Поглумилися і зламали хребет: "російський Ілон Маск" загинув від тортур у СІЗО

поділитись
Пшеничний був знайдений повішеним

Загиблий Валерій Пшеничний був фігурантом справи про розкрадання коштів. У СІЗО він піддавався жахливим тортурам, однак перед смертю встиг передати дружині три записки.

Фігурант кримінальної справи про розкрадання у Міноборни при будівництві підводного човна знайдений повішеним на шнурку від капюшона довжиною 40 сантиметрів. Співробітники ізолятора наполягають, що це було самогубство.

Його смерть видали за самогубство. До таких висновків дійшли експерти після проведеної в лютому-березні судово-медичної експертизи. Вона показала численні жахливі рани на тілі арештованого.

Судово-медична експертиза довела, що смерть заарештованого настала в результаті тортур. Його ґвалтували, наносили йому колоті і різані рани, в роті були виявлені мітки від електротравм. До того ж у нього був зламаний хребет.

При цьому до цих пір залишилася нез'ясованою причина, по якій над інженером знущалися з такою жорстокістю. Перед смертю Він встиг передати дружині три записки з проханням нікому нічого не платити.

Інженер Валерій Пшеничний був обвинуваченим у кримінальній справі про розкрадання грошей при будівництві підводного човна "Варшав'янка" для Міноборони. Загиблий був власником компанії "НовИТ Про", яка займалася розробкою тривимірної комп'ютерної моделі човни. Він запідозрив свого партнера в багатомільйонних махінаціях за розкрадання грошей і домігся порушення кримінальної справи. Проте Петров дав свідчення проти Пшеничного, який був затриманий і арештований. Він загинув через три тижні.

Колеги і близькі друзі називали Валерія "російським Илоном Маском". Човен, над розробкою якої працював Пшеничний, була абсолютно унікальна. Її поява могла б дати нові можливості в суднобудуванні і в роботі нафтових компаній.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.uа" Савченко в СІЗО вимагала публічного приниження.

Автор матеріалу: 
Кристина Бурдюгова
Теги: 
СІЗО, Пшеничний, тортури
Вибір редакції, Суспільство
15.08.2018
Коммунальное предприятие «Киевпарктранссервис» - одно из самых коррумпированных в Украине. 78% оплаты за парковки уходит в их кассу, а не в городской бюджет... и растворяется в воздухе. В карманах чиновников оседают сотни миллионов гривен
0
0
15:17 29.05.2018
Новий мобільний додаток дозволяє пройти тестування на знання законів про держслужбу
0
0
18:34 28.05.2018
Київський прокурор отримала дуже цікавий подарунок. Знову проблеми з декларуванням
0
0
14:12 25.05.2018
Уважні громадяни змогли визначити шахраїв, які наживаються на простих киянах
0
0
14:08 22.05.2018
Bellingcat назвала імена військових РФ, причетних до обстрілів Маріуполя 2015 року
0
0
19:41 07.05.2018