Фільм українського режисера Сергія Лозниці "Подія", світова прем'єра якого відбулася на 72-му Венеціанському кінофестивалі, демонструватиметься у позаконкурсній програмі Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість".

Про це повідомили в прес-службі КМКФ "Молодість".

Відзначається, що фільм "Подія" змонтований з кадрів хроніки, знятої шістьма режисерами кіностудії "Лендокфільм" під час серпневого путчу 1991 року в Ленінграді.

"Чверть століття потому Сергій Лозниця звертається до події, яка увійшло в сучасну європейську історію як момент" народження російської демократії ". Режисер проводить паралелі з київським Майданом і показує, якими були ті переломні для радянської історії три дні безвладдя", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: На кінофестивалі "Молодість" представлять понад 30 російських фільмів

Популярні новини зараз

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Реакція була миттєвою: маленька українка заспівала "солов'їною" посеред торгового центру

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Додамо, що хроніку серпневих подій Лозниця бачив вже давно. Однак він подивився на неї по-новому після того, як завершив свою попередню картину "Майдан", світова прем'єра якої відбулася в травні минулого року на Канському кінофестивалі.

Також додамо, що Сергій Лозниця є володарем Гран-прі 40-го фестивалю "Молодість" за фільм "Щастя моє", який став дебютом режисера в ігровому кіно. Крім того, ця стрічка є першим українським ігровим фільмом, який брав участь у головному конкурсі Каннського кінофестивалю.