На Русі, як і в Європі в чаклунстві могли звинуватити будь-яку жінку. Тим не менш, також, був звід критеріїв, за якими вони визначали, відьма перед ними чи ні.

Так на Півдні часто обвинувачували в чаклунстві красивих молодих вдів, які одним лише своїм виглядом спонукали чоловіків на безрозсудні вчинки. У північних губерніях на питання про те, як виглядає справжня відьма, вам би відповіли, що це суха, згорблена і обов'язково кудлата стара. Якщо ж це питання ви задали в середній смузі країни, то портрет був би таким — товста, брудна і обов'язково з більмом в оці.

Але всі сходилися на думці, що у них є маленький хвостик, не видимий обивателям. Щоб переконатися у правдивості своїх підозр сільські баби звали "відьму" з собою в лазню. Відмова розцінювався як підтвердження їх підозр. Хіба ж справжня відьма наважиться показати свій хвіст. І ще одне свідчення того, що перед вами відьма, це коли жінка повертається в церкві до іконостаса спиною, не молиться і не хреститься.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Не новина, що відьми звинувачувалися у всіх мислимих і немислимих гріхах, починаючи від неврожаю, закінчуючи падінням худоби, посухою і проливними дощами.

Щоб убезпечити себе, селилися самітниці на краю села, або в лісі, щоб у разі якихось заворушень або невдоволень з боку сільських мешканців можна було сховатися в глибокій і непролазній гущавині лісу. На жаль, їм не завжди вдавалося уникнути самосуду.

Підозрювану у бідах всього села або окремих її жителів, нерідко допитували з пристрастю. Природно, що багато хто після тортур, зізнавалися у не скоєних ними гріхах. Багаття і осиковий кіл — головні засоби боротьби з відьмами на Русі. Їх садили живцем на палю і спалювали в їх же власних хатах або на багатті.

Історія зберегла найжорстокішу кару — в 1489 році в Пскові спалили тринадцять відьом, звинувативши їх у тому, що вони наслали на городян моровицю.

Постраждали і чоловіки. Одним із звинувачених у чаклунстві і спалені на вогнищі став селянин Оглоїдів. Стратили його під Смоленськом, сталося це в 1678 році за наведення гикавки на людей.

Нагадаємо, чому і як катували відьом.

Як повідомляв портал "Знай.uа", середні віки були для жінок дуже важким часом. Найвідоміші відьми середньовіччя.

Також "Знай.uа" писав, як ірландське свято змінило свою назву і поширилося світом.