Група дослідників натрапила на жахливу знахідку. Так, в Туреччині в районі кургану Башур Хаюк виявили поховання дітей, загиблих насильницькою смертю, повідомляє лондонський Музей природознавства.

Всього було знайдено три могили з останками щонайменше 11 дітей у віці від 11 років. Поховання датується початком четвертого — кінцем третього століть до нашої ери.

"Є різні докази того, що ці молоді люди не померли випадково або природним шляхом. Швидше, вони були принесені в жертву", - зазначила співробітниця музею Бренна Хассетт.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

За її словами, про це свідчить акуратне розміщення тіл і ознаки насильницької смерті. За даними вчених, подібні ритуальні вбивства практикувалися в Месопотамії для демонстрації влади.

Раніше, археологи з Сегедського університету під час досліджень середньовічного цвинтаря на схід від Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.

Дослідники підкреслюють, що їм вдалося виявити зразок рідкісного способу муміфікації – через мідь. У маленьку ручку немовляти була вкладена мідна монета, яка, імовірно, мала стати провідником у загробне царство, і яка стала причиною придбання кінцівкою зеленого відтінку.

Розміри руки немовля свідчать про те, що він народився недоношеним і помер до або після народження. Аналіз крові показав, що вміст міді в них в 500 разів перевищувала нормальну концентрацію. Але дослідники не могли пояснити ні причини такого високого вмісту міді, ні того, чому була муміфікована тільки рука. Крім того, раніше не було відомо про традиції поховання з монетами в Угорщині.

Нагадаємо, в районі будівництва автотраси "Таврида" поблизу Севастополя виявили незайманий пізньоскіфський могильник II-IV століть нашої ери.

"Знайдені при розкопках артефакти дозволять відновити історію Криму римського періоду і відтворити картину життя пізніх скіфів у цей часовий відрізок, їх культуру, традиції та обрядовість", - передають археологи.

В ході розкопок, за словами дослідників, виявлено і вивчено понад 100 поховань, зібрано понад 1,3 тис. знахідок.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з Єльського університету (США) виявили в пустелі Ель Каб в Єгипті похоронні кургани і наскальний живопис. Їхній вік досягає 5500 років.

Вчені дослідили кілька ділянок, розташованих недалеко від Асуана.

На одному з них археологи знайшли три блоки наскального живопису, на яких були зображені в основному тварини (бики, жирафи, вівці, осли і так далі).