літописного Окольного граду Чернігова археолога вдалося знайти залишки згорілих споруд та загиблих людей, імовірно, періоду княжих війн-міжусобиць. Сталося це під час проведення охоронних археологічних досліджень.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в єгипетській гробниці, якій вже понад 3200 років, знайшли найстаріший у світі сир, заражений вбивчою бактерією. Продукт виявили поруч з похованням єгиптянина Птамеса, який колись стояв на чолі столиці Мемфіса.

Також "Знай.uа" писав, експедиція університету Цинциннаті (США) оприлюднила перші підсумки розкопок гробниці мікенського воїна, знайденої недалеко від стародавнього Пілоса, одного з найважливіших міст стародавньої Греції.