27 серпня 1871 року народився американський письменник і публіцист Теодор Драйзер. У своїх творах Драйзер піднімає соціальні теми і становить приголомшливі психологічні портрети героїв. Найвідоміші романи письменника – "Фінансист" та "Американська трагедія", але своїм кращим творінням Драйзер вважав роман "Геній".

Драйзер був каторжанином літератури, людиною, таємно віруючою в свого Бога, моралістом і оптимістом.

Давайте більше дізнаємося про талановитого автора.

Виріс американцем

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

На відміну від батька, німецького емігранта Пауля Йоганна Драйзера, який так ніколи й не навчився добре говорити по-англійськи, Теодор виріс американцем. В ті часи найкращими свідками права на американське громадянство були доктор і повивальна бабка. І, що цікаво, ніяких слідів німецького походження у своїй творчості Драйзер не залишив, якщо не вважати роман "Дженні Герхардт", у якому всі персонажі этнічні.

Він рано почав працювати.

Коли йому виповнилося 16 років, він поїхав до Чикаго. Місто росте і відроджується з попелу, так як там була пожежа в 1871 році. Теодор працює посудомийкою і прибиральником в ресторані.

Допомога

Завдяки своїй вчительці зі школи він зміг поступити в університет Блумінгтон, штат Індіана. Дуже швидко гроші, відкладені на освіту, закінчилися. Теодор був змушений повернутися в Чикаго.

Заборона

Фотографічно-натуралістичний, але скромний роман Драйзера "Сестра Керрі" був у 1900 р. заборонений "за розгнуздану непристойність". Ініціатором заборони виступила Нью-йоркське товариство з викорінення гріха. Майже така ж доля спіткала одну за одною наступні книги Драйзера – при тому, що за океаном, в Англії, його романи виходили досить спокійно і отримували хорошу пресу.

Романи

Дії його романів витягнуті в нитку, позбавлені будь-яких просторово-часових перебоїв. Примушуючи здійснювати вчинки персонажів, Драйзер давав їм детальні психологічні мотивування: "Клайд зробив це, тому що..." – далі слідують дві сторінки пояснень, чому саме.

Фінансово-економічна "Трилогія бажання" ("Фінансист", "Титан", "Стоїк") і любовно-детективна епопея "Американська трагедія" – книги, які принесли Драйзеру заслужену славу і визнання. Вони просто цікаві і захоплюючі.

Нагадаємо, дивні факти з життя Франца Кафки.

Як повідомляв портал "Знай.uа", на відміну від будь-якого іншого письменника, Кнут Гамсун, здається, виник зовсім сформованим, вільним від будь-якої літературної традиції і навіть явного впливу.

Також "Знай.uа" писав, цікаві факти з життя Бернарда Шоу.