Дослідники вивчили мумію людини, що жила в Середньому Єгипті приблизно 5,6 тисячі років тому і з'ясували, що для бальзамування використовувався приблизно той же склад, що й півтора тисячоліття, коли штучна муміфікація стала широко застосовуватися. Йдеться в прес-релізі Йоркського університету, а також у статті, яка буде опублікована в Journal of Archaeological Science.

"Радіовуглецеве датування показало, що вона датується ранньою фазою культури Негада преддинастичного періоду. Вона існувала набагато раніше класичної епохи фараонів і древній вік мумії дає нам безпрецедентну можливість вивчити похоронні практики, які існували до становлення держави", - повідомляють вчені.

Так з'ясувалося, що стародавні єгиптяни розробили технологію бальзамування тіл померлих на півтори тисячі років раніше, ніж вважалося.

"Туринська мумія" або "Фред", як її неформально називають, зберігається в Єгипетському музеї Туріну з початку XX століття. Її датують ранньою фазою культури Негада, яка тривала приблизно 500 років, з 6 до 5,5 тисячі років тому, в преддинастичнийй період. На відміну від більшості мумій, які зберігаються в музеях, ця не піддавалася консервації. Тому вона так цінна для вчених, які можуть досліджувати тіло у тому вигляді, в якому її привезли в Музей.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Раніше дослідники вважали, що мумії преддинастичного періоду і Раннього царства, які були старше приблизно 4,5-4 тисяч років, зберігалися за рахунок природної муміфікації — в жаркому і сухому кліматі тіла просто висихали.

Вважалося, що бальзамувати і використовувати смоли для збереження тіла єгиптяни почали пізніше, близько 4,5 тисяч років тому, в період Стародавнього царства.

У 2014 році британські та австралійські вчені під керівництвом доктора Стівена Баклі з Йоркського університету, досліджували зразки похоронних завіс з поховань в Мостагедде і Ель-Бадари, які були зроблені 6300-5100 років тому, і виявили на них сліди деревних смол, мабуть, хвойних дерев.

У новій роботі дослідники вивчили зразки пелени, взяті вже безпосередньо з "Туринської мумії". Провели безліч аналізів.

В результаті з'ясували, що мумія належала молодому чоловікові 20-30 років і муміфікація тіла проводилася приблизно 5,6–5,5 тисячі років тому. Фахівцям вдалося з'ясувати приблизний рецепт, який застосовували для бальзамування.

До складу входила основа з рослинної олії або тваринного жиру, менші кількості смоли хвойних дерев, яка володіє антибактеріальними властивостями, ароматичний рослинний екстракт і невеликі кількості воску і вуглеводів рослинного походження.

Нагадаємо, 12 винаходів древніх єгиптян, якими користується сучасна людина.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Єгипті археологи виявили другого Сфінкса.

Також "Знай.uа" писав, що відомо про інтим стародавніх єгиптян.