Дослідники з Ірландського національного університету в Корку виявили серед останків древніх ящерів жорсткі клітини шкіри, наповнені кератином, — корнеоциты. Схожими клітинами сьогодні володіють людина і ссавці з волосяним покривом. Ці частинки прийнято називати лупою.

За словами вчених, під час еволюції динозаврів прискорений метаболічний розвиток призвів до ендотермічної фізіології, як у сучасних птахів, що викликало зміни в структурі шкірного покриву.

У ранніх динозаврів шкіра була або цільною оболонкою, або складалася з крупних пластин і тільки в цей період почала утоншуватися і розділятися на дрібні лусочки. Цей перехід фахівці поспостерігали у трьох пернатих динозаврів: мікрораптора, бэйпяозавра і синорнитозавра.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

Доктор Марія Макнамара (Maria McNamara) поділилася тим, що її найбільше вразило в знахідці: "Копалини клітини збереглися з неймовірною деталізацією — аж до рівня нанорозмірних кератиновых фібрил.

Примітно, що стародавня лупа майже така ж, як у сучасних птахів: видно навіть спіральне скручування окремих волокон. Під час [юрського періоду] відбувся еволюційний вибух пернатих динозаврів і птахів. Було б цікаво побачити докази того, що їх шкіра швидко розвивалась у відповідь на що з'явилися пір'я".

Нагадаємо, аританські вчені вважають, що динозаври могли стати жертвою власного успіху і почали вимирати ще до падіння астероїда.

Теорія, викладена в журналі "Природа екології та еволюції", реконструює шлях динозаврів, коли вони перемістилися з Південної Америки.

"Вони з'явилися і дуже швидко перемістилися у всі частини Землі", - сказав дослідник, доктор Університету Редінга Кріс Вендітті.

За його словами, динозаври швидко поширилися по спустошеній планеті, використовуючи кожну можливість для розвитку.

Але до кінця свого царювання, цей розвиток сповільнилося, оскільки вони адаптувалися практично до будь-якого середовища на Землі. Згодом почався занепад, в результаті вижили лише пташині динозаври.

"Вони заповнили Землю, не було куди рухатися. Динозаври пристосовувалися до місця проживання, тому вже не могли створити нові види", - заявив доктор Сиара ' Донован з Університету Редінга.

"Для них це був фінальний цвях у труні, крім птахів", - додав учений.

Дослідження базується на статистичному методі, який визначає, де існував кожен з видів динозаврів на земній кулі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені здивовані недавньої знахідкою останків істоти, що нагадує динозавра, що збереглася на кістках плоттю. Труп тварини був виявлений електриком, який приводив в порядок занедбану 35 років тому підстанцію в невеликому індійському містечку Уттаракханде.